Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság 2011/2012. évi versenykiírása PDF Nyomtatás E-mail
2011. március 23. szerda, 15:08

A bajnokság célja: A bajnoki rendszer keretében a lakóhelyi, egyesületi, baráti stb. öregfiú csapatok részére a rendszeres sportolás biztosítása, a kispályás labdarúgás népszerűsítése, terjesztése, a testnevelés és a szabadidősport gyakorlásának biztosítása az idősebb korosztály számára.

A bajnokság rendezője: ASE Szabadidősport Szakosztály, ASE Labdarúgó Utánpótlás Szakosztály

Versenybizottság tagjai:

Sánta István, Orosz József

A bajnokság résztvevői:

Minden olyan csapatok tagjai, akik 2011. április 4-én 12 óráig leadják a pontosan kitöltött nevezési lapot, valamint befizetik a nevezési díjat.

Nevezési lapok leadása, nevezési díj befizetése:

Atomerőmű SE sportcsarnok titkársága, napközben. Számla igényét is itt jelezheti mindenki.

Az öregfiúk bajnokságra a nevezés alsó korhatára 35 év, akik 1976. 01. 01 előtt születtek, jogosultak a játékra.

Csapatlétszám: 15 fő, a nevezési listát az első mérkőzés előtt le kell adni, utólagos nevezés nincs.

Az első 12 csapat nevezését fogadjuk el.
Nevezési díj:

25.000 Ft,  melyből a pálya bérleti díját, díjazást biztosítjuk.

A nevezés akkor érvényes, ha a csapat minden tagja aláírásával elfogadja a kiírás feltételeit.

A bajnokság helye és ideje:

Atomerőmű Sportegyesület sporttelep, műfüves pálya. Tavaszi-őszi rendszerben hétköznapokon,

18-19 órai kezdéssel, nyári szünetet tartva.

A kiküldött sorsolásban szereplő időpontoktól eltérni nincs mód!
Az esetlegesen elhalasztott mérkőzések lejátszására (rossz időjárási körülmények, pálya biztosítása utánpótlás foci részére) a sorsolásban kijelölt pótnapokon van lehetőség.

Lebonyolítás:

Körmérkőzéses formában, tavaszi-őszi rendszerben.

A bajnokságot a Fair Play szellemében és maximális tiszteletben tartásával szeretnénk megrendezni.

A mérkőzéseken mérkőzésvezetők működnek közre, akik társadalmi munkában segítenek.

Díjazás:
A bajnokság 1-3 helyezettjei kupa, oklevél és éremdíjazásban, a gólkirály valamint a csapatok képviselői által megválasztott legjobb kapus oklevél és plakett díjazásban részesülnek.

Egyebek:
A játékosok száma: 5 fő mezőnyjátékos + 1 fő kapus.

A játéktér mérete: 40x20 méter.
A minimális létszám 4 fő. Ez alatt a mérkőzés nem kezdhető el, illetve be kell szüntetni. A csapatoknak a mérkőzéshez labdát kell biztosítaniuk.

A játékosok felszerelése:
Egységes, az ellenféltől elütő mez, torna vagy edzőcipő, nadrág, Stoplis cipő használata nem engedélyezett, „salakos” mikro stoplis labdarúgócipő használható.

A mérkőzésvezető csak azokat a csapatokat engedi játszani, akik a fent írt feltételeknek megfelelnek, és labdával rendelkeznek.

A mérkőzés játékideje:
2x25 perc, közötte maximálisan 3 perc szünettel. A várakozási idő 5 perc. Ennek elteltével a leigazolt jelenlévő csapat 3:0 gólkülönbséggel kapja meg a 3 pontot.

Ki nem állás:

-    első alkalommal három büntetőpont levonása,

-    kettő ki nem állás esetén a csapatot töröljük a bajnokságból.

Játékszabályok:
A már ismertek, kihangsúlyozva a lényegesebbeket:
- A kapus játékára a nagypályás szabályok vonatkoznak, kézzel és lábbal hozhatja játékba a labdát (kirúgás-kidobás) de ebből természetesen akkor érhető el gól, ha a labda, előzőleg játékban volt.

- A lábbal hazaadott labdát kézzel nem játszatja meg, róla az alapvonalon túlra került labda esetén szöglet van.
- Pontrúgások és bedobások elvégzését az ellenfél nem akadályozhatja.

- A hatos vonal által határolt terület a büntető terület. Büntető rúgást 7 méterről kell elvégezni.

- Oldaldobás-rúgásnál minimum 2 méterre, szögletnél, szabadrúgásnál 5 méterre állhat az ellenfél játékosa.
- Becsúszó szerelés nem engedélyezett, szabálytalan, kiállítással büntetendő.
- Kiállítások: 2 perces és végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével más játékos beállhat.

-A végleg kiállított játékos a következő 3 mérkőzésen automatikusan nem játszhat.

A helyezések eldöntése:

győzelem esetén 3 pontot

döntetlen esetén 1-1 pontot

vereség esetén 0 pontot kapnak a csapatok.

A helyezések eldöntése pontegyenlőség esetén:

egymás elleni eredmény

gólkülönbség

több rúgott gól

amelyik csapat több győzelmet ért el

mindezek egyenlősége esetén sorsolás dönt.

A mérkőzésről jegyzőkönyv készül. Mérkőzés előtt a csapatkapitányok kötelesek a jelenlévő játékosok nevét a mérkőzés jegyzőkönyvébe beírni.

A mérkőzésvezető minden mérkőzés előtt köteles ellenőrizni, egyeztetni a jegyzőkönyvbe írt névsort.

A mérkőzésvezető rögzíti az eredményt, a góllövőket, esetleges kiállításokat.

Ha fiatalabb játékos játszik az öregfiúk csapatában, a vétkes csapatot töröljük a bajnokságból.

A versenybizottság a jegyzőkönyvek alapján vezeti a tabellákat.

E-mail formájában ismerteti a csapatokkal, sajtóval.

Sorsolás:

Szervezők a határidőre beérkezett nevezések után elkészítik a sorsolást. A kisorsolt mérkőzések időpontjáról, illetve a bajnokságról folyamatosan tájékozódhatnak személyesen a Sporttelep aulájában és az ASE honlapján: www.ase.hu

A bajnokság kezdési ideje:
2011. április 11. hétfő

Ismételten felhívjuk a csapatok figyelmét a nevezési határidő, a nevezési díj befizetésének betartására.

A szezonnyitó megbeszélést 2011. április 04-én hétfőn, 18:30-kor  tartjuk az ASE  Sporttelepen.

Sporttársi tisztelettel:

A bajnokságban résztvevők, egészségi állapotuk ismeretében, saját felelősségükre vesznek részt.

Bármilyen sérülés, egészségkárosodás, baleset esetén az Atomerőmű Sportegyesületet semmilyen anyagi, kártérítési felelősség nem terheli.

NEVEZÉSI LAP

2011. évi 5+1-es rendszerű öregfiú kispályás labdarúgó bajnokság

Csapat neve:…………………………………………………………………………………………….

Csapatvezető vagy intéző neve:………………………………………………………………………..

Telefonszáma: ………………………………………………………………………………………….

E-mail címe: ……………………………………………………………………………………………

A mérkőzések a szervező által fent megjelölt napokon kerülnek megrendezésre!

A Versenykiírást megismertem és elfogadom.

Paks, 2011. ..................................hó ...............nap

...................................................

Csapatvezető, intéző

NEVEZÉSI LAP MELLÉKLET

2011. évi 5+1-es rendszerű öregfiú kispályás labdarúgó bajnokságban való részvételhez

Kérjük a csapatvezetőket, hogy csapatukról egy fényképet és pár soros bemutatkozást

(Pl. mikor alakult, alakulás története, jelentősebb eredmények, játékosok neve, támogató stb.)