Tolnai pont PDF Nyomtatás E-mail
2016. október 12. szerda, 13:57

Október második hétvégéjén zárult a kajak-kenusok idei versenyszezonja, a hagyományos tolnai maratonon a legfiatalabb versenyzők is átélhették a rajt előtti izgalmakat.


Októberrel beköszöntött a valódi ősz, leesett az ilyenkor szokásos eső, talán még kicsit több is, az erős szél a hideget is meghozta, így a szezonzáró előtti körülmények nem igazán kedveztek a kajak-kenusoknak. A pénteki hajókötés sem kecsegtetett napos folytatással, ám másnapra újra megmutatta indián arcát a nyár. noha hőség nem volt, ám a napos idő és a verseny izgalma senki sem hagyott fázni.

Tolnán 2, 5 és 10 kilométeren vívták meg csatáikat a fiatalok. A leghosszabb táv két 5 kilométeres körben a 14 évesektől fölfele jelentette a versenytávot, míg a legfiatalabbak, a 8-9 éves ifjoncok 2000 méteren vágtak neki a pályának.

A nagyobb rutinnal rendelkező kajakosok és kenusok becsülettel végigevezték a holtágon kijelölt pályát, a kezdő csoportból az idősebbekhez felkerült ASE-sokon is látszott a hosszabb evezések pozitív hatása.

A legfiatalabb sportolóknak a versenyhelyzet, a verseny előtti bemelegítés, a taktika tanulása volt az elsődleges feladat, és ez sok esetben izgalmas párharcokkal és szép eredményekkel egészült ki. Az egy hónappal ezelőtti, dunaújvárosi versenyhez képest érezhető volt az előrelépés, ráadásul itt is az ASE delegálta a legtöbb kenust a versenyre.

 

 

Népszerűsítő verseny

Tolna, 2016. október 08.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

 

MK-1             gyermek fiú                           II. évfolyam                           5000 m

9.         Barad Levente

10.       Kápolnás Dávid

TC-4               gyermek fiú                           I-II. évfolyam                                    5000 m

1.         Pólya Dániel-Berger Péter-Müller Roland-Flaisz Harald

2.         Baracskai Botond-Németh Áron-Sárközi Bence-Tumpek Bence

C-1                 serdülő fiú                             V-VI. évfolyam                     10000 m

3.         Klenk Botond

5.         Somkert Máté

K-1                 serdülő lány                           V-VI. évfolyam                     10000 m

11.       Dévényi Alíz

MK-1             gyermek lány                         II. évfolyam                           5000 m

6.         Ottófi Lili

7.         Stróbl Adél

K-1                 serdülő fiú                             V-VI. évfolyam                     10000 m

12.       Spiesz Levente

17.       Moró Dániel

20.       Scheffer Soma

MK-1             gyermek lány                        0. évfolyam                            5000 m

4.         Kelemen Bettina

5.         Szabó Kitti

6.         Adorján Angéla

K-1                 kölyök lány                           IV. évfolyam                          5000 m

7.         Németh Aletta

PC-2               gyermek fiú                           I-II. évfolyam                                                5000 m

1.         János Attila-Szalai Áron

2.         Pólya Dániel-Sárközi Bence

4.         Frast Medárd-Kovács Kristóf

C-1                 férfi ifjúsági                          VII-VIII. évfolyam                           10000 m

1.         Bors András

2          Hauzman Donát

3.         Kovács Ákos

K-1                 kölyök fiú                              IV. évfolyam                                     5000 m

8.         Tóth Milán

MC-1              kölyök fiú                              III. évfolyam                                     5000 m

1.         Juhász István

MK-1             kölyök lány                           III. évfolyam                                     5000 m

3.         Szabó Alexa

4.         Sebestyén Csenge

C-1                 kölyök fiú                              III. évfolyam                                     5000 m

3.         Sáfrán Alex

MK-1             kölyök fiú                              III. évfolyam                                     5000 m

3.         Flaisz Krisztofer

4.         Kabai Ákos

K-1                 kölyök fiú                              III. évfolyam                                     5000 m

9.         Domonkos Benedek

MK-1             gyermek lány                        0. évfolyam                                       2000 m

3.         Prókai Boglárka

5.         Csapó-Kun Réka

7.         Frast Lilla

8.         Kiss Virág

9.         Kovács Emese

 

Edzők: Bedecs Ferenc, Meczker András, Feil Imre, Tóth Márton