Június végén utánpótlásunk a megújult környezetű sukorói versenypályán, a Magyar Kupa keretein belül versenyeztek.
Elolvasom2024.01.15. Mohács Nemzetközi Utánpótlás Teremlabdarúgó Torna
ElolvasomMagabiztos győzelem hazai pályán
ElolvasomIzgatottan vártuk szeptember utolsó hétvégéjét, hiszen Pakson, az ESZI Sportcsarnokban, hazai közönség előtt rendezhettük meg az utánpótlás Atom kupát, mely egyben Diák A- és B magyar bajnokság és Diák C Magyar kupa is volt.
ElolvasomJúnius közepén felnőtt kajakosaink a krakkói Európa Játékokon, utánpótlásunk a Fadd-Dombori Magyar Kupán versenyeztek.
ElolvasomUtánpótlás edzők számára szerveztünk előadást
ElolvasomHasznos tréningen vannak túl a fiatalok.
ElolvasomSikeres hétvégét zártak ismét az ASE utánpótlás korú judósai. Az elmúlt szombaton két helyen is jelen kellett lenniük sportolóinknak. A diák A és B, illetve a serdülő korosztály zöme Domaszéken vett részt a hét ország 256 sportolóját felvonultató Tökmag Kupán, míg az itthon maradottak a Város napi felvonuláson vettek részt.
ElolvasomÚjabb siker az utánpótlásban!
ElolvasomGyőrött rendezték az ez évi diák A, B, és C korosztály számára kiírt országos diákolimpiát. A paksi utánpótlás „aranygenerációja” ismét nagyot alkotott.
ElolvasomNagy pofonba szaladtak bele a fiatalok
ElolvasomKarnyújtásnyira az Országos Jamboree idegenbeli győzelmeink után!
ElolvasomUtánpótlás: Pest megyei leány kadett bajnokság
ElolvasomAz elvártnál jobban teljesített az U18/A csapatunk 2022 ősszel.
ElolvasomHasznos túrán vannak túl a fiatalok
ElolvasomEgy győzelem és egy vereség a III. fordulóban.
ElolvasomÚjabb siker a lányoknál
ElolvasomKékesi Kolos, Géringer Gergő és Kupai László utazhat.
Elolvasom20 ponttal győztük le a Bonyhád csapatát
ElolvasomEgy győzelem és egy vereség a lányoknál
ElolvasomJan Pavlík beszámolója
ElolvasomMindkét meccsünkön mindenkit játszatva, élre álltunk területünkön.
ElolvasomRemek mérkőzéseken vannak túl Schmidt Béla tanítványai
ElolvasomA Félegyházi TSI csapatát győztük le.
ElolvasomHárom ASE játékos kapott bizalmat.
ElolvasomJól szerepeltek a fiataljaink.
ElolvasomNem sikerült az első megmérettetés az U18-as csapatunknak.
ElolvasomA hosszú nyári felkészülési időszak után az ASE utánpótlás judósai végre versenykörülmények között tudták megméretni magukat.
ElolvasomRemek teljesítmény a fiúktól!
ElolvasomAz utánpótlás legrangosabb viadalának, az ifi és U23-as világbajnokságnak Szeged adott otthont, ahonnan Vajda Bence egy, Juhász István két arannyal, Kollár Kristóf pedig egy ezüsttel és egy bronzzal térhet haza.
ElolvasomÓriási gratuláció jár a fiúknak!
ElolvasomA nyár legmagasabb nívójú utánpótlás táborában vettek részt az ASE ifjú judósai.
ElolvasomHétfőn gyerekek lepték el az ASE kültéri pályáját.
ElolvasomAz elmúlt időszak igen eseménydúsan telt az ASE judósainak életében. Miközben a teljes utánpótlás kontingens a Paksi Bezerédj Általános Iskolában edzett a hagyományos napközis judotáborban, addig Pupp Réka Horvátországban, Budapesten és Dunavarsányban készült a közelgő hazai olimpiai kvalifikációs Grand Slam viadalra.
ElolvasomFadd-Dombori abszolút visszakerült a kajak-kenus vérkeringésbe, idén már a második versenyt rendeztük: a Magyar Kupa két napján több, mint 1000 gyerek szállt vízre.
ElolvasomJól szerepeltek a paksi utánpótlás judósok a 42 klub 328 judósa részvételével lezajlott Csaba Béla Emlékversenyen. A szegedi rendezvényen a magyar sportolók mellett szerb és ukrán judósok is erősítették a mezőnyt. Fiatal versenyzőink hat érmet egy ötödik- és egy hetedik helyezést szereztek a tornán.
ElolvasomA bajai szombat-vasárnapot követően ezúttal Domaszékre látogattak el a paksi utánpótlás korú judósok.
ElolvasomSzombaton és vasárnap is egyaránt Bajára látogattak a paksi utánpótláskorú judokák, hogy a téli alapozást követően végre újra versenyszerű körülmények között tesztelhessék tudásukat.
ElolvasomEzúttal a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolával kötöttünk szerződést.
ElolvasomElőrelépés az utánpótlásnevelésben.
ElolvasomPavlík Botond és Kékesi Kolos képviselte az egyesületünket.
ElolvasomTúl vannak a fiúk a selejtezőkön.
ElolvasomOktóber első szombatján egy régiós versennyel búcsúztattuk az idei évre a Fadd-Dombori kajak-kenu pályát, ahol a 8 évesektől a 18 évesekig mindenkinek volt tere megmutatni tudását.
ElolvasomSzakács Viktor utánpótlás edző értékelte az elmúlt két fordulót.
ElolvasomKét utánpótlás játékosunk ismét a nemzeti csapatban szerepel.
ElolvasomKözel ezer indulóval, a szegedi Maty-éren tartották meg az év egyik legnagyobb hazai rendezésű utánpótlás kajak-kenu versenyét, az U23-as, az ifjúsági és a serdülő országos bajnokságot, ahonnan egyéni arany is került Paksra, és paksi is került nemzetközi vizekre.
ElolvasomHa július vége, augusztus eleje, akkor országos bajnokság a legifjabb kajak-kenusoknak: a Sukorón rendezett regattáról az ASE-s utánpótlásának a sok értékes helyezés mellett a leggyorsabbaknak járó aranyból is jutott négy! És nyitott maradt a verseny, hiszen az utolsó 10 futamot a szervezők kénytelenek voltak törölni.
ElolvasomAz ASE-s judósok mind utánpótlás mind felnőtt szinten edzőtáborokkal indították a nyarat.
ElolvasomHatalmas induló létszámok jellemezték 34-ik nemzetközi utánpótlás Budapest Kupát, melyet az UTE Jégcsarnokában rendeztek. Három paksi indulónk mind olyan súlycsoportokban harcoltak, ahol igen magas volt a résztvevők száma az U18-as kategóriában.
ElolvasomIsmét érmeket szereztek utánpótlás korú judósaink a Győrben megrendezett Diák A és B korosztály számára kiírt Magyar Kupán.
ElolvasomKemény küzdelmek és sok-sok paksi érem jellemezték a hétvégi zárt regionális Diák A-B, Serdülő versenyt Mórahalmon. Az ASE utánpótlás versenyzői igazán nagyot alakítottak.
ElolvasomBuglyó Barnával, Kékesi Kolossal és Pavlík Botonddal készítettünk interjút.
ElolvasomJúlius első szombatján a Tolnai-holtág partján találkoztak egymással a kajak-kenu vonták, hogy a rajtuk lévő hajókban a régió egyesületeit képviselő, utánpótláskorú versenyzőik mérkőzzenek meg egymással. A családi hangulatú versenyen öt paksi elsőség született.
ElolvasomVégre megkezdhették az ASE utánpótláskorú judósai is a közös edzéseket!
ElolvasomNagyon hasznos állomás a nagykőrösi Kőrös Kupa a paksi utánpótlás korú judósoknak, hiszen igen erős mezőny szokott összegyűlni a megmérettetésen, és kiváló felkészülési lehetőséget teremt fiataljaink számára a közelgő korosztályos diákolimpiákra és egyéb komoly versenyekre.
ElolvasomLengyelországba utazott a csapat.
ElolvasomKecskeméten rendezték meg az ez évi diák A és B korosztályos országos judo bajnokságot, melyen a paksi utánpótlás versenyzők is szőnyegre léptek.
ElolvasomKét rendezvényen is érdekeltek voltak a paksi utánpótlás judósok az elmúlt hétvégén.
ElolvasomSzeptember utolsó hétvégéjén Fadd-Domboriban találkoztak a legjobb utánpótláskorú kajak-kenusok. Ezúttal nem az egyesületüket, hanem az iskolájukat képviselték a fiatalok, akiknek a diákolimpián való jó szereplés a felvételijükben is többletpontokat jelent.
ElolvasomA 38. alkalommal megrendezett hagyományos utánpótlás Atom Kupán közel nyolcszáz versenyző mérte össze tudását a két nap során. A rangos versenyre a hazai élmezőny mellett a határainkról túlról, Horvátországból, Szerbiából, Szlovákiából, Romániából és Ukrajnából is érkeztek kiemelkedő sportolók.
ElolvasomPár hónapos nyári szünet után megkezdte az őszi versenyszezont az ASE utánpótlás és felnőtt csapata. Míg a fiatalabbak Szegeden a Nemzetközi Csaba Béla emlékversenyen, addig felnőttjeink Pozsonyban, az Európa Kupa versenyen léptek tatamira.
ElolvasomAugusztus első hétvégéjén Sukorón mérették meg magukat a legfiatalabb kajak-kenusok. Az országból az ASE delegálta a 7., összesen 46 10-14 éves, fiatalt a versenyre, ahonnan szép számban kerültek haza érmek, szép helyezések.
ElolvasomAz utóbbi idők legsikeresebb síkvízi utánpótlás világbajnokságán vannak túl az ASE kajak-kenusai: egy arany, három ezüst, egy-egy ötödik, hetedik és tizenegyedik hely került Paksra a romániai Pitestiben rendezett versenyről.
ElolvasomA horvát tengerparti város, Solin adott otthont az idei Salona Open nemzetközi utánpótlás versenynek, melyen 9 ország, 52 klubjából 644 versenyző állt rajthoz.
Elolvasom2018-as éves beszámoló.
ElolvasomA múlt hétvégi orosházi Oros-Honvéd Kupán az Atomerőmű SE utánpótláskorú judósai közül egy mikrobusznyi legénység küzdött az érmekért.
ElolvasomKét katasztrófális mérkőzést követően sikerült végre kijönni a gödörből!
ElolvasomKét győztes meccsel folytattuk a bajnokságot.
ElolvasomNépes paksi delegáció utazott az idei első határon túli utánpótlás versenyére, melyen sportolóink az ifjúsági korosztálytól egészen a diákig képviselték egyesületünket.
ElolvasomRövid beszámoló az elmúlt hetekről.
ElolvasomÖsszefoglaló az elmúlt időszakról
ElolvasomJubilált a kajak-kenusok paksi fizikai felmérője, az idei volt az ötödik alkalom, hogy itt gyűlt össze a régió utánpótlása egy kis „izomkodásra”. Az elmúlt évekhez képest több újítás is a szombati Héraklész Fizikai Felmérőn debütált élesben, ám a fiatalok lendülete és lelkesedése hozta az évek átlagát.
ElolvasomMiközben utánpótlás korú fiataljaink Mórahalmon, addig a felnőttek Cegléden mérettették meg magukat az idei első felnőtt országos rangsor versenyen.
ElolvasomMint ahogy a tavalyi évben, úgy idén is Mórahalmon kezdték meg a versenyszezont az ASE utánpótlás korú judósai.
ElolvasomGemenc Nyuszi Kupa - Januári forduló
Elolvasom2019-ben lejátszott mérkőzéseinkből mindhármat eddig sikerült megnyernünk!
ElolvasomWNBA-NBC "A" kategóriás férfi egyéni világranglista, valamint senior és utánpótlás világkupa verseny
ElolvasomKét győzelem - közte egy Akadémia legyőzése
ElolvasomA PVSK csapatát győztük le az ASE Csarnokban.
ElolvasomHónapról hónapra szépen fejlődnek a kicsik!
ElolvasomAz egész mérkőzést uraltuk.
ElolvasomNépes paksi küldöttség vett részt a múlt hét péntek délutáni I. Hód Judo Utánpótlás Felkészítő Tornán, Hódmezővásárhelyen.
ElolvasomHazai győzelem - idegenbeli vereség
ElolvasomDupla győzelem a második fordulóban.
ElolvasomMásodik hazai mérkőzését játszotta az ASE U16-os fiú kosárlabda csapata.
ElolvasomElső hazai meccsét játszotta az ASE U16-os csapata.
ElolvasomAz utolsó októberi hétvégén, Kézdivásárhelyen jártak vendégszerepelni az utánpótlás korú paksi judokák. Érmes-, és pontszerző helyezéseik mutatják, hogy nem volt hiábavaló megtenni a több mint 12 órás utat Pakstól Kovászna megye központjáig.
ElolvasomVégig mi diktáltuk az iramot.
ElolvasomA Paksi Harcosok mindkét mérkőzést megnyerte.
ElolvasomSzolnokon lépett pályára az U20 ahol egy hasznos első félidőt produkáltunk.
ElolvasomAz ASE U16 második meccsét játszotta a bajnokságban.
ElolvasomBaján kezdte meg az ASE U16-os csapata a 2018/2019-es szezont.
ElolvasomKifejezetten jó mérkőzést játszottunk hazai pályán a Falco ellen.
ElolvasomA dunaújvárosi kétnapos kajak-kenus regattával érkezett meg az ősz, ugyanis a regionális viadal első napján olyan szél és hullámok fogadták a fiatalokat, ami a szörfösöket is kihívások elé állította volna. A Dunaferr Kupa izgalmas futamokkal és jó hangulattal nyújtott betekintést a kajak-kenus világba.
ElolvasomHétvégén ismét két helyen kellett helyt állni az ASE-s sportolóknak, illetve az egyiken az egyesületnek is. Kiszli Vanda a metkovici maratoni Európa-bajnokságon szerepelt, míg az utánpótláskorúak Fadd-Domboriban, a Vidék Bajnokságon tették vízre a hajójukat.
ElolvasomA legifjabb kosárpalánták életük első bajnokságán vannak túl
ElolvasomA szokásos győri kajak-kenus maratoni országos bajnokságon ezúttal az utánpótláskorúak szálltak harcba a helyezésekért, a felnőtteknek korábban, Szegeden már kiosztották a bajnoki címeket. Ezen a hétvégén arany nem, de annál több értékes helyezés került az ASE vitrinjébe.
ElolvasomIdén is részt vettek utánpótlás versenyzőink az elmaradhatatlan Strasswalchen-i versenyen, amelyet a több évtizedre visszanyúló paksi barátságra visszatekintő osztrák kisváros judo klubja szokott megrendezni pünkösd hétvégéjén.
ElolvasomA május hónap hagyományosan az utánpótlás korosztály diákolimpiáinak megrendezését jelenti. Nem volt ez másképp idén sem, hisz a múlt hétvégi szombathelyi Diák C diákolimpia után ezúttal Zalaegerszegen rendezték meg e rangos viadalt a Diák A és Diák B korosztályos judósok számára. A paksi fiatalok két bronzérmet, egy ötödik - és egy hetedik helyet szereztek az erős mezőnyben.
ElolvasomAz idei szolnoki Bíber Pál Emlékverseny igazán erősre sikeredett, hisz a teljes dél-magyarországi élmezőny mellett nagyon sok más régióbeli egyesület is tiszteletét tette ezen az utánpótlás megmérettetésen. A rendezvény nemzetközi voltáról, a határainkon túlról érkező Kézdivásárhely-i csapat gondoskodott.
ElolvasomNegyedszer látta vendégül az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-kenu Szakosztálya a régió utánpótlását, amely ebben az évben rekordszámú fiatalt jelentett. A Héraklész Fizikai Felmérő, téli „kajak-kenu mércére” érkezők kizökkenve a téli alapozásból mérték fel magukat szárazföldön. Kiélezett küzdelmek, elgyötört, de mosolygós arcok jellemezték ezt a szombatot.
ElolvasomDebrecen adott otthont a diák A és B országos bajnokságnak. Az erős mezőnyben jól szerepeltek a paksi fiúk és lányok.
ElolvasomAntóni József közel negyven éve, hogy a kosárlabda rabja lett. Először játékos, majd edző, most pedig utánpótlás vezető nálunk, az Atomerőmű SE kosárlabda szakosztályánál. Részese a négy bajnoki és kupa győzelemnek. Főállásban, az Atomerőműben minőségfelügyelő. Ha kosárlabda mérkőzés van Pakson, mindegy, hogy a legkisebbek játszanak vagy a nagy csapat, ő biztos kint van a mérkőzésen.
ElolvasomKét győzelemmel rajtolt az ASE sakkcsapata a Maróczy Géza első osztályú sakkcsapatbajnokságban. A bronzérmes paksi gárda két fiatal idegenlégióssal erősödve vágott a szezonnak, igaz egyelőre csak papíron szerepel a holland Stellwagen Daniel és a bosnyák Predojevic Borki, az első fordulókban még nem jutottak szerephez a rangadó mérkőzésekre szerződtetett profik. Amint arról már a legtöbb hírforrás beszámolt a bajnoki címre aspiráló kanizsaiak - mint utóbb kiderült – az újdonsült világbajnokkal, az indiai Ananddal, és a világbajnokjelölt spanyol Shirovval igazi nagyágyúkat állított csatasorba. Az élen tehát nagy küzdelem várható a Zala-megyeiek között és a megszokott koreográfia szerint, az utánpótlás-nevelésre építő atomos gárda leginkább a bronzéremért szállhat majd ringbe. Az első fordulóra a Statisztika - új nevén MLTC – otthonában utazott a tartalékos Duna-parti legénység. Berkes Ferenc távollétében Ács Péter kapta az első táblát, ami jó döntésnek bizonyult, mert a kiegyenlített találkozón ő aratta az egyetlen győzelmet, míg a többi játszma szokatlan módon kivétel nélkül döntetlenül végződött. Nagyobb arányú győzelem is benne volt az állásokban, de a két utolsó táblán játszó fiatal Balázs Gábor és Lizák Péter nem tudta érvényesíteni előnyét, így maradt a sovány 6,5-5,5 arányú győzelem.A második fordulóban a Kazincbarcika együttesét fogadták a paksiak, a tavalyi rossz emlékű mérkőzés után a hazaiak felkészülten fogadták az ellenfelet és Papp Gábor, Szabó Krisztián valamint Vidéki Sándor győzelmének köszönhetően 7,5-4,5 arányban visszavágtak a tavalyi vereségért.A harmadik játéknapon győzelmi reményekkel a Makó otthonába utaznak majd az ASE sakkozói.A Hungaropharma Decs gárdája - ahogy a névváltásból kiderül – a fővárosi gyógyszergyár támogatását élvezi az idei szezontól. A sárközi csapat a szerb Sedlak Nikola és két szlovák Jan Markos és Jan Plachetka nagymesterrel erősítette sorait és szintén győzelemmel vette az első akadályt a bajnokság kezdetén. Hazai pályán a Tabáni Spartacust fogadták a legendás Fekete Ló sakk-klubban és Roganovic, Taskovits, Papp Tamás valamint az ifjúsági Amstadt Áron győzelmével 6,5-5,5 arányban nyerték a találkozót. A második fordulóban a Szombathely otthonába meglehetősen tartalékosan utazott a csapat és 7,5-4,5-re vereséget szenvedtek az ideglégiósokkal megtűzdelt vasi legénységgel szemben. Ezen a találkozón Tóth Ervin és Amstadt Áron volt a csapat nyerő embere. A harmadik fordulóban a két győzelemmel rajtoló MTK csapatát fogadják majd.Molnár Béla
Elolvasom2006.04.05. Bátaszéki rekord a Diákolimpián Az elmúlt hétvégén Miskolcon zajlott a sakksport diákolimpiai országos döntője. A Tolna-megyei sakkozók hagyományosan kiemelkedően szerepelnek ezen a megmérettetésen, idén sem történt ez másként, dacára annak, hogy három abszolút favoritunk Szabó Krisztián, Pap Gyula és Fodor Tamás más versenyprogramok miatt, nem kívánt élni a győztesnek kijáró indulási joggal. Az idei mérleg az érmes helyezéseket tekintve; két arany, egy ezüst. Rudolf Anna a Decs KSE versenyzője a szekszárdi Garay János Gimnázium érettségi előtt álló nemzetközi mesteri címmel büszkélkedő növendéke, megvédte bajnoki címét és páratlan sorozattal búcsúzott a diákversenyektől. Az egyéni diákolimpiák története tudvalevően 2001-től íródik, ez volt a hatodik döntő. A bátaszéki Rudolf Anna mind a hat alkalommal az élen végzett (egyszer ugyan holtversenyben, de veretlenül 1-2 helyezéssel) ami kiemelkedő rekord eredmény. Anna a nyolc forduló során 6,5 pontot szerzett, csapattársa Dobrovitz Piroska ugyanebben a korcsoportban 4.0 ponttal a13. helyen végzett. A bátaszéki lány sakkozás utánpótlását Werner Anna a tíz éven aluli lányok csoportjában képviselte, a tehetséges kislány néhány hónap sakkozás után már az országos döntőben mutatta meg magát és bíztató játékot mutatva 3.5 pontot ért el és a középmezőnyben végzett. A másik bajnoki aranyérmet Szabó Krisztián testvére Szabó Noémi érte el a 14 éven aluli lányok korosztályában. Az ASE székesfehérvári sakkozója a nyolc forduló során 7 pontot ért el és egyedül végzett az élen. A paksiak legújabb felfedezettje Genda Károly a nagykanizsai és a fővárosi Rubicon Kupa megnyerése után a diákolimpián is kimagaslóan szerepelt. A 10 év alatti fiúk korcsoportjában Károly 6,5 ponttal ezüstérmet nyert. Ebben a korcsoportban a decsiek tehetsége Szívós János első országos versenyén 4,5 ponttal 8. helyezéssel mutatkozott be. A Tolna-megyei helyezettek között pásztázva kiemelhető Straubinger Dániel 5. helyezése, a szekszárdi tanuló az F14 mezőnyben végig az éltáblákon játszva öt pontot szerzett. További helyezések; L16 Papp Kata Decs 7. Rudolf Kata Bátaszék 15.helyezett. F16 Papp Tamás 8. F16 Szabó Richárd Szekszárd 10. F18 Nyárádi Gábor Dombóvár 10. helyezést ért el. A dombóvári sakkozás féltett gyöngyszeme a 12 éves lányok korcsoportjában szerepelt Juharos Adrienn, aki szintén első ízben mutatkozott be az országos mezőnyben, ahol 4 ponttal a 16. helyen végzett. --- Molnár Béla ---
Elolvasom2006.01.01. Ifjúsági Sakk csapatbajnokság Egy arany-egy bronz A hagyományos két ünnep közötti időpontban (december 27-30.) Harkányban zajlott az ifjúsági sakkcsapatbajnokság, amelyen idén rekord létszámot regisztráltak, összesen 74 csapat közel 450 versenyzője ült asztalhoz. Tolna megyét három egyesület Paks, Decs és Dombovár képviselte. Az egyes sorszámmal rangsorolt Atomerőmű SE hétszeres bajnokként és a papírforma szerint abszolút esélyesként indult, ám megyebeli vetélytársa a Decs KSE csapata jelentős erősítéssel igyekezett a tavalyi ezüstérem után ismét versenyben lenni a bajnoki címért folyó csatában, így ők a kettes rajtszámot kapták. Dombóváron az utóbbi évben szervezett utánpótlás-nevelés kezdődött, a 28-as sorszámmal asztalhoz ülő csapat szintén a mezőny első feléhez tartozott. A lebonyolítás - rendhagyó módon - hat fordulós egyenes kieséses rendszerben történt, ahol a vesztes csapatok egy párhuzamos nyílt versenyen folytatták a játékot. Az ASE gárdája a könnyebbik ágon ellenállás nélkül jutott a döntőig, úgy hogy a harminc játszma során csupán három döntetlent engedélyeztek az ellenfeleknek. A másik oldalon - az addig szintén hibátlanul menetelő - Decs a hármas sorszámmal rangsorolt, tavalyi bronzérmes Makóval került össze az elődöntőben. Az éltáblán két régi ismerős csapott össze Erdős Viktor (Makó) korosztályos világbajnok és Gonda László (Decs) világbajnoki ezüst- és bronzérmes versenyző. 2000-ben a spanyol Oropesa del Mar-ban a világbajnoki címért mérkőztek egymással a 12 éves korosztályban, ugyan akkor is és most is döntetlenül végződött a találkozó, ám ismét a makói versenyző örülhetett a pontosztozkodásnak. A feszült és időzavaroktól sem mentes háromesélyes összecsapásból ezúttal a Makóiak kerültek ki győztesen, 4-2 arányú sikerükkel a döntőbe jutottak, míg Decs a Szombathelyi Haladással mérkőzött a bronzért. A bronzmérkőzés kezdete előtt került sor a Lindner László Emlékdíj átadására amelyet az Év Ifjúsági Sakkozója vehetett át. A legeredményesebb serdülő versenyző díját, az ez évi kiemelkedő nemzetközi szereplésért, a decsi Pap Gyula vehette át. A bronzérem megszerzése nem okozott gondot a sárközieknek 4,5-1,5 arányban győztek a kicsit enerváltnak tűnő szombathelyiek ellen. A decsi csapat legjobb pontszerzője a Papp Tamás 100%-os teljesítményével tábladíjat nyert a 4. táblán. Miután a tolna-megyei álomdöntőre (Paks-Decs) nem kerülhetett sor, a döntőben a Makó együttesével mérkőztek a paksiak. A találkozó első két órája után egyre inkább felülkerekedtek a bajnokcsapat versenyzői és a lélektanilag döntő első gólt Szabó Krisztián lőtte be, majd ezt követően Fodor Tamás a harmadik táblán fokozta az előnyt. Papp Gábor az élen sötéttel is könnyedén került előnybe, ám a fokozatosan leegyszerűsödő állásban nem maradt elegendő lehetőség a győzelemre így találkozójuk döntetlenre végződött Erdős ellen. Az időzavaros szakasz aztán felborzolta a kedélyeket, miután két táblán is előnyösebb állást rontottak az atomosok, ezért az utolsó játszmában Balázs Gábor gyalogelőnyös állásban nem kockáztatott, rutinos döntetlennel biztosította a paksiak nyolcadik aranyát. A találkozó 3-3 arányú döntetlennel végződött, a holtversenyt a magasabb táblán elért győzelem döntötte el, így Szabó Krisztián győzelme a 2. táblán döntőnek bizonyult. A bajnokcsapat táblánkénti eredménye:1. Papp Gábor 4,5/5 2. Szabó Krisztián 4,5/5 3. Fodor Tamás 6/6 4. Ignácz Mária 4,5/6 5. Balázs Gábor 5,5/6 6. Szabó Noémi 4,5/6 7. Fodor Ádám 1/1 8. Tóth Gergely 1/1 Fodor Tamás a legjobb 3. táblás különdíját nyerte el. Tizedik alkalommal szerepelt a paksi csapat az ifjúsági csapatbajnokságon. Az eddigi mérleg egyrészt tekintélyt parancsoló – nyolc arany, két ezüst – másrészt minden korábbi sikeres egyesület teljesítményét is felülmúlja.Végredmény: 1 Atomerőmű SE Paks 2 Makói SVSE 3 Decs 1 4 Haladás VSE Szombathely 5 Budapesti EAC 1 6 Köszolg SC Kiskunhalas 7 Tapolca VSE 8 Barcza Gedeon SC 2 9 Hűvösvölgyi SC Budapest 10 Maróczy Géza SE 2 Szeged 22. Decs 2 28. Dombóvár --- Molnár Béla ---
Elolvasom2006.11.29. A Tenkes Kapitánya címszerepben: Berkes Ferenc Jubíleumához érkezett az Ózdi Lajos által a hetvenes években útjára indított Tenkes Kupa nyílt verseny Harkányban. A harmincadik évét ünneplő torna napjainkban a Baranya-Sakk Utánpótlásnevelő és Versenyszervező Egyesület szervezésében zajlik és az egykori ötletgazdára emlékezve Ózdi Lajos emlékversenyként is hirdeti magát. Maga a verseny és körülményei épp annyira ellentmondásosak voltak, mint napjaink sakkozása, minden szélsőség megjelent benne. Mindezek dacára jelentős létszám szavazott bizalmat a versenyre, az A csoportban 107, míg a B-ben 68 résztvevő ült asztalhoz. A tolna-megyei sakkozók szép számban képviseltették magukat, a Mattolna Sakkiskola 10 tagja mellett, Berkes Ferenc, Gonda László, Papp Gábor és Fekete Béla nevezett a jubíleumi tornára. Berkes Feri elmondása szerint középiskolai vizsgái és egy szerencsésen sikeredett gépjármű vezetői vizsgát követően, egyszerű sakkéhségből ült asztalhoz. Bár eleinte úgy tűnt, hogy az enyhén szólva szélsőséges versenykörülményekhez nehezen fog alkalmazkodni, túl jutott azonban a holtponton és egy kiváló hajrával Faragó Iván és Varga Zoltán társaságában a holtversenyes első helyet is megszerezte. A verseny talán legnagyobb vesztese Erdős Viktor volt, aki a nyolcadik fordulóig az élen állt, amikor világossal ült asztalhoz Berkes ellen, aki ellentmondást nem tűrő játékkal térdre kényszerítette fiatal riválisát, Viktor számára komoly vigaszt jelentett, hogy veresége ellenére nagymesteri normát teljesített. A decsiek éltáblása Gonda László 5. helyezése és 10 élőpont növekménye szintén sikeres teljesítmény, mint ahogy Vidéki Sándor 12. helyezése és főként az ukrán nagymester Chernyshov elleni biztos győzelme is. Fiataljaink közül Balázs Gábor 5,5 Haszon Dávid, Lizák Péter 5,0 – 5,0 pont. Tóth Gergely 4.0 pont Straubinger Dániel és Amstadt Áron 3,5-3,5 ponttal és jócskán pozitív élőpont nyereménnyel zárták a versenyt. Fekete Béla az A csoportban szerzett 3.0 pontjával 1861 élővel iratkozhat a FIDE-listára. Ugyan a szervezők igyekeztek a szerény körülmények ellenére, ünnepi hangulatot kölcsönözni a tornának, - a hagyományos fürdőbelépők mellett, egy-egy dísztányért is kaptak a részvevők a világhírű Zsolnay procelánból - a jubíleumhoz meglehetősen méltatlan állapotban lévő harkányi művelődési ház adottságai erre nem igazán voltak alkalmasak. A nem oly rég még menekülteknek otthont adó Otthon, már rég kikopott a művelődés házának lenni, ami ugyan a hazai kultúra helyzetét és a hasonló lélekszámú települések infrastruktúráját tekintve normálisnak is mondható, azért a szakadt drapériák, szocreál design-ja meglehetősen morbid képet nyújtott egy ilyen alkalomhoz. Mielőtt még a sznobság vádja érne, el kell, hogy mondjam, hogy a B csoport a zajos előtérben összezsúfolva állandó hangzavarban játszott és a cirka kétszáz résztvevő számára mindössze két darab kétszemélyes mellékhelyiség nyújtott megkönnyebbülési lehetőséget. Az előtérben felállított kivetítőn ugyan figyelemmel lehetett kísérni az első négy tábla történéseit, de az internetes közvetítés és a honlapon történő informálás már nem jött össze, a verseny végeredményét egy hét elteltével sem lehet sehol fellelni. A gyógyfürdő varázsa sok külföldit is vonzott és miután a zsírosabb díjakat ezúttal kissé rendhagyó módon a magyar résztvevők vihették haza, a pénzdíjra ácsingózó külföldiek számára valóban csak a gyógyfürdő élménye maradt – ha igénybe vették! Végeredmény A csoport: 1. Berkes Ferenc 7.0 51.5 GM +0.24 2. Faragó Iván 7.0 51.0 GM +1.20 3. Varga Zoltán 7.0 48.5 GM +0.59 4. Erdős Viktor 6,5 52.0 IM +1.28 5. Gonda László 6,5 52.0 IM +1.02 6. Sulskis Sarunas 6.5 50,5 GM +0.15 7. Chernyshov A. 6.5 50.0 GM - 0.14 8. Sedlak Nikola 6.5 50.0 GM +0.22 9. Dovzik Juri 6.0 55.0 IM +1.69 10. Popovics Dusan 6.0 51.0 GM - 0.27 11. Bokros Albert 6.0 50.5 IM +0.64 12. Vidéki Sándor 6.0 50.5 IM +1.04 13. Horváth Ádám 6.0 50.0 GM - 0.01 14. Bánusz, Tamás 6.0 49.5 IM +0.71 15. Váradi Viktor 6.0 48.5 IM +0.98 16. Czebe Attila 6.0 47.5 GM +0.98 17. Ianov Viktor 6.0 47.0 IM +0.73 18. Varga Csaba 6.0 47.0 +1.18 19. Papp Gábor 6.0 46.5 IM -0.17 20. Kahn Evart 6.0 45.0 IM +1.12 --- Molnár Béla ---
ElolvasomA Tenkes Kapitánya címszerepben: Berkes Ferenc Jubíleumához érkezett az Ózdi Lajos által a hetvenes években útjára indított Tenkes Kupa nyílt verseny Harkányban. A harmincadik évét ünneplő torna napjainkban a Baranya-Sakk Utánpótlásnevelő és Versenyszervező Egyesület szervezésében zajlik és az egykori ötletgazdára emlékezve Ózdi Lajos emlékversenyként is hirdeti magát. Maga a verseny és körülményei épp annyira ellentmondásosak voltak, mint napjaink sakkozása, minden szélsőség megjelent benne. Mindezek dacára jelentős létszám szavazott bizalmat a versenyre, az A csoportban 107, míg a B-ben 68 résztvevő ült asztalhoz. A tolna-megyei sakkozók szép számban képviseltették magukat, a Mattolna Sakkiskola 10 tagja mellett, Berkes Ferenc, Gonda László, Papp Gábor és Fekete Béla nevezett a jubíleumi tornára. Berkes Feri elmondása szerint középiskolai vizsgái és egy szerencsésen sikeredett gépjármű vezetői vizsgát követően, egyszerű sakkéhségből ült asztalhoz. Bár eleinte úgy tűnt, hogy az enyhén szólva szélsőséges versenykörülményekhez nehezen fog alkalmazkodni, túl jutott azonban a holtponton és egy kiváló hajrával Faragó Iván és Varga Zoltán társaságában a holtversenyes első helyet is megszerezte. A verseny talán legnagyobb vesztese Erdős Viktor volt, aki a nyolcadik fordulóig az élen állt, amikor világossal ült asztalhoz Berkes ellen, aki ellentmondást nem tűrő játékkal térdre kényszerítette fiatal riválisát, Viktor számára komoly vigaszt jelentett, hogy veresége ellenére nagymesteri normát teljesített. A decsiek éltáblása Gonda László 5. helyezése és 10 élőpont növekménye szintén sikeres teljesítmény, mint ahogy Vidéki Sándor 12. helyezése és főként az ukrán nagymester Chernyshov elleni biztos győzelme is. Fiataljaink közül Balázs Gábor 5,5 Haszon Dávid, Lizák Péter 5,0 – 5,0 pont. Tóth Gergely 4.0 pont Straubinger Dániel és Amstadt Áron 3,5-3,5 ponttal és jócskán pozitív élőpont nyereménnyel zárták a versenyt. Fekete Béla az A csoportban szerzett 3.0 pontjával 1861 élővel iratkozhat a FIDE-listára. Ugyan a szervezők igyekeztek a szerény körülmények ellenére, ünnepi hangulatot kölcsönözni a tornának, - a hagyományos fürdőbelépők mellett, egy-egy dísztányért is kaptak a részvevők a világhírű Zsolnay procelánból - a jubíleumhoz meglehetősen méltatlan állapotban lévő harkányi művelődési ház adottságai erre nem igazán voltak alkalmasak. A nem oly rég még menekülteknek otthont adó Otthon, már rég kikopott a művelődés házának lenni, ami ugyan a hazai kultúra helyzetét és a hasonló lélekszámú települések infrastruktúráját tekintve normálisnak is mondható, azért a szakadt drapériák, szocreál design-ja meglehetősen morbid képet nyújtott egy ilyen alkalomhoz. Mielőtt még a sznobság vádja érne, el kell, hogy mondjam, hogy a B csoport a zajos előtérben összezsúfolva állandó hangzavarban játszott és a cirka kétszáz résztvevő számára mindössze két darab kétszemélyes mellékhelyiség nyújtott megkönnyebbülési lehetőséget. Az előtérben felállított kivetítőn ugyan figyelemmel lehetett kísérni az első négy tábla történéseit, de az internetes közvetítés és a honlapon történő informálás már nem jött össze, a verseny végeredményét egy hét elteltével sem lehet sehol fellelni. A gyógyfürdő varázsa sok külföldit is vonzott és miután a zsírosabb díjakat ezúttal kissé rendhagyó módon a magyar résztvevők vihették haza, a pénzdíjra ácsingózó külföldiek számára valóban csak a gyógyfürdő élménye maradt – ha igénybe vették! Végeredmény A csoport: 1. Berkes Ferenc 7.0 51.5 GM +0.24 2. Faragó Iván 7.0 51.0 GM +1.20 3. Varga Zoltán 7.0 48.5 GM +0.59 4. Erdős Viktor 6,5 52.0 IM +1.28 5. Gonda László 6,5 52.0 IM +1.02 6. Sulskis Sarunas 6.5 50,5 GM +0.15 7. Chernyshov A. 6.5 50.0 GM - 0.14 8. Sedlak Nikola 6.5 50.0 GM +0.22 9. Dovzik Juri 6.0 55.0 IM +1.69 10. Popovics Dusan 6.0 51.0 GM - 0.27 11. Bokros Albert 6.0 50.5 IM +0.64 12. Vidéki Sándor 6.0 50.5 IM +1.04 13. Horváth Ádám 6.0 50.0 GM - 0.01 14. Bánusz, Tamás 6.0 49.5 IM +0.71 15. Váradi Viktor 6.0 48.5 IM +0.98 16. Czebe Attila 6.0 47.5 GM +0.98 17. Ianov Viktor 6.0 47.0 IM +0.73 18. Varga Csaba 6.0 47.0 +1.18 19. Papp Gábor 6.0 46.5 IM -0.17 20. Kahn Evart 6.0 45.0 IM +1.12 --- Molnár Béla ---
ElolvasomKettős kupagyőzelem a Régiós Kupán Kiemelkedő Tolna-megyei sikerrel zárult a tavaszi szünetben megrendezésre kerülő Régiós Kupa ifjúsági csapatverseny, amely Faddon a Duna-holtág Volent-öbölként ismert horgászparadicsomában zajlott. Az ország hét régiójából érkeztek a versenyzők, hogy a nyolc táblás csapatversenyen összemérjék utánpótlás-nevelésük sikerét. A program első részében a Régiós Kupa megszerzésért versenyzett két csoportban a nevező nyolc csapat, amelyben a hazaiak két együttessel is szerepeltek. A Mattolna Sakkiskola csapata a csoport mérkőzések megnyerését követően az elődöntőben 6-2 arányban diadalmaskodott a Szombathely ellen. A folytatásban a kupavédő Szeged gárdájával játszottak egy vérbeli, feszültséggel teli döntőt, ahol nagy izgalmak után 4-4-es eredmény alakult ki. A holtversenyt a magasabb táblán elért győzelem döntötte el, ebben köszönhetően Veszprémi Andrásnak, aki a Mattolna éltáblásaként száz százalékos teljesítménnyel segítette csapatát, a Tolna-megyeiek bizonyultak jobbnak. A Régiós Kupa programját a Szuperkupáért folyó küzdelem koronázta meg, ahol a Régiós Kupa győztese a Maróczy Központi Sakkiskola csapatával mérkőzött. A tavalyi nagysikerű Sakkcsillagok Háborúja rendezvény után tehát ismét egymással ülhetett szemben a két iskola. A Tolna-megyeieket fűtötte a visszavágás lehetősége és ennek megfelelően motiváltan készülődtek a mérkőzésre. A nagy összecsapás - ragaszkodva a filmtörténeti előzményhez - a Birodalom Visszavág fejezettel folytatódott. A Mattolna Régiós Kupa győztes csapata 6-2 arányban fölényes győzelmet aratott a találkozón, megszerezve ezzel a Szuperkupát. A Régiós Kupa csapatverseny végeredménye: 1. Mattolna-I. 2. Szeged 3. Szombathely 4. Miskolc 5. Budapest 6. Nyíregyháza 7. Mattolna-II. 8. Bács-Kiskun A győztes csapat tagjai: 1. Veszprémi András 2. Amstadt Áron 3. Straubinger Dániel 4. Szabó Richárd 5. Vince Andrea 6. Eltigani Omár 7. Genda Károly 8. Reményi Szilárd 9. Dankházi András 10. Kaczúr Flórián edzők: Takovits István, Balázs Imre, Molnár Béla A Szuperkupa végeredménye: MATTOLNA – MGKSI 6-2 1. Veszprémi András – Lóránd Norbert 1-0 2. Amstadt Áron – Szabó Bence 1-0 3. Straubinger Dániel - Fehér Ádám remi 4. Szabó Richárd - Tanács Anna remi 5. Vince Andrea – Surinya Tibor 1-0 6. Eltigani Omár – Csonka Balázs 1-0 7. Kaczúr Flórián – Korpa Bence 0-1 8. Dankházi András – Egri László 1-0 A házigazdák számára fontos eredményt jelent a kettős győzelem, hiszen egy rendkívül sikeres generációt követően (Ács Péter, Berkes Ferenc, Papp Gábor, Szabó Krisztián, Papp Gyula, Fodor Tamás, Rudolf Anna) az elmúlt két évben az újabb nagymester palánták útba indításának alapjain dolgoznak, amely munka sikerének első állomása ez az eredmény. Az elmúlt időszakban a számos nehézség dacára sikeres volt a szakmai munka kereteinek kialakítása Tolna-megyében. A Mattolna Talentum Program által útba indított Tehetségkutató Tábor idén augusztusban a negyedik alkalommal verbuválja a 8-10-12 éves korosztály versenyzőit, akik az ország egyre több részéből látogatnak el a Tolna-megyei sakk sikerek fellegvárába Fadd-Domboriba. A továbblépés külső feltételeit a bejegyzés előtt álló Mattolna Tehetségkutató Alapítvány révén kívánják megteremteni, ami hosszútávon lehetővé teheti majd a tehetség-gondozás feladatainak ellátását is. - Molnár Béla - Rudolf Anna a legfiatalabb női nagymester Amint arról a Chessdom internetes sakkportál a napokban beszámolt, a FIDE Törökországban rendezett rendkívüli kongresszusán döntött a legújabb nemzetközi címek megítéléséről. Az ötven díjazott között öt női nagymesteri cím adományozásáról árulkodik a hivatalos okirat, közöttük egyetlen magyarként Rudolf Anna a DECS 1990 versenyzőjének nevét láthattuk a az újdonsült címviselők között. Molnár Béla tanítványa a tavalyi év során előbb Drezdában a felnőtt női EB-én teljesítette a nagymesteri normát, majd ezt követően az év végén a francia Vandoeuvre-ben ismételte meg a címszerzéshez szükséges teljesítményt. A bátaszéki hölgyversenyző ezzel immár hivatalosan is hazánk legfiatalabb női nagymestere. - Molnár Béla -
ElolvasomTolna-megye sakkozói az élen Ifjúsági Csapatbajnokság A decsi sakkszakosztály 15 évesen elhunyt sakktehetségére Pap Mihályra emlékezve egy perces gyászszünettel vette kezdetét az ifjúsági csapatbajnokság Miskolcon. A versenyteremben fotókkal, gyertyákkal kialakított kis emlékhelyen búcsúztatták országos bajnok csapattársukat a decsi sakkozók és valamennyi sakkbarát. A fekete szalaggal karjukon asztalhoz ülő Tolna-megyeiek négy csapattal vettek részt az eseményen, a bajnoki cím védője a Decs 1990 és az ezüstérmes ASE egyaránt két gárdával szerepelt az 59 nevező csapat között. A hat táblán zajló küzdelemben - az élőpontszám átlagot tekintve - az ASE fiataljai számítottak a fő esélyesnek, a legnagyobb riválisnak pedig a több ponton igazolásokkal erősítő és első bajnoki címére aspiráló nagykanizsai csapatot ígérte a papírforma. A bajnok Decs esélye a körülmények ismeretében – az utolsó pillanatig kérdéses volt éltáblásuk Pap Gyula részvétele – kisebbnek tűnt, így a bajnoki címért folyó versenyfutásban elsősorban Kanizsa-Paks párharc ígérkezett. A verseny feléig mindhárom csapat jól teljesített, és a csapatgyőzelmeket illetően holtversenyben haladtak, ám a kanizsai gőzős nagyobb fordulatszámon vette az akadályokat. Az első négy fordulót követően három 6-0-s eredmény mellett egyetlen pontot vesztettek csupán, ami holtverseny esetén döntő előnyt jelentett volna. Az első komoly párharcra az ötödik fordulóban került sor, ami Tolna-megyei rangadót és atomos sikert hozott. A paksiak 3,5-2,5 arányú győzelmet értek el a bajnok Decs ellen, amivel az élre álltak, majd másnap reggel holtversenyes ellenfelük a bravúrosan menetelő Nagykanizsa ellen ültek asztalhoz. A sorsdöntőnek ígérkező találkozó érdekessége, hogy minden táblán eldőlt a küzdelem és mindkét gárda megnyerte a világos tábláit. A 3-3-as eredmény – az olimpiai pontszámítást tekintve - természetesen lépéselőnyt jelentett az Aquaprofit csapatának, de az utolsó nagyobb akadály még hátra volt, hiszen a bajnok Decs várta őket a délutáni fordulóban. A kanizsai remények szertefoszlatásában Pap Gyula nyitotta meg a sort az éltáblán. A verseny szépségdíjjal jutalmazott támadó játszmájában, vezéráldozattal fektette két vállra az addig 100%-os teljesítményt nyújtó Bánusz Tamást. A vezérevezős veresége demoralizálta a csapattársakat és sorra hibázták el a játszmáikat, az eredmény kiütéses decsi győzelem lett, játszmavesztés nélkül 4,5-1,5 arányban. Az utolsó fordulóban mindhárom csapat hozta a kötelező győzelmet. Az ASE fiataljai éltek a lehetőséggel és 6-0 arányban lépték le a négyes rajtszámmal rangsorolt Szombathely gárdáját, ami az egyedüli elsőséget jelentette a csapat számára. A decsiek 4,5-1,5-re végeztek a BEAC ellen, míg a Nagykanizsa 4-2-re tudott nyerni a Maróczy SE Szegeddel szemben. A bajnok Atomerőmű SE csapatának tagjai és eredményük: 1.Szabó Krisztián 4,5(6), 2.Fodor Tamás 5,5 (8), 3.Balázs Gábor 6,0 (8), 4.Lizák Péter 5,0 (6), 5.Szabó Bence 2,0 (4), 6.Dudás Eszter 5,5 (8), 7.Antal Kende 6 (8) Az ASE második csapata hét csapatponttal a 40. helyen végzett. A Decs 1990 csapatának teljesítménye: 1.Pap Gyula 5,5 (8), 2. Papp Tamás 5,5 (8), 3. Maródi Mátyás 4,0 (8), 4. Veszprémi András 6,5 (8), 5. Amstadt Áron 7,0 (8), 6. Vince Andrea 6,5 (8), Tábladíjas: Veszprémi András. A Decs 2 csapata kilenc csapatponttal 21. helyen zárta a versenyt. A hazai ifjúsági sakkozás legnagyobb létszámú eseményén a Tolna-megyei utánpótlás nevelés újabb szép fejezetét írta. A paksiak - szakosztályuk fennállásának 25. évfordulóján - egyedülálló sorozatot tudhatnak maguk mögött; idén a kilencedik országos bajnoki kupának örülhettek. Végeredmény (1-10): (59 induló) + = - pont 1 ASE Paks 8 7 1 0 15 34,5 241,5 2 Decs 1990 8 7 0 1 14 35,0 234,5 3 Aquaprofit-Nagykanizsa 8 6 1 1 13 36,0 236,5 4 Maróczy SE 2-Szeged 8 6 0 2 12 30,5 201,0 5 Maróczy SE 1-Szeged 8 5 1 2 11 30,5 235,0 6 BEAC 8 5 1 2 11 29,5 228,0 7 Haladás VSE-Szombathely 8 5 1 2 11 28,5 223,5 8 Dési HI STE-Szombathely 8 5 0 3 10 30,0 216,0 9 Kazincbarcika 8 4 2 2 10 30,0 199,5 10 Hüsi SC-Budapest 8 4 2 2 10 30,0 193,5 --- Molnár Béla ---
ElolvasomRövid hírek 2007 -2008 NB I. Szabó László csoport (2007/2008) ASE Paks csapatmérkőzései 1. forduló 2007. október 14. - Postás-MTK. 4.5- 7.5 ASE Paks ... Budapest, VII. Erzsébet körút 24. I. em. Kettős győzelem a sakkcsapatbajnoki rajton Az Atomerőmű csapata a Postás-MTK otthonában 7,5-4,5 arányú győzelemmel indult, míg az első osztályban debütáló decsi gárda meglepő magabiztossággal 7-5 arányban verte a borsodiak újoncát, Kazincbarcikát. A sakkcsapatbajnokság első osztályában az idei szezontól az ASE mellett, a feljutó Decs KSE-nek is szoríthatnak a sakkbarátok. A két Tolna-megyei gárda hasonló csapatépítésre rendezkedett be, tekintve, hogy mindkét csapat kitűnő ifjúsági nevelő munkával dicsekedhet és csapataik szerkezetében meghatározó szerepet játszanak a sajátnevelésű fiatalok, illetve edzőik. A paksi csapat már megvetette magát az első osztályban, annak is az élmezőnyében, míg a községi csapat számára nehéz küzdelemnek ígérkezik a bennmaradás kiharcolása. Papp Csaba a decsiek csapatvezetője, szervezője, szponzora nehéz évadra ám ennek ellenére bennmaradásra számít, amihez a hétvégi fordulóban az első nagy lépést pedig már meg is tette csapata. A nyolc ifjúsági versenyzővel asztalhoz ülő sárköziek bravúros győzelemmel rúgták el magukat a startkockáról. A csapat önbizalmát a találkozón Adzic Slobodan gyors győzelme hozta meg. Ezt követően az éltáblákon taktikus döntetlenek születtek Gonda László, Pap Gyula, Galyas Miklós, Papp Tamás révén, majd az újabb győzelmet Taskovits István a csapat ifjúsági edzője harcolta ki. A két pont előnnyel álló csapattal szemben Sebestyén Balázs és Maródi Mátyás taktikus döntetlenje után a hazaiak ugyan még egyenlíteni tudtak, de Amstadt Áron és Vince Andrea az utolsó táblákon kitűnően élt a beugró szereppel és győzelemmel hálálta meg a csapatba állítást. A fiatal csapat fontos győzelmet ért a bemutatkozó mérkőzésén, ami önbizalmat adhat a további találkozókra. A tavalyi bronzérmes ASE győzelmi reményekkel utazott a fővárosba a Postás-MTK csapatához. A paksiak háza táján a nyáron történt egysmás, egyrészt a Zalaegerszegtől igazolt Grószpéter Attila személyében újabb nagymesterrel erősítették soraikat, valamint a női táblán is cseréltek, a Nagykanizsa női játékosa Vajda Szidónia váltotta Ignácz Máriát, aki pedig a kanizsaiaknál folytatja szereplését. Az első forduló mérkőzésén pikáns összecsapásának ígérkezett a Pintér-Berkes párharc az éltáblán, a parti a döntetlen végződés ellenére nem okozott csalódást; fordulatos küzdelemben, két királyig folyó csatára került sor a szövetségi kapitány és játékosa között. Meglepetésre a hazaiak számára indult jobban a találkozó. A Marx György verseny győztesét, Ács Pétert két kézzel cserélve, szemtelenül kiremizte a fiatal Varga Csaba és az első győzelem is az MTK utódcsapatának nevéhez került, miután a rutinos Grószpéter elfogódottan játszotta első paksi meccsét; egy remi ajánlatra vesztő lépéssel válaszolt Lukács Péter nagymesternek. A folytatásban az ASE lerázta magáról az idény eleji forma rémképét, Györkös Lajos szép győzelme lökést adott a csapatgépezetnek. A továbbiakban ugyan még egy vereség becsúszott a paksiaknál, de összességében Szabó Krisztián, Vidéki Sándor, Fodor Tamás és Tóth Lili győzelmével, Berkes, Ács, Papp, Csom, Molnár döntetlenje mellett 7,5-4,5 arányú sikerrel, jó rajtot vett az atomos csapat. A folytatásban a paksiak Kazincbarcikát fogadják, míg a decsi csapat a bajnok Nagykanizsa otthonában utazik. 2. forduló 2007. nov. 11. - ASE Paks 5.5- 6.5 Kazincbarcikai VSC. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. NB I. csapatbajnokság 2. fordulója Első hazai mérkőzésén az újonc Kazincbarcika ellen vereséget szenvedett az ASE, így két forduló után a harmadik helyen áll a nemzeti bajnokság első osztályában. A DECS 1990 csapata a bajnok Nagykanizsa otthonából rabolt négy pontot, így elkerülve a kieső zónát a kilencedik helyen várhatja a folytatást. Hazai mérkőzésén szoros küzdelemben 6,5-5,5 arányban alulmaradt az ASE az erre a találkozóra alaposan felkészült Kazincbarcika ellen. Az atomosoknak egyedül az éltáblán sikerült győzelmet elérni, a közelmúltban befejeződött csapat EB legeredményesebb magyar versenyzője Berkes Ferenc ezen a találkozón sötét színnel is nyerésre játszott az ukrán Sikula ellen és gyors győzelme jó előjelnek látszott. A találkozón sok óvatos döntetlen született és az időzavarban pedig a vendégek kerekedtek felül, két mérkőzést is nyerni tudtak, míg a paksi csapat néhány előnyösebb állása döntetlenre oldódott. Ács, Papp, Grószpéter, Csom, Fodor, Györkös, Pataky és Molnár döntetlenjével alakult ki a végeredmény. A decsi csapat a balszerencsés sorsolási szám jóvoltából ismét idegenben szerepelt és a bajnok csapat otthonába történő látogatás nem ígért pontözönt a vendégeknek. A fiatal sárközi gárda az esélytelenek nyugalmával ült asztalhoz és nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyult. Az éltáblán Gonda László szép győzelmet ért el a görög Kotronias nagymester ellen, Veszprémi András és a 11 éves Amstadt Áron pedig a hátsó táblákon vezette győzelemre figuráit. Galyas Miklós és Roganovic Milos döntetlenjével értékes négy ponttal utazhatott haza a bennmaradást célul kitűző újonc. A bajnokság harmadik fordulójában november 25-én a két Tolna-megyei csapat találkozójára kerül sor. 2. forduló eredményei: Aquaprofit NTSK. 8 - 4 Decs 1990 ASE Paks 5.5 - 6.5 Kazincbarcikai VSC. BEAC I. 4.5 - 7.5 Postás-MTK. Statisztika PSC. 4 - 8 Z. Csuti-Hydrocomp Honvéd Auróra 5.5 - 6.5 Vasas SC. Haladás VSE. 6 - 6 Makói SVSE. 3. forduló 2007. november 25. - Decs 1990 5.5- 6.5 ASE Paks ... Fekete Ló Sakk Klub Decs, Béke utca 5. Paksi győzelem – decsi öröm A Tolna-megyei csapatok első NB-I-es találkozóján az Atomerőmű SE 6,5-5,5 arányban győzött Decsen. A paksiak a harmadik, Decs a 7-9. helyről várhatja a folytatást. Baráti hangulatú, de a mérkőzés képe alapján annál kevésbé volt békés az összecsapás a két Tolna-megyei csapat találkozóján az első osztályú bajnokság harmadik fordulójában. Az Atomerőmű SE erősen tartalékos összeállításban ült asztalhoz, miután Berkes és Ács a Bundes-ligában játszott, Fodor Tamás pedig a Török-országban zajló korcsoportos VB miatt volt kénytelen kihagyni a mérkőzést. A decsiek éltábláján Popovics Dusan szerb nagymester ezen a találkozón mutatkozott be és így a bennmaradást célul kitűző sárközi csapat a legerősebb összeállításban és meglehetősen elszántan vette fel a küzdelmet. A paksi csapatban szintén akadt debütáns, mindjárt kettő is. Vajda Szidónia a kanizsai csapattól érkezett és most játszotta első mérkőzését paksi mezben, valamint az ifjúsági korú Lizák Péter, aki győzelemmel mutatkozott be az első osztályban. A találkozó a paksiak vezetésével kezdődött, Balázs Gábor gyorsan előnybe került és a második óra végén besöpörte a teljes pontot. Decsi részről Sebestyén Balázs viszonozta a „tüzet”, váratlan vezérnyeréssel fektette két vállra rutinos ellenfelét. A továbbiakban kiegyenlített küzdelem jellemezte a mérkőzést, a Hazai - Nagyhegyesi, Grószpéter – Popovics és a Gonda – Szabó összecsapás is döntetlent hozott. A rendkívül hangulatos, ám kis légterű helyiségben a még játszók is tisztán hallották az izgatott nézői suttogást - Csom elnézte a bástyáját! Valóban drámai fordulat történt, a paksiak olimpiai bajnoka előbb visszautasította ellenfele Galyas Miklós korrekt döntetlen ajánlatát, majd a következő lépésben elnézett egy huszár kettős-támadást. Ám a szerencse nem csak a decsieknek kedvezett ezen a napon, Taskovits István nyert végjátékban egy könnyelmű lépéssel fél pontot ajándékozott a paksiak női játékosának Vajda Szidóniának, aki a játszma nagy részében a rossz megnyitás után gyaloghátrányban játszott. Döntetlenül végződött még a Papp Gábor - Pap Gyula, a Papp Tamás – Györkös Lajos és a Pataki Győző – Rudolf Anna mérkőzés is. Az atomosok a találkozót végeredményben szoros küzdelemben 6,5-5,5 arányban, az utolsó három táblán – Molnár Béla, Balázs Gábor és Lizák Péter – elért győzelmeikkel tudták megnyerni. A bajnokság első negyedét követően elmondható, hogy mindkét Tolna-megyei csapat az általa kitűzött célnak megfelelően áll a táblázatban. Az atomosok a kicsit mérsékeltebb kezdés ellenére egy pont előnnyel a harmadik helyen, míg a kiesés elkerülését megcélzó sárköziek, kitűnő rajt után a kieső helyet szintén egy teljes ponttal elkerülve a 7-9. helyet foglalták el a tabellán. A folytatásban december 9-én a paksiak a bajnok Nagykanizsa otthonába látogatnak, míg a Decs 1990 csapata az utolsó helyen álló BEAC-hoz utazik majd. A harmadik forduló eredményei: Makói SVSE. 5 - 7 Aquaprofit NTSK. Vasas SC. 4 - 8 Haladás VSE. Z. Csuti-Hydrocomp 9 - 3 Honvéd Auróra Postás-MTK. 6.5 - 5.5 Statisztika PSC. Kazincbarcikai VSC. 6.5 - 5.5 BEAC I. Decs 1990 5.5 - 6.5 ASE Paks 4. forduló 2007. december 09. - Aquaprofit NTSK. 5 - 7 ASE Paks .. Halis István Városi Könyvtár Nagykanizsa, Kálvin tér 5. Bajnokverés Kanizsán Bravúros vendég győzelmet hozott a Nagykanizsa - ASE összecsapás a sakkcsapatbajnokság első osztályában. A paksiak 7-5 arányban múlták felül a Polgár Judittal asztalhoz ülő kanizsát. A negyedik fordulóban fontos mérkőzésen az eddig kiválóan szereplő Decs KSE 7-5 arányban vesztett a BEAC ellen. A paksiak behúzták a vészféket a kanizsa expresszen, bravúros játékkal idegenben győzték le a bajnokot. Az éltáblákon ugyan jobbnak bizonyult a bajnokcsapat, ám a további csapatrészben négy táblán is a paksiak fogadhatták a gratulációt. Az első meccsét paksi színekben játszó Berescu ugyan – a hagyományokhoz hűen – vereséggel debütált, ellenben a szintén friss erőt képviselő Grószpéter Attila szép győzelme bizonyítja, hogy a beilleszkedése sikeres. Csom István nagymester és Vidéki Sándor is fontos győzelemmel javította legutóbbi botlását, míg Papp Gábor korosztályos riválisát Bánusz Tamást fektette kétvállra. Az atomosok egy pontra közelítették meg a második helyet, esélyüket növeli, hogy a következő fordulóban a tabella utolsó BEAC lesz az ellenfelük. Meglepetésre az élen álló Zalaegerszeg is botlott Szombathelyen, így az előnyük fokozásához kínálkozó nagy esélyt szalasztották el. A decsi csapat a jó rajt után fellelkesülve győzelmi reményekkel látogatott a BEAC otthonába, ám a találkozó rossz előjelekkel indult, miután a csapat szerb idegenlégiósai negyven perces késéssel érkeztek a mérkőzésre. Papp Tamás szép győzelmével ugyan a sárköziek jutottak vezetéshez, de több táblán is sorra hibáztak amit csak részben tudott szépíteni győzelmével az éltáblás Popovics Dusan és a női táblán Rudolf Anna. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a jól alakult eredményeknek köszönhetően a decsi csapat a megszerzett öt pontjával is tovább távolodott a kieső zónától és a nyolcadik helyet foglalta el a táblázatban. A folytatásban a Statisztika PSC elleni találkozóra kerül sor a decsi Fekete Ló sakk-klubban. A 4. forduló eredményei: Aquaprofit Nagykanizsa Tungsram SK - Atomerőmű SE. 5 – 7 Polgár Judit (2708) - Berkes Ferenc (2606) döntetlen Andrei Istratescu (2631) - Ács Péter (2548) 1 - 0 Robert Markus (2586) - Vladiszlav Nevednichy (2531) döntetlen Piotr Bobras (2564) - Alin Berescu (2508) 1 - 0 Constatntin Lupulescu (2562) - Grószpéter Attila (2540) 0 - 1 Luka Lenic (2531) - Szabó Krisztián (2492) döntetlen Bánusz Tamás (2491) - Papp Gábor (2489) 0 - 1 Faragó Iván (2504) - Csom István (2455) 0 - 1 Bokros Albert (2445) - Fodor Tamás (2422) döntetlen Szabó Gergely (2518) - Vajda Szidónia (2407) döntetlen Krizsány László (2456) - Vidéki Sándor (2420) 0 - 1 Mihók Olivér (2371) - Györkös Lajos (2389) döntetlen BEAC - Decs 1990 7 - 5 Statisztika - Kazincbarcika 4,5 - 7,5 Honvéd - Postás - MTK 5,5 - 6,5 Haladás Szhely - Zalaegerszeg SK 6,5 - 5,5 Makói SVSE. - Vasas SC. 8 - 4 5. forduló 2007. december 16. - ASE Paks 7.5- 4.5 BEAC I. ... Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. Kettős Tolna-megyei siker a sakk csapatbajnokságban A bajnokság harmadik helyén álló ASE 7,5-4,5 arányban nyert a tabella végén álló BEAC ellen, míg a DECS KSE fiataljai kitűnő játékkal 7-5-re verték a nagy múltú Statisztika PSC gárdáját. Az atomerőmű sakkozói a bajnokverés után nagy reményekkel ültek asztalhoz a hét végi ötödik fordulóban. A kieső helyen tanyázó BEAC csapata verhető ellenfélnek tűnt, (nagyon is) ezért az optimistábbak már két számjegyű győzelmet rebesgettek. Ám a fővárosiaknak a Decsiek elleni első és egyetlen győzelme úgy tűnik visszaadta a reményt a bennmaradásért folytatott küzdelemben és az eddigi legerősebb összeállításban ültek asztalhoz Pakson. A kissé meglepett hazaiak helyzetét tovább nehezítette, hogy a lélektanilag fontos első „gólt” a vendégcsapat szerezte meg. Szerencsére a hazaiak egyenlítés sem váratott sokáig az idei bajnokságban a sikeres bemutatkozás után ismét játékhoz jutó fiatal, Balázs Gábor a világos színeket vezetve könnyedén győzött az utolsó táblán. Ács Péter győzelméhez a játék alapján nem nagyon fért kétség, az Angliából a mérkőzésre hazautazó Pintér Gábor nem tudott jelentős ellenállást tanúsítani. Ismét az utolsó három tábla bizonyult a nyerő csapatrésznek, sajnos csak itt sikerült a papírformának megfelelő eredményt elérni. Papp Gábor rosszabb állásban sem nyugodott bele a döntetlenbe és maratoni küzdelemben mentette a csapat becsületét. A 7,5-4,5 arányú győzelem alulmúlta a várakozást, az ezüstéremért folytatott csatában – tekintettel a Nagykanizsa nagy arányú győzelmére - romlottak a paksiak esélyei. Atomerőmű SE – BEAC 7,5-4,5 Berkes Ferenc (2606) – Antal Gergely (2456) remi Ács Péter (2548) – Pintér Gábor (2362) 1-0 Grószpéter Attila(2540) – Somlai László (2369) remi Szabó Krisztián (2492) – Torma Róbert (2337) remi Papp Gábor (2489) – To Nhat Minh (2281) 1-0 Tóth András (2410) – Szamosközi Gábor (2280) remi Fodor Tamás (2422) – Radnai Ádám (2279) 0-1 Vajda Szidónia (2407) – Kerek Krisztián (2304) remi Vidéki Sándor (2420) – Kerek Csaba (2289) 0-1 Györkös Lajos (2389) – Dombai István (2213) 1-0 Molnár Béla (2382) – Schneider Veronika (2247) 1-0 Balázs Gábor (2283) – Kormos Ádám (2146) 1-0 A DECS 1990 csapata a szebb időket is megélt, újabban a megszűnéssel küszködő ám még mindig erős játékosállománnyal bíró Statisztika otthonába utazott. A hazaiak három nagymesterrel és négy nemzetközi mesterrel biztos esélyesnek tűntek a fiatal decsi csapat ellen. Ugyanakkor a Tolna-megyeiek kisebbik csapata már az eddigiek során is fittyet hányt a papírformára és sorra írta át az esélyesek névsorát. Ebből ezúttal is jutott bőven. Veszprémi Andrásnak nem kellett sok mérkőzés ahhoz, hogy felvegye a ritmust az első osztályban, a legutóbbi találkozóhoz hasonlóan ismét elsőként fogadhatta ellenfele gratulációját. Pap Gyula a második táblán meglepetésre a szerb Ilincic nagymestert fektette kétvállra, Sebestyén Balázsnak pedig Medvegy Nóra női nagymester az olimpiai csapatunk oszlopos tagja volt kénytelen gratulálni. A csapat tanult az előző heti kudarcból és fegyelmezett játékot nyújtott, ha kellett megcsinálták a taktikai döntetleneket is. Ezzel a szép meglepetés győzelemmel zárták a bajnokság idei küzdelmét. A jelen állás szerint a 7-8. helyen áll a gárda, így tehát megalapozottak a remények a nyugodt folytatásra. A következő bajnoki fordulóra február 17-ig kell majd várni, amikor a Statisztika – Paks és a Honvéd – Decs mérkőzésekre kerül sor. DECS - STATISZTIKA Gonda László (2502) – Medvegy Zoltán (2512) remi Pap Gyula (2427) – Ilincic Zlatko (2545) 1-0 Galyas Miklós (2433) – Fogarasi Tibor (2428) remi Nagy Hegyesi Bálint (2380) – Danner Georg (2434) remi Roganovics Milos (2369) – Izsák Gyula (2427) remi Taskovits István (2336) – Zsinka László (2320) remi Sebestyén Balázs (2273) – dr. Medvegy Nóra (2369) 1-0 Papp Tamás (2300) – Lőrincz István (2315) remi Rudolf Anna (2273) – Horváth András (2312) remi Horváth Gábor (2276) – Glatt Gábor (2271) 0-1 Maródi Mátyás (2175) – dr. Füsthy Zsolt (2291) remi Veszprémi András (2156) – Szekeres Róbert (2238) 1-0 Az 5. forduló eredményei: ASE Paks 7.5 - 4.5 BEAC I. Decs 1990 7 - 5 Statisztika PSC. Vasas SC. 2.5 - 9.5 Aquaprofit NTSK. Zalaegerszeg 8 - 4 Makói SVSE. Postás-MTK. 5.5 - 6.5 Haladás VSE. Kazincbarcika 6 - 6 Honvéd Auróra 6. forduló 2008. február 17. - Statisztika PSC. 5.5- 6.5 ASE Paks ... Corvin Művelődési Ház Erzsébetligeti Színház 1165 Budapest, Hunyadvári utca 43/c. Szoros küzdelmekkel indult a sakk csapatbajnokság második szakasza Az ASE minimális arányú 6.5-5,5 győzelemmel vette az akadályt az első osztályú bajnokság 6. fordulójában a Statisztika ellen. Úgy tűnik képes a kieső zónától távol tartani magát a Decs 1990 gárdája, szoros találkozón 5,5 pontot raboltak a nagynevű budapesti Honvéd otthonából. Az ASE harmadik, a DECS 1990 csapata pedig a nyolcadik helyről folytathatja a bajnoki küzdelmeket. A táblázat harmadik helyén tanyázó atomosok az év eleji hagyományos füredi edzőtábort követően elszántan készülődtek a bajnokság második szakaszára. Az előttük álló Nagykanizsa bravúros legyőzését követően még az előrelépés lehetősége is adottnak látszott, ám az ehhez szükséges nagyarányú győzelmeknek továbbra is híján van a csapat. Hiába a bravúr a riválisokkal szemben, ha a mezőny hátsó felében lévő ellenfelek ellen nem jönnek a pontok, és míg a konkurensek nagyarányú győzelmekkel lépdelnek előre, addig Berkesék csupán szolid győzelmeket tudhatnak magukénak. A Statisztika elleni mérkőzés a lelkiismeretes felkészülés dacára sem hozta meg a várt átütő (nagy pontszámú) sikert, igaz ezúttal három alapemberét nélkülözve ült asztalhoz a paksi csapat. A találkozón Nevednichy és Grószpéter mellett Szabó Krisztián győzelmének örülhettek az atomosok, míg Berkes, Ács, Berescu, Csom, Fodor, Györkös és Molnár fél ponttal járult hozzá a csapatgyőzelemhez. A 6.5-5.5-es siker, izzadtságszagú győzelem - különösen a rivális Nagykanizsa kiütéses 11.5-0.5 arányú BEAC elleni diadala tükrében - és míg az ezüsthajó egyre távolodik, a hátralévő mérkőzések tétje a bronzérem megőrzése marad a paksiak számára. A decsiek kiegyensúlyozott mérkőzéseket vívnak és ennek eredményeként nincs okuk izgulni a bennmaradásért. A hétvégi találkozón szoros mérkőzésen szenvedtek minimális vereséget a sokszoros bajnok Honvéd otthonában. A sárközi fiatalok ismét kivették részüket a győzelmekből, Pap Gyula a rutinos Petrán Pál nemzetközi mester ellen, míg Vince Andrea a női táblán Ignácz Rózsa ellen kasszírozta a teljes pontot. A csapat további része Popovics, Gonda, Galyas, Sebestyén, Papp, Veszprémi és Amstadt döntetlent ért el. A kieső zónától 3,5 pontra áll a bajnokság egyetlen községi csapata és úgy tűnik szereplésük az első osztályban nem lesz tiszavirág életű, a kritikus első év - a jelen helyzet alapján - sikeresen zárulhat a fiatalokra építő lelkes kis csapat számára. A soron következő találkozót a harmadik helyre aspiráló Haladás Szombathely ellen játsszák, amelyet így kettős érdekeltséggel figyelhetnek majd a Tolna-megyei sakkrajongók. A bajnoki cím kérdésében is döntő összecsapást hoz majd a bajnokság hetedik játéknapja; a két élen álló találkozójára kerül sor. Március 2-án a Zalaegerszegiek otthonukban biztosíthatják be előnyüket a bajnok Nagykanizsával szemben. A 6. forduló eredményei: Aquaprofit NTSK. 11.5 - 0.5 BEAC I. Statisztika PSC. 5.5 - 6.5 ASE Paks Honvéd Auróra 6.5 - 5.5 Decs 1990 Haladás VSE. 6.5 - 5.5 Kazincbarcikai VSC. Makói SVSE. 5.5 - 6.5 MTK Vasas SC. 2.5 - 9.5 Z. Csuti-Hydrocomp 7. forduló 2008. március 02. - ASE Paks 7- 5 - Honvéd Auróra ... Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. Előnyös pozícióban a Tolna-megyei sakkcsapatok A csapatbajnokság hajrája előtt jó pozícióból várhatják a folytatást megyénk sakkozói az első osztályú bajnokságban. A hétvégi 7. fordulóban fontos mérkőzésekre került sor, amelyen mindkét csapat sikerrel szerepelt. Az ASE – Honvéd találkozó 7-5, míg a Decs – Szombathely mérkőzés meglepetésre 6,5-5,5 arányú hazai győzelemmel ért véget. A paksiak hazai pályán fogadták az előző fordulóban Decs ellen győztes Honvéd gárdáját. Almási Zoltán olimpikon nagymester a hagyományokhoz hűen ismét leült Pakson, ám Berkes Feri ellen ezúttal sem sikerült begyűjtenie a teljes pontot. A játszmájukban a paksi nagymester sötét színnel is bátran játszott, érdekes tisztáldozattal lepte meg ellenfelét. Almási sokat töprengett, majd az óvatos játék mellett döntött és visszaadta az előnyt, ami után rövidesen döntetlennel zárult a játszma. A találkozón ezúttal elmaradtak a békés és gyors döntetlenek, az atomosok minden táblán élesen, kezdeményezően játszottak, ennek ellenére csak Szabó Krisztiánnak és Vidéki Sándornak sikerült a teljes pont megszerzése. Fejlődést mutat, hogy a paksiak ezúttal játszmavesztés nélkül zárták a meccset. Berkes, Ács, Grószpéter, Papp, Csom, Fodor, Györkös, Pataky, Molnár és Tóth játszmája is pontosztozkodással ért véget. A tabellán őrzi a harmadik helyet az ASE, miután a forduló mérkőzésén az élen álló Zalaegerszeg legyőzte a bajnok Nagykanizsát hat pontra csökkent az atomosok hátránya. A Decs számára nehéz mérkőzésnek ígérkezett a dobogóra aspiráló Szombathely elleni találkozó. A vasi legénység néhány szlovák idegenlégióssal megerősödve érkezett a papírformának megfelelően győzelemi reményekkel. A találkozó ezzel ellentétben végig a sárköziek fölényével zajlott, igaz ehhez néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény kellett. A csapat legjobb pontszerzője Pap Gyula ezúttal is biztos pontnak bizonyult és Rudolf Anna bravúros győzelemmel fektette két vállra a többszörös olimpikon nagymesternőt Lakos Nikolettát. Veszprémi András ismét fontos pontszerzéssel igazolta helyét a csapatban. A csapat idegenlégiósa a szerb Roganovic eddig biztosan szállította a félpontokat, ezen a mérkőzésen első győzelmét is ünnepelhette. A 7. forduló eredményei: Z. Csuti-Hydrocomp 7 - 5 Aquaprofit NTSK. MTK 6.5 - 5.5 Vasas SC. Kazincbarcikai VSC. 6 - 6 Makói SVSE. Decs 1990 6.5 - 5.5 Haladás VSE. ASE Paks 7 - 5 Honvéd Auróra BEAC I. 6 - 6 Statisztika PSC. 8. forduló 2008. március 16. - Haladás VSE. 4.5- 7.5 ASE Paks ... Haladás Vasutas Sportegyesület sakkterme Szombathely, Rohonci utca 3. Idegenben aratta hetedik győzelmét az ASE Rangadó mérkőzést nyertek a paksiak a Szombathely otthonában. A vasiaknak nem sikerült megszorongatni az ASE sakkozóit az éremért folyó csatában, Berkesék 7,5-4,5 arányú győzelmét követően, három fordulóval a bajnokság vége előtt, aligha forog veszélyben az újabb paksi bronzérem. A Decs KSE szoros mérkőzésen 7-5 arányban maradt alul a Makó ellen, nyolcadik helyezettként a középmezőny biztos tagja. A paksi csapat elszántan készült a Haladás elleni találkozóra, az előzmények is kedvezően alakultak, a csapat idegenlégiósa Nevednichy Vladislav frissen szerzett román bajnoki címmel ült asztalhoz, Papp Gábor a napokban első nagymester normáját ünnepelte, míg Fodor Tamás személyében az aktuális Junior Bajnokot láthattuk az atomosok sorai között. Az ellenfél szlovák idegenlégiósait mozgósította a rangadóra, de ezúttal az erősítés is kevésnek bizonyult. Berkesék négy mérkőzést is nyertek; Nevednichy, Papp Gábor, Györkös Lajos és Molnár Béla jóvoltából. Berkes, Ács, Berescu, Grószpéter, Szabó, Csom és Fodor pedig döntetlent ért el. A decsiek éltáblásukat nélkülözték a Makó elleni találkozón, Popovics egészségügyi problémák miatt lemondta a mérkőzést. A tartalékos sárköziek ezen a találkozón többet hibáztak mint a korábbi mérkőzéseken és így nem sikerült elérniük a célul kitűzött hat pontot. Nagyhegyesi Bálint és Papp Tamás győzelme mellett, Gonda, Galyas, Roganovics, Sebestyén, Rudolf és Veszprémi döntetlenjével 5 pontot értek el ezen a fontos találkozón. Aggodalomra nincs oka Papp Csaba gárdájának, a kiesés réme már nem fenyeget, a nyolcadik helyről való előrelépésre is meg van az esélye a csapatnak. A következő fordulóban a sárköziek a bajnokság utolsó helyezettje ellen mérkőzik, míg a paksiak a makói csapatot fogadják. A 8. forduló eredményei: Aquaprofit NTSK. 7.5 - 4.5 Statisztika PSC. Honvéd Auróra 3.5 - 8.5 BEAC I. Haladás VSE. 4.5 - 7.5 ASE Paks Makói SVSE. 7 - 5 Decs 1990 Vasas SC. 4.5 - 7.5 Kazincbarcikai VSC. Z. Csuti-Hydrocomp 8.5 - 3.5 MTK 9. forduló 2008. március 30. - ASE Paks 9- 3 Makói SVSE. ... Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. Kettős hazai siker a hajrában Mindkét Tolna-megyei együttes sikerrel szerepelt otthonában a sakkcsapatbajnokság kilencedik fordulójában. A harmadik helyen álló Paks a szezon eddigi legnagyobb arányú győzelmével 9-3 arányban múlta felül a Makó együttesét, míg a Decs 1990 gárdája tartalékosan 6,5-5,5 tudott győzni a szebb időket is megért Vasas ellen. Ma KO. Akár így is fogalmazhatta volna a Makó elleni taktikát a csapatvezetés Pakson. Ezen a napon nem sokon múlott, hogy valóban sikerüljön padlóra küldeni a vendégcsapatot, miután az első öt táblán 5-0 arányban diadalmaskodtak a hazaiak. Ezen a napon nem volt gond a küzdőszellemmel sem, minden mérkőzést kijátszottak a paksiak és ennek jutalma az eddigi legnagyobb arányú győzelmük a bajnokságban. A decsi csapat a sereghajtó Vasast fogadta a Fekete Ló Sakk-klubban. A hazai csapat tartalékos erőkkel ült asztalhoz, a betegeskedő éltáblás Popovics helyettesítése mellett, egy váratlan nehézség az óraátállítás is gondot okozott. A késés miatt kikerülő játékos helyére a fiatal Straubinger Dániel állt a csatasorba, így személyében egy újabb ifjúsági játékos debütálására került sor ezen a napon. A nehézségek ellenére a decsiek eredményesen vették az akadályt és győzelmükkel az előkelő 6. helyre ugrottak a táblázatban. Az első osztályú sakkcsapat bajnokság a véghajrához közelít, de megyénk csapatai számára már kevesebb izgalmat tartogat a finis, ugyan mindkét csapatunknak jut majd szerep akár a végeredmény alakításában is, de ez aligha változtat a kitűzött célok elérésében. Az élen álló csapatok a Zalaegerszeg és a Nagykanizsa eredményével fordulóról-fordulóra fogalmazza újra a végső győzelemmel kapcsolatos esélylatolgatásokat – most a kanizsai gőzös kapcsolt rá, két számjegyű győzelme izgalmas véghajrát sejtet. A következő fordulóban a Zalaegerszeg – Decs mérkőzés nem sok jót ígér a sárközi pontok gyűjtögetőinek, igaz a lelkes fiatal gárda az esélytelenek nyugalmával néhány alkalommal már borsot tört a nagy csapatok orra alá, de ezen a találkozón még ennél is több kell majd. Az ASE pedig az utolsó fordulóban csap össze a tabella éllovasával, ami igazi rangadó mérkőzésnek ígérkezik és könnyen meglehet, hogy a bajnoki cím sorsát illetően döntő szereposztás lesz. Mindez aligha lesz befolyással az atomosok helyezését tekintve, hiszen a dobogó harmadik helyét az utóbbi két fordulóban elért győzelmeikkel már kibérelték maguknak. A 9. forduló eredményei: MTK 2 - 10 Aquaprofit NTSK. Kazincbarcikai VSC. 4.5 - 7.5 Z. Csuti-Hydrocomp Decs 1990 6.5 - 5.5 Vasas SC. ASE Paks 9 - 3 Makói SVSE. BEAC I. 4 - 8 Haladás VSE. Statisztika PSC. 6.5 - 5.5 Honvéd Auróra 10. forduló 2008. április 27. - Vasas SC. 6.5- 5.5 ASE Paks ... Magyar Sakkszövetség Budapest, V. Falk Miksa utca 10. II. emelet A végletek hétvégéje Meglepetésre 6,5-5,5 arányú vereséget szenvedett az ASE a táblázat utolsó helyén álló Vasas otthonában. A tartalékos Decs szintén idegenben, az éllovas Zalaegerszeg ellen ült asztalhoz, a bajnokaspiráns zalai csapat 9,5- 2,5 arányban hozta a mérkőzést, amivel az utolsó forduló előtt megerősítette vezető pozícióját. Az ASE számára a bajnokságban a harmadik hely elérése volt a kitűzött cél, a rivális Szombathely elleni győzelmet követően így már korán világossá vált a bronzérem sorsa, ezt követően jóllakott oroszlánként készülődött a csapat a könnyű zsákmánynak ígérkező, (több sebből vérző) Vasas elleni találkozóra. Sajnálatos tény, hogy a nagynevű klub kivéreztetésének újabb állomásaként megfosztották a Vasas Sporttelepen lévő klubhelyiségétől is (akik jártak ott tudják, hogy valódi sakktörténeti panteon volt a hely) így a felújítás alatt lévő Sakkszövetségben került sor a találkozóra. Káposztás Miklós a Vasas szakosztályvezetője (jövőre lesz hetven éves!??) életműként tekint gárdájára és a körülmények ellenére szívvel, lélekkel igyekszik egybe- és az NB egybe tartani lelkes csapatát. A mérkőzésen a paksi oldalról ugyan az egyéni EB küzdelmei miatt Szabó Krisztián és Vajda Szidónia mellett a csapat idegenlégiósai sem szerepeltek, a papírforma alapján így is nagyarányú atomos győzelem ígérkezett a forduló előtt még biztos kiesőként számon tartott Vasas ellen. A találkozó néhány óvatos döntetlennel indult, majd szinte egy időben két jobb állásban is tragikus elnézés történt és a paksi játékosok tiszthátrányos reménytelen pozícióba kerültek. Két pont hátrány! A pánik hangulat végig hullámzott a csapaton; itt még veszíteni is lehet! A továbbiakban az ismert koreográfia szerint zajlottak az események jött a jobb állások remire rontása, az erőlködés a döntetlen elkerülésére, az erőszakolt játék és az ezzel járó törvényszerű hibák. A nagyobb arányú vereség elkerülését Berkes Feri éltáblán aratott győzelmének köszönhettük, a Makó elleni mérkőzéshez hasonlóan ismét maratoni végjátékban értékesítette előnyét. A paksiak első táblás nagymestere kitűnő évet zárhat, hiszen eddig veretlenül három győzelemmel a csapat legeredményesebb pontszerzőinek egyike. Grószpéter Attila szintén szép játékkal mattolta ellenfelét Boguszlavszkijt, aki maga is támadójátékos, így nehezen viselte a védekező szerepkört, talán ennek köszönhető, hogy gyorsan összeomlott az állása. A csapatmérkőzés pontszerzői tehát Berkes Ferenc és Grószpéter Attila voltak, míg döntetlent Papp Gábor, Csom István, Vidéki Sándor, Pataki Győző, Molnár Béla, Balázs Gábor és Tóth Lili értek el. A kisiklás ellenére az ASE 8,5 pontos előnnyel őrzi a dobogót és a bajnok Kanizsa legyőzését követően a Zalaegerszeg sem lehet nyugodt 3 pontos előnye dacára, az utolsó fordulóban kemény rangadó mérkőzés ígérkezik, amelynek tétje nem kevesebb a zalaiak számára mint a bajnoki cím visszahódítása. A tartalékos Decs nehéz teherrel a vállán utazott idegenbe, hiszen éltáblásuk Popovics Dusan játéka - súlyos veseproblémái - miatt szóba sem jöhetett, csak remélni tudjuk, hogy a transzplantáció költségeire szervezett gyűjtés és az azt követő műtét eredményes lesz és a 26 éves szerb fiatalember egészségi állapota javulni fog. Rudolf Annát az EB miatt szintén nélkülözni volt kénytelen a sárközi csapat, így maradt a csodavárás. A zalaiak számára komoly tétje volt a találkozónak, hiszen a rivális Nagykanizsa előrehozott mérkőzésen 9-3 arányban múlta felül a Honvéd gárdáját. A mérkőzésen szép meglepetés győzelem született, Maródi Mátyás a decsiek versenyzője Horváth Csaba nagymestert fektette kétvállra. Gonda László az orosz Kosztantyin Landa (2678), Papp Tamás pedig Igor Stohl nagymester ellen ért el értékes döntetlent. A találkozó utolsó játszmájában Sebestyén Balázs harcolt ki értékes fél pontot Horváth Ádám nagymester ellen. A Decs úgy tűnik sikerrel veszi első évét az első osztályban, az utolsó fordulóban nem kell izgulniuk a bennmaradásért és még akár a 6. hely elérésére is lehetősége van a csapatnak. A 10. forduló eredményei: Haladás VSE - Statisztika PSC 5 - 7 Vasas S. - Atomerőmű SE Paks 6,5 - 5,5 Csuti Zalaegerszeg SK - Decs 1990 9,5 -2,5 MTK - Kazincbarcikai VSC 6- 6 Aquaprofit Nagykanizsai - Honvéd Auróra 9 - 3 Makói SVSE - BEAC 5,5 - 6,5Bronzérmes az ASE sakkcsapata Decs a kilencedikvégletek hétvégéje A bajnokság záró fordulójában a bajnok Zalaegerszeg ellen 8-4 arányú vereséget szenvedett az ASE, ám a bronzérem sorsát nem befolyásolta a mérkőzés, az atomosok két ezüstérmük mellé negyedik bronzukat gyűjtötték be a 2007/2008-as évadban. Sikerrel vizsgázott első bajnoki évéből a Decs 1990 csapata, ugyan az utolsó mérkőzésén az MTK ellen 7-5 arányban alulmaradt, de a fiatal csapat így is a 9. helyen zárt. Az utóbbi évek legizgalmasabb záró fordulójára került sor a Hotel Aquincumban, ahol az első osztályú bajnokság 12 csapata szerepelt az összevont fordulóban. Az izgalmakra mind a bajnoki, mind a kieső helyek körüli rendkívül szoros versenyhelyzet adott okot. A bajnoki tabella éllovasa a Zalaegerszeg csapata 3 pontos előnye dacára nagy teherrel ült asztalhoz, hiszen a bajnokság bronzérmese az ASE elleni összecsapásra került sor. A tavalyi bajnok Nagykanizsa a lényegesen kisebb erőt képviselő újonc Kazincbarcikával meccselt, ami nem csak matematikai esélyt jelentett számukra. Mindkét élcsapat biztosra ment és mozgósította idegenlégiósait, ebben az összecsapásban a kanizsaiak bizonyultak jobbnak, nyolc(!) külföldi játékossal ültek asztalhoz. Az erőfeszítésük eredménye 10,5-1,5 arányú kiütéses győzelem lett, ám balszerencséjükre ez is kevésnek bizonyult, miután a Zalaegerszeg játszmavesztés nélkül 8-4-re nyert a paksiak ellen. Ezzel a Csuti-Hydrocomp csapata visszaszerezte bajnoki címét és hatodik alkalommal végzett az élen. A kiesés elkerüléséért folyó csatában a BEAC-VASAS mérkőzés eredménye bizonyult döntőnek. A BEAC fiataljai bírták jobban a tétet és nagyarányban nyerték a fontos összecsapást, így a nagy múltú csapatok szomorú búcsúját jelenti a Vasas és a többszörös bajnok Honvéd kiesése az első vonalból. A Decs bemutatkozása jól sikerült, dacára annak, hogy a bajnokság során több alkalommal tartalékos összeállításban ültek asztalhoz. A kieső zónát messze elkerülve játszották a bajnokság nagy részét és szakmailag is jól oldották meg a gondokat, a beugró fiatalok várakozáson felül teljesítettek. A csapat legjobb pontszerzője Papp Tamás lett 11/6,5 ponttal, emellett a csapat húzóembere Pap Gyula volt, aki többségében a 2. táblán játszva 11/5,5 pontot szerzett. Az ASE hozta a reális célként kitűzött bronzérmet, a bravúros bajnokverés mellett, néhány váratlan és szakmailag nehezen érthető vereség (Kazincbarcika,Vasas) árnyékolta be a csapat ez évi teljesítményét. A csapat legjobb pontszerzője sokadszorra Papp Gábor lett, aki 10/7 pontot szerzett. A frissen igazolt Grószpéter Attila és Györkös Lajos 11/7, Szabó Krisztián 10/6,5, Molnár Béla 10/6 és az éltáblán szereplő Berkes Ferenc 11/6 pontszáma emelkedik ki a csapatban nyújtott teljesítmények közül. A táblázat pontszámai vizsgálva jól látható, hogy a két élcsapat „fegyverkezési versenyével” a paksiaknak nehéz lenne - és nem is volna okos - lépést tartani (költségvetésük sokszorosa a miénknek) és még ha meg is kísérelnék, az csak jelentős „arculatvesztés” árán volna lehetséges. Ez a minőségi utánpótlás-nevelés háttérbeszorítását feltételezné, ami aligha lehet cél a legsikeresebb nevelő klub számára. A bajnokságban történő előrelépést tekintve hitelesebb koncepcióként kínálkozik az eddig is sikerrel megvalósított nevelő munka erősítése, további tehetségek felfedezésével, a következő sikeres ifjúsági generáció kinevelésével, csapatba építésével. Erre a koncepcióra már most biztató jel, hogy az ifjúsági válogatottak mellett, már a Mitropa kupára készülő csapat nagy részét is megyénk sakkozói adják. 11. forduló 2008. május 18. - ASE Paks 4- 8 Z. Csuti-Hydrocomp Közös budapesti helyszín Bronzérmes az ASE sakkcsapata Decs a kilencedikvégletek hétvégéje A bajnokság záró fordulójában a bajnok Zalaegerszeg ellen 8-4 arányú vereséget szenvedett az ASE, ám a bronzérem sorsát nem befolyásolta a mérkőzés, az atomosok két ezüstérmük mellé negyedik bronzukat gyűjtötték be a 2007/2008-as évadban. Sikerrel vizsgázott első bajnoki évéből a Decs 1990 csapata, ugyan az utolsó mérkőzésén az MTK ellen 7-5 arányban alulmaradt, de a fiatal csapat így is a 9. helyen zárt. Az utóbbi évek legizgalmasabb záró fordulójára került sor a Hotel Aquincumban, ahol az első osztályú bajnokság 12 csapata szerepelt az összevont fordulóban. Az izgalmakra mind a bajnoki, mind a kieső helyek körüli rendkívül szoros versenyhelyzet adott okot. A bajnoki tabella éllovasa a Zalaegerszeg csapata 3 pontos előnye dacára nagy teherrel ült asztalhoz, hiszen a bajnokság bronzérmese az ASE elleni összecsapásra került sor. A tavalyi bajnok Nagykanizsa a lényegesen kisebb erőt képviselő újonc Kazincbarcikával meccselt, ami nem csak matematikai esélyt jelentett számukra. Mindkét élcsapat biztosra ment és mozgósította idegenlégiósait, ebben az összecsapásban a kanizsaiak bizonyultak jobbnak, nyolc(!) külföldi játékossal ültek asztalhoz. Az erőfeszítésük eredménye 10,5-1,5 arányú kiütéses győzelem lett, ám balszerencséjükre ez is kevésnek bizonyult, miután a Zalaegerszeg játszmavesztés nélkül 8-4-re nyert a paksiak ellen. Ezzel a Csuti-Hydrocomp csapata visszaszerezte bajnoki címét és hatodik alkalommal végzett az élen. A kiesés elkerüléséért folyó csatában a BEAC-VASAS mérkőzés eredménye bizonyult döntőnek. A BEAC fiataljai bírták jobban a tétet és nagyarányban nyerték a fontos összecsapást, így a nagy múltú csapatok szomorú búcsúját jelenti a Vasas és a többszörös bajnok Honvéd kiesése az első vonalból. A Decs bemutatkozása jól sikerült, dacára annak, hogy a bajnokság során több alkalommal tartalékos összeállításban ültek asztalhoz. A kieső zónát messze elkerülve játszották a bajnokság nagy részét és szakmailag is jól oldották meg a gondokat, a beugró fiatalok várakozáson felül teljesítettek. A csapat legjobb pontszerzője Papp Tamás lett 11/6,5 ponttal, emellett a csapat húzóembere Pap Gyula volt, aki többségében a 2. táblán játszva 11/5,5 pontot szerzett. Az ASE hozta a reális célként kitűzött bronzérmet, a bravúros bajnokverés mellett, néhány váratlan és szakmailag nehezen érthető vereség (Kazincbarcika,Vasas) árnyékolta be a csapat ez évi teljesítményét. A csapat legjobb pontszerzője sokadszorra Papp Gábor lett, aki 10/7 pontot szerzett. A frissen igazolt Grószpéter Attila és Györkös Lajos 11/7, Szabó Krisztián 10/6,5, Molnár Béla 10/6 és az éltáblán szereplő Berkes Ferenc 11/6 pontszáma emelkedik ki a csapatban nyújtott teljesítmények közül. A táblázat pontszámai vizsgálva jól látható, hogy a két élcsapat „fegyverkezési versenyével” a paksiaknak nehéz lenne - és nem is volna okos - lépést tartani (költségvetésük sokszorosa a miénknek) és még ha meg is kísérelnék, az csak jelentős „arculatvesztés” árán volna lehetséges. Ez a minőségi utánpótlás-nevelés háttérbeszorítását feltételezné, ami aligha lehet cél a legsikeresebb nevelő klub számára. A bajnokságban történő előrelépést tekintve hitelesebb koncepcióként kínálkozik az eddig is sikerrel megvalósított nevelő munka erősítése, további tehetségek felfedezésével, a következő sikeres ifjúsági generáció kinevelésével, csapatba építésével. Erre a koncepcióra már most biztató jel, hogy az ifjúsági válogatottak mellett, már a Mitropa kupára készülő csapat nagy részét is megyénk sakkozói adják. Az utolsó forduló eredményei: Kazincbarcikai VSC. 1.5 - 10.5 Aquaprofit NTSK. Decs 1990 5 - 7 MTK ASE Paks 4 - 8 Z. Csuti-Hydrocomp BEAC I. 9.5 - 2.5 Vasas SC. Statisztika-MLTC. 6 - 6 Makói SVSE. Honvéd Auróra 7 - 5 Haladás VSE. A bajnokság végeredménye: 1. Z. Csuti-Hydrocomp - 91 2. Aquaprofit NTSK. 90.5 3. ASE Paks 73.5 4. Haladás VSE. 66 5. Kazincbarcikai VSC. 62.5 6. MTK 62 7. Makói SVSE. 61.5 8. Statisztika-MLTC. 60.5 9. Decs 1990 59.5 10. BEAC I. 58 11. Honvéd Auróra 57 12. Vasas SC. 50 NB II. Asztalos csoport (2007/2008) ASE-II Paks csapatmérkőzései 1. forduló 2007. október 14. - Pannonpower SE. II. 2.5- 9.5 ASE II. Paks 41-es sportbarakk Erőmű Pécs, Edison utca 1. 2. forduló 2007. november 11. - ASE II. Paks 6 - 6 Nagyatádi VSK. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 3. forduló 2007. november 25. - Komlói Bányász 3 - 9 ASE II. Paks Komló, Kossuth Lajos utca 11. 4. forduló 2007. december 09. - Koppány SE. Tamási 3 - 9 ASE II. Paks Közútkezelő KHT. I. emeleti tanácsterme Tamási, Dózsa György utca 92. 5. forduló 2007. december 16. - ASE II. Paks 8.5- 3.5 MÁV Előre SC. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 6. forduló 2008. február 17. - Dombóvár 2004 SE. 4 - 8 ASE II. Paks Művelődési Ház Dombóvár, Hunyadi tér 25. 7. forduló 2008. március 02. - ASE II. Paks 9 - 3 Mohácsi TE. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 8. forduló 2008. március 16. - Szekszárd-Decs 5.5- 6.5 ASE II. Paks Fekete Ló Sakk Klub Decs, Béke utca 5. 9. forduló 2008. március 30. - ASE II. Paks 11.5- 0.5 Balatonberény SE. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 10. forduló 2008. április 27. - Szenna Pack SC. II. 1 - 11 ASE II. Paks TIT Alapítványi Iskola Kaposvár, Dózsa György utca 16. 11. forduló 2008. május 18. - ASE II. Paks 8 - 4 Fehérvár SE. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. A bajnokság végeredménye: 1. ASE II Paks 96 2. Szekszárd-Decs 84 3. Nagyatádi VSK. 81.5 4. Komlói Bányász 71.5 5. Fehérvár SE. 69 6. MÁV Előre SC 66 7. Dombóvár 2004 SE. 65.5 8. Mohácsi TE. 61.5 9. Pannonpower SE. II. 55.5 10. Koppány SE. Tamási 53 11. Szenna Pack SC. II. 51 12. Balatonberény SE. 35.5 Mattolna Kupa 2007-2008 1. forduló - 2007. szeptember 30. vasárnap: Decs 1990 SE III. 7 - 3 Paksi Oroszlánok 2. forduló - 2007. október 28. vasárnap: Paksi Oroszlánok 10 - 0 Gyönki Hegyhát Sakk Club 3. forduló - 2007. november 4. vasárnap: Bonyhádi SSE 4 - 6 Paksi Oroszlánok 4. forduló - 2007. november 18. vasárnap: Paksi Oroszlánok - szabad! 5. forduló - 2008. ??? : Paksi Oroszlánok - Rendőr SE Szekszárd 6. forduló - 2008. ??? : Dombóvár 2004 SE II. - Paksi Oroszlánok 7. forduló - 2008. ??? : Paksi Oroszlánok - Szekszárdi SE
Elolvasom2007.11.05. Tolna-megye sakkozói az élen Ifjúsági Csapatbajnokság A decsi sakkszakosztály 15 évesen elhunyt sakktehetségére Pap Mihályra emlékezve egy perces gyászszünettel vette kezdetét az ifjúsági csapatbajnokság Miskolcon. A versenyteremben fotókkal, gyertyákkal kialakított kis emlékhelyen búcsúztatták országos bajnok csapattársukat a decsi sakkozók és valamennyi sakkbarát. A fekete szalaggal karjukon asztalhoz ülő Tolna-megyeiek négy csapattal vettek részt az eseményen, a bajnoki cím védője a Decs 1990 és az ezüstérmes ASE egyaránt két gárdával szerepelt az 59 nevező csapat között. A hat táblán zajló küzdelemben - az élőpontszám átlagot tekintve - az ASE fiataljai számítottak a fő esélyesnek, a legnagyobb riválisnak pedig a több ponton igazolásokkal erősítő és első bajnoki címére aspiráló nagykanizsai csapatot ígérte a papírforma. A bajnok Decs esélye a körülmények ismeretében – az utolsó pillanatig kérdéses volt éltáblásuk Pap Gyula részvétele – kisebbnek tűnt, így a bajnoki címért folyó versenyfutásban elsősorban Kanizsa-Paks párharc ígérkezett. A verseny feléig mindhárom csapat jól teljesített, és a csapatgyőzelmeket illetően holtversenyben haladtak, ám a kanizsai gőzős nagyobb fordulatszámon vette az akadályokat. Az első négy fordulót követően három 6-0-s eredmény mellett egyetlen pontot vesztettek csupán, ami holtverseny esetén döntő előnyt jelentett volna. Az első komoly párharcra az ötödik fordulóban került sor, ami Tolna-megyei rangadót és atomos sikert hozott. A paksiak 3,5-2,5 arányú győzelmet értek el a bajnok Decs ellen, amivel az élre álltak, majd másnap reggel holtversenyes ellenfelük a bravúrosan menetelő Nagykanizsa ellen ültek asztalhoz. A sorsdöntőnek ígérkező találkozó érdekessége, hogy minden táblán eldőlt a küzdelem és mindkét gárda megnyerte a világos tábláit. A 3-3-as eredmény – az olimpiai pontszámítást tekintve - természetesen lépéselőnyt jelentett az Aquaprofit csapatának, de az utolsó nagyobb akadály még hátra volt, hiszen a bajnok Decs várta őket a délutáni fordulóban. A kanizsai remények szertefoszlatásában Pap Gyula nyitotta meg a sort az éltáblán. A verseny szépségdíjjal jutalmazott támadó játszmájában, vezéráldozattal fektette két vállra az addig 100%-os teljesítményt nyújtó Bánusz Tamást. A vezérevezős veresége demoralizálta a csapattársakat és sorra hibázták el a játszmáikat, az eredmény kiütéses decsi győzelem lett, játszmavesztés nélkül 4,5-1,5 arányban. Az utolsó fordulóban mindhárom csapat hozta a kötelező győzelmet. Az ASE fiataljai éltek a lehetőséggel és 6-0 arányban lépték le a négyes rajtszámmal rangsorolt Szombathely gárdáját, ami az egyedüli elsőséget jelentette a csapat számára. A decsiek 4,5-1,5-re végeztek a BEAC ellen, míg a Nagykanizsa 4-2-re tudott nyerni a Maróczy SE Szegeddel szemben. A bajnok Atomerőmű SE csapatának tagjai és eredményük: 1.Szabó Krisztián 4,5(6), 2.Fodor Tamás 5,5 (8), 3.Balázs Gábor 6,0 (8), 4.Lizák Péter 5,0 (6), 5.Szabó Bence 2,0 (4), 6.Dudás Eszter 5,5 (8), 7.Antal Kende 6 (8) Az ASE második csapata hét csapatponttal a 40. helyen végzett. A Decs 1990 csapatának teljesítménye: 1.Pap Gyula 5,5 (8), 2. Papp Tamás 5,5 (8), 3. Maródi Mátyás 4,0 (8), 4. Veszprémi András 6,5 (8), 5. Amstadt Áron 7,0 (8), 6. Vince Andrea 6,5 (8), Tábladíjas: Veszprémi András. A Decs 2 csapata kilenc csapatponttal 21. helyen zárta a versenyt. A hazai ifjúsági sakkozás legnagyobb létszámú eseményén a Tolna-megyei utánpótlás nevelés újabb szép fejezetét írta. A paksiak - szakosztályuk fennállásának 25. évfordulóján - egyedülálló sorozatot tudhatnak maguk mögött; idén a kilencedik országos bajnoki kupának örülhettek. Végeredmény (1-10): (59 induló) + = - pont 1 ASE Paks 8 7 1 0 15 34,5 241,5 2 Decs 1990 8 7 0 1 14 35,0 234,5 3 Aquaprofit-Nagykanizsa 8 6 1 1 13 36,0 236,5 4 Maróczy SE 2-Szeged 8 6 0 2 12 30,5 201,0 5 Maróczy SE 1-Szeged 8 5 1 2 11 30,5 235,0 6 BEAC 8 5 1 2 11 29,5 228,0 7 Haladás VSE-Szombathely 8 5 1 2 11 28,5 223,5 8 Dési HI STE-Szombathely 8 5 0 3 10 30,0 216,0 9 Kazincbarcika 8 4 2 2 10 30,0 199,5 10 Hüsi SC-Budapest 8 4 2 2 10 30,0 193,5 --- Molnár Béla ---
ElolvasomA 2001-es ÉV SAKKOZÓI Tolna megyében Ács Péter (Atomerőmű SE Paks) 2001-ben a Tolna megyei sakkozás eddigi legnagyobb sikerét érte el Ács Péter nemzetközi nagymester a görög fővárosban: a magyar sakkozók közül elsőként ifjúsági világbajnoki (U 20) címet nyert. Teljesítménye minden bizonnyal aranybetükkel kerül sakktörténelmünk lapjaira. Az Atomerőmű SE 20 éves, saját nevelésű játékosa fantasztikus hajrával tört az élre, és 13 játszmából elért 10 pontjával érdemelte ki az aranyérmet. Papp Judit (Atomerőmű SE Paks) 2001-ben megnyerte a 18 és a 20 éven aluli lányok korcsoportjában az országos bajnokságot. Az Atomerőmű SE 17 éves játékosa az első magyar sakkozó, aki egy évben két különböző korcsoportban nyert országos bajnokságot. Az Atomerőmű SE versenyzőinek nemzetközi versenyeken elért eredményei Csapat világbajnokság (Jereván, 2001. október 10-20.) (9 induló, körmérkőzés) 5. Magyarország (Lékó Péter, Gyimesi Zoltán, Ruck Róbert, Varga Zoltán, Ács Péter) Női csapat Európa-bajnokság (, 2001. november 6-16.) (31 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 17. Magyarország (Mádl Ildikó, Dembo Yelena, Gara Tícia) Egyéni Európa-bajnokság (Ohrid, 2001. június 1-15.) (203 induló, 13 forduló, svájci rendszer) 152. Ács Péter nk. nm. ASE Paks 5,0 pont Senior világbajnokság (Arco, 2001. október 20-30.) (163 induló, 11 forduló, svájci rendszer) 2. Csom István nk. nm. ASE Paks 8,5 pont Első Szombat Nagymesterverseny (Budapest, 2001. január 3-16.) (14 induló, körmérközés, FIDE VII. kategória) 4. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 8,5 pont 8. Csom István nk. nm. ASE Paks 6,5 pont Szlovénia Open (Nova Gorica, 2001. január 25-február 7.) (85 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 9. Ács Péter nk. nm. ASE Paks 6,0 pont Első Szombat Nagymesterverseny (Budapest, 2001. április 7-20.) (14 induló, körmérkőzés, FIDE VIII. kategória) 1. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 8,5 pont 13. Lenk Open (Svájc, 2001. április 21-27.) (129 induló, 7 forduló, svájci rendszer) 1. Vidéki Sándor nk. m. ASE Paks 6,0 pont 4. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 5,5 pont Első Szombat Elekes Dezső-emlékverseny (Budapest, 2001. május 21-31.) (12 induló, körmérkőzés, FIDE IX. kategória) 6. Csom István nk. nm. ASE Paks 5,5 pont Első Szombat Nagymesterverseny (Budapest, 2001. június 2-14.) (14 induló, körmérkőzés, FIDE VI. kategória) 7. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 6,5 pont Kecskeméti Tavasz (Kecskemét, 2001. június 10-16.) Mester csoport (10 induló, körmérkőzés, FIDE II. kategória) 3. Molnár Béla nk. m. ASE Paks 5,5 pont 7. Papp Gábor mj. ASE Paks 4,5 pont Open (40 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 16. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 5,0 pont Hotel Lipa nemzetközi verseny (Szentgotthárd, 2001. június 13-23.) Nagymester csoport (12 induló, körmérkőzés, FIDE VII. kategória) 5. Csom István nk. nm. ASE Paks 6,5 pont Mester csoport (12 induló, körmérkozés, FIDE VII. kategória) 2. Györkös Lajos fm. ASE Paks 6,5 pont V. Paks Open (Paks, 2001. június 20-24.) (26 induló, 7 forduló, svájci rendszer) 1. Vidéki Sándor nk. m. ASE Paks 5,5 pont 2. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 5,0 pont 3. Mácsik Tamás mj. ASE Paks 5,0 pont 4. Papp Gábor mj. ASE Paks 4,5 pont 5. Berta Tibor mj. ASE Paks 4,5 pont 6. Molnár Béla nk. m. ASE Paks 4,0 pont 7. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 4,0 pont VI. Atom Kupa (Paks, 2001. augusztus 18-25.) Nagymester csoport (12 induló, körmérkőzés, FIDE VII. kategória) 1. Pataki Gyozomj. ASE Paks 3,5 pont Mester csoport (12 induló, körmérkozés, FIDE I. kategória) 1. Tóth András 2382 ASE Paks 8,5 pont 2. Tancsa Róbert 2205 ASE Paks 5,0 pont 3. Mácsik Tamás 2188 ASE Paks 4,0 pont 4. Szabó Krisztián 2191 ASE Paks 3,0 pont Szekszárdi Sakkfesztivál (Szekszárd, 2001. december 4-9.) FIDE csoport (31 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 1. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 7,0 pont 2. Papp Gábor mj. ASE Paks 7,0 pont XXV. Szekszárdi Kupa villámverseny (Szekszárd, 2001. december 8.) Egyéni (53 induló, 11 forduló, svájci rendszer) 1. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 7,5 pont Csapatbajnokságok Az NB I. végeredménye: 1. Miskolci SSC 89,0 pont 2. Csuti SK Zalaegerszeg 80,0 pont 3. Nagykanizsai Izzó SK 79,5 pont 4. Postás MATÁV SE 75,0 pont 5. Atomerőmű SE Paks 72,0 pont 6. Honvéd Mediflóra 68,5 pont 7. Statisztika PSC 65,5 pont 8. HVSE Szombathely 63,5 pont 9. Hajdúböszörmény 58,0 pont 10. Sárospataki ESE 55,5 pont 11. Vasas-Infoland 50,5 pont 12. Pénzügyőr SE 35,0 pont Az NB II. Asztalos Lajos csoport végeredménye: 1. Atomerőmű SE Paks II. 86,0 pont 2. Decs 1990 SE 81,5 pont 3. Nagyatádi VSK 80,5 pont 4. Kármin SE Pécs 75,0 pont 5. Fehérvár SE 74,5 pont 6. Dunaújvárosi SSE 66,5 pont 7. Bajai Vízügy 63,0 pont 8. Kalocsai SE 61,5 pont 9. Tamási Koppány SE 54,0 pont 10. Komlói Bányász 53,5 pont 11. Sefag Kaposvár 49,5 pont 12. MÁV Előre Székesfehérvár 46,5 pont A Tolna Megyei Sakkszövetség nyilvántartása alapján az országos csapatbajnokságok különböző osztályaiban - NB I, NB I/B, NB II - 1985. január 1.-2001. december 31. között legtöbbször szerepelt ASE-sakkozók: 5. Gosztola István mj. ASE Paks 134 játszma 6. Kis József mj. ASE Paks 128 játszma Megyei csapatbajnokság végeredménye: 3. Atomerőmű SE Paks III. 7,5 pont Egyéb versenyek: X. Pintér István Emlékverseny (Tamási, 2001, augusztus 1-5.) "A" csoport (28 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 1. Mészáros Gyula 2372 ASE Paks 8,0 pont 2. Mácsik Tamás 2188 ASE Paks 7,0 pont Ifjúsági versenyek: Ifjúsági Csapat Európa-bajnokság (Balatonlelle, 2001. június 22-29.) 18 év alatti fiúk (14 induló, 7 forduló, svájci rendszer) 4. Magyarország (Berkes Ferenc, Szeberényi Ádám, Pintér Gábor, Flumbort András, Jakab Attila) 20 év alattiak világbajnoksága (Athén, 2001. Augusztus 16-29.) Fiúk (89 induló, 13 forduló, svájci rendszer) 1. Ács Péter nk. nm. ASE Paks 10,0 pont 35. Papp Gábor mj. ASE Paks 7,0 pont Lányok (60 induló, 13 forduló, svájci rendszer) 40. Papp Judit I. o. ASE Paks 6,0 pont Ifjúsági Európa-bajnokság (Khalitea, 2001. augusztus 31-szeptember 9.) (9 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (60 induló) 19. Pataki Győző mj. ASE Paks 5,0 pont Ifjúsági Világbajnokság (Oropesa del Mar, 2001. október 24-november 5.) (11 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (86 induló) 1. Fodor Tamás I. o. ASE Paks 8,5 pont 12 év alatti fiúk (117 induló) 5. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 8,0 pont 16 év alatti fiúk (101 induló) 24. Berkes Ferenc nk. m. ASE Paks 6,5 pont Ifjúsági Rapid és Villám Sakk Európa-bajnokság (Újvidék, november 20-25.) Egyéni rapidverseny 12 éven aluli fiúk (25 induló) 3. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 7,0 pont 14 éven aluli fiúk (57 induló) 7. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 6,0 pont 20 éven aluliak országos bajnoksága (Budapest 2001 április 5-14.) Fiúk (25 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 1. Papp Gábor mj. ASE Paks 7,0 pont Lányok (11 induló, körmérkozés) 1. Papp Judit I. o. ASE Paks 8,0 pont Országos nyílt korcsoportos ifjúsági bajnokság (Balatonlelle, július 1-9.) (9 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (43 induló) 7. Fodor Tamás I. o. ASE Paks 5,5 pont 26. Fodor Ádám - ASE Paks 4,5 pont 12 év alatti fiúk (48 induló) 1. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 7,5 pont 14 év alatti fiúk (39 induló) 5. Papp Gábor mj. ASE Paks 5,5 pont 16 év alatti fiúk (37 induló) 1. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 8,0 pont 18 év alatti lányok (7 induló) 1. Papp Judit I. o. ASE Paks 6,0 pont 4. Simon Zsuzsanna I. o. ASE Paks 4,5 pont 18 év alatti fiúk (19 induló) 1. Pataki Győző mj. ASE Paks 6,5 pont Az Országos Ifjúsági csapatbajnokságban, melyet 2001.12.27-30 között rendeztek Budapesten A Dembo Jelena, Pataki Győző, Papp Gábor, Mácsik Tamás, Szabó Krisztián, Papp Judit, Simon Zsuzsanna, Fodor Tamás Összeállítású csapatunk 32 ponttal (4 pont hátránnyal )a 2. Helyet szerezte meg a BEAC mögött. Országos ifjúsági rapid bajnokság (Szeged, 2001. május 18-20.) (9 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (48 induló) 1. Fodor Tamás I. o. ASE Paks 8,0 pont 12 év alatti fiúk (59 induló) 1. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 8,0 pont Visegrádi nemzetközi gyermekverseny (Visegrád, 2001. május 25-27.) (9 forduló, svájci rendszer) 12 év alatti fiúk (48 induló) 1. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 9,0 pont Bátya Kupa (Bátya, 2001. június 2.) (7 forduló, svájci rendszer) Alsós fiúk 5. Fejes István ASE Paks 4,5 pont "Jó tanuló, jó sportoló" Megyénk sakk-utánpótlásának újabb elismeréseként Fodor Tamás (ASE Paks) és Szabó Krisztián (ASE Paks) december 12-én "A Magyar Köztársaság jó tanulója, jó sportolója" kitüntetést vehette át Budapesten Pálinkás József oktatási minisztertől.
ElolvasomAtomerőmű SE 7030 Paks,Gagarin utca 2.Tel.: 06-75-310-552Fax: 06-75-310-552A sakkegyesület 1982-től működik az Atomerőmű SE keretein belül. A klub története igazi sikersztori. A nagy menetelés a 90-es évek elején indult. Többek között dr. Hazai László, Mészáros Gyula, Molnár Béla és Vidéki Sándor, nemzetközi mesterek leigazolásának köszönhetően a sakkcsapat öt év alatt a megyei osztályból az NB-I-be jutott.A csapat megerősítése ezt követően sem állt meg: 1998-ban a szakosztály leigazolta a nagy magyar sakkgeneráció egyik tagját, a többszörös olimpikon, olimpiai bajnok Csom István nagymestert, aki személyében az edzői gárda is jelentős mértékben erősödött. Az első osztályú bajnokságban szereplő együttes legnagyobb csapat sikerét a 2002-es esztendőben Ács Péter vezényletével érte el, amikor minden korábbi eredményét felülmúlva a 2. helyen végzett.A szakosztály kiemelkedő sikereit az utánpótlás-nevelés területén érte el, mára vitathatatlanul a magyar ifjúsági sakkozás legeredményesebb egyesülete. Ezt bizonyítja, hogy 2008-ban páratlan jubileumot ünnepelhetnek az Atomerőmű SE sakkozói; 10. alkalommal lett országos bajnok, csapatuk az egyesületek versenyében. A szakosztály nagyon sok országos bajnokot nevelt, Ács Péter Junior-, Berkes Ferenc Ifjúsági –világbajnok címmel dicsekedhet, mindketten olimpiai válogatott nagymesterek. Fodor Tamás korcsoportos világbajnoki eredményével pedig, egyedülálló módon három világbajnoka van az atomos csapatnak. Az új hullám további képviselői Papp Gábor és Szabó Krisztián - mindketten a nagymesteri cím várományosai – ezen felül, ifjúsági EB-bronzérmmel, Mitrópa-Kupa aranyéremmel dicsekedhetnek. Papp Gábor 2000-ben nem kis meglepetésre 13 évesen nyerte meg a 20 évesek magyar bajnokságát. Az ifjúsági nevelő munka, a szervezett tehetségkutatás 1992-ben egy pakson rendezett nyári sakktáborral indult útjára. A Molnár Béla nemzetközi mester irányításával zajló szakmai munka folyamatos sikereket hozott a szakosztály számára és egyértelműen megerősítette a célt; a tehetség-kutatás és menedzselés szolgálja a hosszú távú csapatépítést. Ennek a munkának beindításában az Atomerőmű Rt. támogatása mellett nagy érdeme volt Bor Imre polgármesternek is, aki a város részéről egy pedagógiai állással segítette a paksi oktatást. A sikeres nevelő munka több lépcsőre épült az egyesületnél, Mészáros Gyula, Hazai László és Csom István mellett időközben Györkös Lajos és Vidéki Sándor nemzetközi mesterek is bekapcsolódtak a fiatalok képzésébe.2004-től a szakosztály rendezésében a Marx György versenysorozat révén évről-évre egy nemzetközi szinten is kiemelkedő sakkeseménynek ad otthont Paks városa. A kitűnő rendezvénynek köszönhetően két kiváló fiatal nagymesterünk Berkes Ferenc és Ács Péter szakmai fejlődéséhez tudunk segítséget nyújtani, valamint a nemzetközi sakkvilág ismert versenyzői látogatnak el hozzánk. Az elmúlt évek során a hírességek közül többek között; Viktor Korcsnoj, Alekszander Beljavszkij, Emil Sutovszkij, Borisz Gelfand mellett a hazai sakkozás legnagyobbjai Portisch Lajos és Polgár Judit tisztelte meg játékával városunkat. Molnár Béla2008. december
Elolvasom1. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK 1.1 A Szakcsoport az Atomerőmű Rádióamatőr Sportklub utódszervezeteként az Atomerőmű Sportegyesület Szabadidősport Szakosztálya tagjaként kötetlen szabadidős rádióamatőr hobbi tevékenységet folytat, továbbá a nemzetközi versenynaptárban meghirdetett szabadidősport rádióamatőr versenyeken, valamint a szervezett hazai rádióamatőr versenysportágban meghirdetett, minősítést adó rádióamatőr versenyek keretein belül folytat sporttevékenységet. A szakcsoport hivatalos megnevezése: „Rádióamatőr Szakcsoport” (ASE RSC) 1.1.1. A rádióforgalmi szabadidősport tevékenységre, a mindennapi kötetlen rádióforgalmi tevékenységre, műszaki, konstruktőri tevékenység végzésére az RSZMR és a Rádióállomás Üzemeltetési Rend előírásai, valamint az NMHH 15/2013. számú rádiórendelete. vonatkoznak. 1.1.2. A minősített rádióforgalmi tevékenységet folytató rádióamatőrökre változatlan formában vonatkozik az 1.1.1. pont, azon kívül a MRASZ alapszabálya, szabályzatai. 1.2. A Szakcsoport Működési Rendje az Atomerőmű Sportegyesület Alapszabályára, Szervezeti és Működési Szabályzatára, a Szabadidősport Szakosztály Szervezeti és Működési Rendjére, továbbá az előd Atomerőmű Rádióamatőr Sportklub Alapszabályára épül, ezért jelen Működési Rendben nem részletezett esetekre ezek előírásai értelemszerűen alkalmazandók. 1.3. Az Atomerőmű Sportegyesület tagja a MRASZ-nak, melynek Alapszabályát és egyéb szabályzatait magára nézve kötelezőnek ismeri el. A MRASZ rendezvényein az Atomerőmű Sportegyesületet a Rádióamatőr Szakcsoport képviseli, a képviseletet ellátó személy a Rádióamatőr Szakcsoport mindenkori Ügyvezető Elnöke, vagy megbízásából a Rádióállomás vezetője (irányító kezelője). 1.4. A Szakcsoport jelvénye: az ASE jelvénye, benne „RSC” felirat. 1.5. A Szakcsoport Működési Rendje a Szakcsoport keretén belül végzett tevékenységek szabályait tartalmazza. A Vezetőség a tevékenységek és gazdálkodás legfontosabb adatait a tagsága számára hozzáférhetővé teszi. 1.6. Változás esetén az ASE RSC működését szabályozó dokumentumok másolati példányát a jóváhagyást követő 20 munkanapon belül az ASE RSC Ügyvezető Elnöke eljuttatja a Szabadidősport Szakosztály Elnökéhez. 1.7. A Szakcsoport tevékenysége feletti felügyeletet a Szabadidősport Szakosztály Elnökén keresztül az Atomerőmű Sportegyesület Elnöksége látja el. 2. A SZAKCSOPORT CÉLJA 2.1. A rendszeres testedzés, sportolás, a rádióamatőr tevékenység lehetőségének szervezett formában történő biztosítása. 2.2. A rádióamatőr szabadidősport szervezése, mindennapi rádióforgalmi tevékenység végzése. 2.3. A rádióamatőr versenysport terén aktív részvétel a rádióforgalmi versenyeken, kiemelkedő eredmények elérése, illetve ezek feltételeinek megteremtése és fejlesztése. 2.4. A szabadidős rádióamatőr sporttevékenység folyamatos biztosítása érdekében az utánpótlás-képzés beindítása. 2.5. Az egészséges életmód, a nemes sportszellem és sporterkölcs népszerűsítése, a társadalmi öntevékenység és közösségi élet kibontakoztatása, csapatépítéssel az MVM Paksi Atomerőmű ZRT cégszerű működésének támogatása, a tagságban az önképzés iránti igény kialakítása. 2.6. A sportág mind a négy szakágában (amennyiben van) folytatott tevékenység - rádióforgalmi szabadidő-sport verseny, rádióforgalmi minősítő verseny, versenyeken kívül a napi szabadidős rádióforgalmi tevékenység, valamint a műszaki, konstruktőr tevékenység - szervezett formában történő művelése, népszerűsítése. 2.8. A minősítést adó rádióforgalmi versenyek kivételével az egyéb rádióforgalmi versenytevékenységgel szemben a napi szabadidős rádióforgalmi tevékenység élvez előnyt. 2.9. Az MVM Paksi Atomerőmű ZRT, az Atomerőmű Sportegyesület és a Szakcsoport méltó képviselete a Villamosenergia-ipari Találkozókon (amennyiben a rádióforgalmi verseny megrendezésre kerül), és egyéb rádióforgalmi versenyeken. 2.10. Sportkapcsolatok, sportbarátság kiépítése a Villamosenergia-iparban érdekelt, valamint az MVM Társaságcsoport tagvállalatainak bázisán tevékenykedő, illetve Magyar Rádióamatőr Szövetség keretei között működő rádióamatőr sportszervezetekkel. 2.11. A vonatkozó külső és belső szabályok szem előtt tartásával együttműködés kialakítása minden olyan társadalmi és gazdálkodó szervezettel, rádióamatőr tevékenységet folytató személlyel, aki/amely támogatja a Szakcsoport által meghatározott célok megvalósítását. 2.12. Rádióamatőr jellegű szolgáltatások nyújtása a tagság számára. 2.13. A Szakcsoport a céljainak megvalósítása érdekében szoros kapcsolatot tart fenn az MVM Paksi Atomerőmű ZRT szervezeteivel, az ASE elnökségével és az ASE szervezetén keresztül a Magyar Rádióamatőr Szövetséggel. 3. A SZAKCSOPORT TAGSÁG LÉTREJÖTTE, TÍPUSAI, MEGSZŰNÉSE 3.1. Összetétel, feltételek A Szakcsoport tagság feltétele az Atomerőmű Sportegyesületi tagság. A Szakcsoport tagsága: tagok, pártoló tagok, tiszteletbeli tagok. 3.2. A tagok 3.2.1. A Rádióamatőr szakcsoport új tagja csak az a személy lehet, aki az ASE tagja, és akinek a felvételét az előd ARSK tagjai közül HA3UU Mach János, HA4WU Kovács F. Péter és HA4XH Nyemcsek Károly egyhangúan támogat. 3.2.2. A Rádióamatőr Szakcsoport tagja lehet az, aki az ASE tagja, hobbi szinten szabadidősport tevékenységét a Szakcsoport szervezésében, valamint a többkezelős rádióállomás rádióengedélyében megnevezett irányító kezelő jelenlétében kívánja folytatni. 3.2.3. A Rádióamatőr Szakcsoport tagja lehet az a HAREC vizsgával rendelkező személy, aki az ASE tagja, hobbi szinten, egyéni rádióengedély birtoklása nélkül rádióamatőr szabadidősport tevékenységét a Szakcsoport szervezésében a HA3DX hívójelű többkezelős állomás rádióengedélyében megnevezett irányító kezelő jelenlétében kívánja folytatni. 3.2.4. A Rádióamatőr Szakcsoport tagja lehet az, aki az ASE tagja, érvényes kezdő vagy CEPT Novice fokozatú sport- és kedvtelési célú rádióengedélye birtokában tevékenységét a Szakcsoport szervezésében a többkezelős rádióállomás rádióengedélyében megnevezett irányító kezelő jelenlétében a saját hívójelével kívánja folytatni. 3.2.5. A Rádióamatőr Szakcsoport tagja lehet az, aki az ASE tagja, érvényes CEPT fokozatú sport- és kedvtelési célú rádióengedélye birtokában saját hívójelével a rádióforgalmi tevékenységet a Szakcsoport szervezésében önállóan kívánja folytatni, és ahhoz a Szakcsoport Vezetőség, valamint a Rádióállomás vezetője írásos hozzájárulását adta. 3.2.6. A Rádióamatőr Szakcsoport tagja lehet az, aki az ASE tagja, érvényes CEPT fokozatú sport- és kedvtelési célú rádióengedélye birtokában a szakcsoport többkezelős állomásának hívójelével (HA3DX, HG3O) a rádióforgalmi tevékenységet a Szakcsoport szervezésében a többkezelős rádióállomás irányító kezelőjének jelenlétében kívánja folytatni. 3.3. A pártoló tag Szakcsoport pártoló tag lehet a Vezetőség határozata alapján az a személy, aki vállalja az ASE tagságot, pártoló tagsági nyilatkozatával a Szabadidősport Szakosztály Szervezeti és Működési Rendjét, valamint a Rádióamatőr Szakcsoport Működési Rendjét elfogadja, a pártoló tagsági viszonyból származó kötelezettségek teljesítését írásban vállalja és a vonatkozó pártolói tagdíj befizetési kötelezettségeinek eleget tett. 3.4. A tiszteletbeli tag A Szakcsoport tiszteletbeli tagja lehet az a természetes személy, akit a Szakcsoport Ülése a Szakcsoport céljainak megvalósítása érdekében kifejtett munkássága elismeréseként határozathozatallal annak nyilvánít, és azt az érintett személy elfogadja. A tiszteletbeli tagságra vonatkozó határozatot egyedi okiratba kell foglalni. A tiszteletbeli tagsággal sem kötelezettségek, sem jogok nem keletkeznek. 3.5. A tagsági jogviszony megszűnése 3.5.1. Az ASE RSC tagsági viszony az alábbi módokon szűnhet meg: a.) kilépéssel, b.) a tag halálával, c.) törléssel, d.) kizárással. 3.5.2. Kilépési szándékát a tag, pártoló tag az ASE RSC Ügyvezető Elnöknek írásban kell, hogy bejelentse. A bejelentés dátuma egyben az ASE és ASE RSC tagsági jogok megszűnésének időpontja. A kilépett tag, pártoló tag az általa befizetett összegeket (tagsági és egyéb használati díjat) nem igényelheti vissza. A tagnak, pártoló tagnak a tagságból fakadó jogai megszűnnek, de kötelezettségei a tárgyév december 31.-ig fennállnak. 3.5.3 Törléssel szünteti meg az ASE RSC Vezetőség a tag, pártoló tag ASE és ASE RSC tagsági viszonyát, amennyiben a tag, pártoló tag a tagdíjfizetési kötelezettségének a kétszeri írásbeli felszólítást követő 15 napon belül sem tesz eleget. 3.5.4 Kizárással szűnik meg a tag, pártoló tag ASE és ASE RSC tagsági viszonya, ha az ASE Ellenőrző és Számvizsgáló Bizottság - eljárása keretében - a Szabadidősport Szakosztályon keresztül javaslatot tesz a tag, pároló tag, kizárására, és azt a Szabadidősport Szakosztály Elnöke határozatában jóváhagyja. 3.6. A tagság szüneteltetése A tagság bármelyik típusa az ASE elnökségéhez eljuttatott írásbeli kérelemre – legfeljebb két év időtartamra – írásbeli határozattal szüneteltethető. A szüneteltetés alatt a jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése egyaránt szünetel. A kérelem útvonala: Rádióamatőr Szakcsoport > Szabadidősport Szakosztály > ASE. 3.7. Jogorvoslati lehetőség A Szakcsoport Ülés illetve az Szakcsoport Vezetőség határozataival szemben a tagság – írásos bejelentés formájában – a Szabadidősport Szakosztály Elnökéhez fordulhat. 4. AZ ASE RSC TAG, PÁRTOLÓ TAG KÖTELEZETTSÉGEI, JOGAI 4.1 Felelősség kizárása A Szakcsoport a Rádiórendelet és Magyar Rádióamatőr Szövetség, az ASE Alapszabály, valamint az RSZMR és a „Rádióállomás Üzemeltetési Rend” előírásain túlmenően nem vállal felelősséget semmilyen rádióamatőr tevékenységgel, az eszközök használatával, azok karbantartásával illetve annak elmulasztásával kapcsolatos, vagy – a tagság által harmadik személynek okozott - balesetért, kárért. 4.2 A Szakcsoport tagságának (tagok, pártoló tagok) általános jogai - Joga van az egyéni rádióamatőr engedélyében meghatározott hívójellel önálló rádióamatőr rádióforgalmi és ahhoz kapcsolódó mindennemű rádióamatőr tevékenysége során igénybe venni az ASE valamint ASE RSC által üzemeltetett telephelyet, a saját tulajdonú, vagy az ASE RSC által üzemeltetett rádió adó-vevő berendezéseket, azok segédberendezéseit, antennarendszerét. Feltétel, hogy CEPT fokozatú egyéni amatőr engedéllyel rendelkezzen, amely a Paks, hrsz. 0444/5 számú ingatlan telephelyre szól, továbbá rendelkezzen a Szakcsoport Vezetőség, valamint a Rádióállomás vezető írásos hozzájárulásával. A kezdő, valamint CEPT Novice egyéni rádióamatőr engedéllyel rendelkező tag csak a saját berendezésével és hívójelével forgalmazhat, amennyiben engedélye a Paks, hrsz. 0444/5 számú ingatlan telephelyre szól és a rádióállomás vezetője jelen van. Minden más estben a 15/2013. sz. NMHH rendelet előírásai a mérvadók. - Joga van - a rádióforgalmi tevékenységet nem érintő, Rendezvénytervben meghatározott feltételekkel - részt venni a Szakcsoport által szervezett összejöveteleken. - Joga van a Rádióállomás Üzemeltetési Rend előírásának megfelelően a Paks, 0444/5 helyrajzi számú ingatlanon tartózkodni és az RSZMSZ valamint a Rádiórendelet előírásainak megfelelően igénybe venni az ASE RSC szolgáltatásait. - Joga van a CEPT fokozatú engedélyes tagnak az ASE RSC Vezetőség engedélyével a MRASZ által kiadott „Versenyengedély” birtokában rádióamatőr versenyeken indulni, elsősorban a Szakcsoport közösségi hívójelével és a Szakcsoport által üzemeltetett berendezésekkel. - Joga van – a Rádióállomás Üzemeltetési Rend előírásának megfelelően – igénybe venni a rádióklub helyiségeit, berendezéseit. - Joga van a Szakcsoporton keresztül az ASE bármely fórumához, tisztségviselőjéhez írásban eljuttatni javaslatát, panaszát. - Joga van használni a külön leltáríven felsorolt (műszakilag kifogástalan állapotú) magántulajdonú rádió adó-vevő készüléket az ahhoz tartozó berendezésekkel együtt, amennyiben ahhoz a tulajdonos írásos hozzájárulását adta, CEPT fokozatú rádióengedéllyel rendelkezik és betartja a Rádiórendelet előírásait. !!! A rádióforgalmi tevékenység folytatására nem jogosult tag a Rádiórendelet vonatkozó előírása alapján tanulás céljából csak CEPT fokozatú engedélyes tag jelenlétében (ANNAK HÍVÓJELÉVEL) jogosult rádióforgalmi tevékenységet folytatni!!! 4.3. A tag további jogai: 4.3.1 CEPT fokozatú amatőr engedély birtokában jogosult a jóváhagyott „rádió adó-vevő és használati engedély”, valamint a Rádióállomás irányító kezelő által kiadott megbízás alapján, vagy Rendezvénytervben ettől eltérően meghatározott feltételek szerint vezető rádióamatőr operátorként használni a Szakcsoport által üzemeltetett rádió adó-vevő berendezéseket. 4.3.2. A Szakcsoport tisztségviselőjévé választható, a Szakcsoport Ülésén szavazati joga van. 4.3.3. A jogok tárgyévi gyakorlásának feltétele az előírt tagdíjfizetési kötelezettség határidőre történő teljesítése. 4.4. A pártoló tag további jogai: Tisztségviselővé nem választható, a Szakcsoport Ülésen tanácskozási joga van. 4.5. A Szakcsoport tagságának általános kötelességei: 4.5.1. A Szakcsoport tagja jelen Működési Rendben, Rádióállomás Üzemeltetési Rendben és azok mellékleteiben meghatározott feltételek szerint, a rádióállomás vezetőjének és irányító kezelőjének jelenlétében, saját büntetőjogi és anyagi felelőssége terhére végzi tevékenységét. E tevékenysége során felelős a saját, valamint közvetlen családtagjai tevékenységéért, magatartásáért, az esetleges károkozásért, leltárhiányért. 4.5.2. Köteles a Szakcsoport Ülés által megállapított díjak megfizetésére. 4.5.3. Köteles betartani a jelen Működési Rendben és mellékleteiben foglaltakat, valamint tiszteletben tartani a Szakcsoportnál kialakult szokásokat, írott és íratlan szabályokat, viselkedési, etikai normákat (lásd: Nemzetközi Rádióamatőr Illemtan). 4.5.4. Köteles felelőssége arányában megtéríteni a Szakcsoport üzemeltetésében levő berendezésekben, eszközökben neki felróható okból (szándékosan vagy gondatlanságból) okozott kárt. A kártérítés értékére a Szakcsoport Vezetőség javaslatára az Ügyvezető elnök tesz javaslatot, amely alapján az ASE elnökség írásos határozatában állapítja meg a kár értékét. 4.5.5. Köteles a Szakcsoportot érintő kérdésekben tájékozódni, javaslatait, panaszát megalapozottan, kulturált formában kinyilvánítani. 4.5.6. Köteles a tagsággal összefüggő adataiban bekövetkező változást 15 napon belül írásban bejelenteni a vezetőséghez, így különösen: önálló keresetűvé válás, nyugdíjazás, jogosultság megszűnése, elérhetőség megváltozása. 4.5.7. Köteles részt venni a Szakcsoport érdekében folytatott szervezett tevékenységekben. Ezen kötelesség teljesítése a szakbizottságok vezetőivel, a közösségi rádióengedély irányító kezelőjével, valamint a ASE RSC Vezetőséggel történt egyeztetés alapján lehetséges. Szervezett tevékenységben való részvételnek minősül, különösen: tisztségek vállalása, rádióforgalmi versenyeken, rendezvényeken történő részvétel. 4.5.8. Köteles a Szakcsoport Rendezvényein a Rádiórendeletben foglalt előírásokat betartani. 4.5.9. A rádióforgalmi tevékenységet folytatni kívánó, egyéni rádióengedéllyel rendelkező tag köteles az első berendezés-használat megkezdése előtt vizsgát tenni a rádióállomás felépítése, alkalmazott berendezések és segédberendezések kezelési ismereteiből. A vizsga eredményét dokumentálni kell. 5. Az ASE RSC SZERVEZETE ÉS TISZTSÉGVISELŐI a.) Szakcsoport Ülés; b.) Ügyvezető Elnök; c.) Társadalmi Elnök; d.) Szakcsoport Vezetőség: Társadalmi Elnök, Ügyvezető Elnök + három (3) fő; e.) Ellenőrző és Számvizsgáló Bizottság három (3) fő; f.) Rádióállomás vezető. g.) Közösségi rádióállomás irányító kezelő; h.) Rádióforgalmi vezető operátor(ok); i.) Szakbizottságok vezetői (RF, RF verseny, konstruktőr). 5.1. Általános előírások 5.1.1. Az ASE RSC Szervezetének nincs fizetett alkalmazottja. 5.1.2. A Rádióállomásnak nincs gondnoka. 5.1.3. A tisztségviselők tisztségüket társadalmi megbízásként látják el. 5.1.4. A tisztségviselőknek a feladataik ellátása során felmerülő költségeit az ASE vonatkozó szabályai szerint lehet megtéríttetni. 5.1.5. A tisztségviselők tanácskozási joggal részt vehetnek a vezetőségi üléseken. 5.2. Szakcsoport Ülés A Szakcsoport Ülés a Szakcsoport legfőbb fóruma, amelynek kizárólagos hatáskörébe tartozik: a.) a Működési Rendre és módosításaira vonatkozó előterjesztések elfogadása; b.) a Működési Rend mellékleteinek elfogadása; c.) a Szakcsoport tárgyévi programjának elfogadása; d.) az éves pénzfelhasználás tervének ismertetése; e.) a Szakcsoport előző évi programjában foglaltak teljesítéséről szóló beszámoló elfogadása; f.) az ASE RSC Vezetőség tagjainak 4 évre szóló megválasztása, felmentése, visszahívása; 5.2.1. A Szakcsoport Ülés összehívását kezdeményezheti: - az ASE RSC Vezetőség; - a teljes szavazati jogú tagok egyharmada írásban, az ok és cél megjelölésével; - az ASE Szabadidősport Szakosztály Elnöke, az ASE ügyvezető elnök-igazgatója. 5.2.2. Közzététel: A Szakcsoport Ülés időpontját az ASE RSC Vezetőségnek legalább 2 héttel korábban meg kell állapítania és annak helyéről, idejéről, tervezett napirendjéről és a beterjesztett javaslatokról a tagságot értesíteni kell. Az értesítést, az interneten, email értesítés formájában kell megtenni. 5.2.3. Határozatképesség: A Szakcsoport Ülés határozatképes, ha a szavazásra jogosultak több mint a fele jelen van. Határozatképtelenség esetén a Szakcsoport Ülést 15 perc elteltével be kell rekeszteni, majd újabb 15 perc elteltével ismételten meg kell nyitni. A megismételt Szakcsoport Ülés a megjelent szavazásra jogosultak számától függetlenül határozatképes. 5.2.4. Döntéshozatal: A Szakcsoport Ülés a határozatait általában nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza. Szavazategyenlőség esetén a szavazást egyszer meg kell ismételni, újabb egyenlőség esetén a Szakcsoport Ügyvezető Elnökének szavazata dönt. A Szakcsoport Ülés titkos szavazással hoz határozatot az 5.4 és az 5.5 pontban meghatározott testületek megválasztásakor, továbbá minden más esetben, ha azt a szavazásra jogosultak legalább 1/3-a indítványozza. 5.2.5. Jegyzőkönyv: A Szakcsoport Ülésről jegyzőkönyvet kell készíteni. A jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a Szakcsoport Ülésen elhangzott lényeges észrevételeket és javaslatokat, valamint a meghozott határozatokat. A jegyzőkönyvet a Szakcsoport Ügyvezető Elnök hagyja jóvá. A jegyzőkönyvnek a tagság részére email útján történő közzétételéről az ügyvezető elnökön keresztül a jegyzőkönyv vezetője a felelős. 5.2.6. Tisztújító Szakcsoport Ülés előkészítése: A tisztújító Szakcsoport Ülés előtt legalább egy hónappal a Vezetőség Jelölő Bizottságot (a továbbiakban: JB) kér fel, melynek minimális létszáma három (3) fő. A JB alakuló ülését a korelnök 8 napon belül email értesítés útján hívja össze, ahol megválasztják a bizottság elnökét. A JB tagja választandó tisztségre jelölt lehet. 5.2.7. A JB ügyrendje: a.) a Bizottság tagjai egymás között a szavazásra jogosultakat feloszthatják; b.) egységes kérdéscsomagot dolgoznak ki, mely kérdéseket minden hozzájuk rendelt tagnak lehetőleg személyesen (email levelezés elfogadott) tesznek fel; c.) a Bizottság a javaslatok összegzése alapján alakítja ki az álláspontját; d.) a javaslatokat a Bizottság elnöke terjeszti a Szakcsoport Ülés elé. 5.2.8. A Működési Rend módosítása: A Szakcsoport Ülés előtt legalább egy hónappal a Vezetőség Szerkesztő Bizottságot hozhat létre a Működési Rend aktualizálása érdekében, amelynek minimális létszáma három (3) fő. A Szerkesztőbizottság alakuló ülését a korelnök 8 napon belül hívja össze, ahol megválasztják a bizottság elnökét. Az összegzett javaslatokat a Szerkesztő Bizottság Elnöke terjeszti az ASE RSC Vezetőség és a Szakcsoport Ülés elé. A tisztújító Szakcsoport Ülésen a Működési Rend illetve mellékleteinek megváltoztatására vonatkozó javaslat – a következő évi díjakra vonatkozó előterjesztés kivételével - nem tárgyalható. 5.3. A Társadalmi Elnök és az Ügyvezető Elnök 5.3.1. Társadalmi Elnök Az Elnököt Az ASE Szabadidősport Szakosztály Elnökének előterjesztése alapján az ASE Elnöksége bízza meg négy év időtartamra. Az Elnök feladata és hatásköre (melyet az ASE elnöksége határoz meg): a.) a Szakcsoport képviselete; b.) kapcsolattartás a belső és külső partnerek felé; c.) reprezentációs feladatok ellátása a Szakcsoport rendezvényein, versenyein; d.) a választott tisztségviselők és a Szakcsoport munkájának figyelemmel kísérése, az ASE RSC Vezetőség munkamegosztásának figyelembe vételével. 5.3.2. Ügyvezető Elnök Az Ügyvezető Elnököt a Szabadidősport Szakosztály Elnökének előterjesztése alapján az ASE Elnöksége bízza meg négy év időtartamra. Az Ügyvezető Elnök feladata és hatásköre (melyet az ASE elnöksége határoz meg): a.) a Szakcsoport Ülés és az ASE RSC Vezetőség üléseinek vezetése; b.) a Szakcsoport képviselete, belső és külső tájékoztatás; c.) Szakcsoport Ülési és a Vezetőségi Határozatok végrehajtásának megszervezése; d.) a választott tisztségviselők és a Szakcsoport munkájának figyelemmel kísérése, az ASE RSC Vezetőség munkamegosztásának figyelembe vételével; e.) mindazon feladatok ellátása, amelyet a jogszabály, az ASE Elnöksége vagy a Szabadidősport Szakosztály Elnöke a hatáskörébe utal; f.) a Vezetőség hatáskörébe tartozó döntési jogkör gyakorlása halaszthatatlan esetekben - konzultálva a Társadalmi Elnökkel; g.) a rádióállomás vezető, egyben többkezelős rádióengedély irányító kezelő javaslatára a Szakcsoport üzemeltetésében levő berendezések használatának engedélyezése; h.) az Ügyvezető Elnöki jogkör ideiglenes átruházása a Rádióállomás vezetője részére; i.) a fenti feladataihoz kapcsolódó döntéseit a Társadalmi Elnök és a Szakcsoport Vezetőség véleményének megismerése után egy személyben hozza, kivéve az ASE Elnökség és a Szabadidősport Szakosztály Elnökének kizárólagos hatáskörébe tartozó ügyeket. 5.4. A Szakcsoport Vezetőség 5.4.1. Az ASE RSC Vezetőség irányítja a Szakcsoport munkáját. A vezetőség tagjai a feladatokat egymás között megosztva végzik. A megosztott feladatokért való felelősség nevesített. A vezetőségi tagok legfőbb kötelessége a kezdeményező, aktív és célirányos tevékenység, a Szakcsoport célkitűzéseinek minél eredményesebb megvalósítása. 5.4.2. A Vezetőség legalább havonta egy alkalommal ülésezik, időpontjáról öt nappal előtte email útján értesíteni kell a vezetőségi tagokat. Rendkívüli ülést kell összehívni, ha azt az Ügyvezető Elnök, Társadalmi Elnök, Szakcsoport Vezető, vagy az általa megbízott vezetőségi tag, valamint a vezetőség legalább két tagja a tervezett napirend megadásával szóbeli közlés útján kéri. A vezetőség elérhetősége: ha3dx.klub@gmail.com. 5.4.3. A Vezetőség üléseit az Ügyvezető Elnök, akadályoztatása esetén az általa megbízott vezetőségi tag (jellemzően a Rádióállomás vezetője) vezeti. Az ülések tervezett napirendjét és az írásos előterjesztéseket, az ülést megelőzően legalább két munkanappal kell a vezetőség tagjaihoz eljuttatni. 5.4.4. A Vezetőség legalább két (2) vezetőségi tag jelenléte esetén határozatképes. A döntéseket általában egyszerű szótöbbséggel és nyílt szavazással hozzák. 5.4.5. A Működési Rend mellékleteiben foglaltaktól írásos kérelemre, a kérelem egyedi elbírálása alapján, vagy az Éves Rendezvénynaptárban szereplő rendezvények esetén, (kivéve az ASE és a Szabadidősport Szakosztály előírásait) csak minősített (2/3-os) többséggel lehet eltérni. Bármely vezetőségi tag kérésére titkos szavazást lehet elrendelni, amelyet szavazásra kell bocsátani. 5.4.6. A Vezetőség ülései nyilvánosak, amelyen a tagság részvételi, a tisztségviselők tanácskozási joggal rendelkeznek. Bármely vezetőségi tag kérésére zárt ülést lehet elrendelni, amelyet kérést előtte szavazásra kell bocsátani. Az ASE Elnökség vagy a Szabadidősport Szakosztály Elnökének kérésére zárt ülést kell elrendelni. 5.4.7. Minden vezetőségi ülésről emlékeztetőt kell készíteni, mely tartalmazza az elhangzott bejelentéseket, a meghozott határozatokat, valamint az elhatározott feladatokat, azok felelősét és határidejét. A határozati részt jegyzőkönyvi igénnyel kell megszövegezni, az egyes határozatoknál a szavazati arányt fel kell tüntetni. Az emlékeztetőt az ülés vezetője készíti. Az emlékeztetőt az Ügyvezető Elnök hagyja jóvá. Az emlékeztető közzétételéről, a készítő a felelős. Tagot (tagokat) közvetlenül érintő határozat esetén az ülés vezetőjének az érintetteket – lehetőség szerint írásban - közvetlenül is értesítenie kell. 5.4.8. A Vezetőség feladat és hatásköre: a.) a Szakcsoport Ülésének összehívása évente, november hónap utolsó szerdai napjára; b.) az 5.2. pontban meghatározott kezdeményezés alapján rendkívüli Szakcsoport Ülés összehívása; c.) a Működési Rend és mellékleteinek módosítására vonatkozó előterjesztés kidolgozása; d.) a Szakcsoport szabályszerű működésének biztosítása, a Szakcsoport Ülés és a Vezetőség határozatainak nyilvántartása; e.) a Szakcsoport éves programjának kidolgozása; f.) az „Éves Rendezvény Naptár” elfogadása; g.) a pénzfelhasználás naprakészen tartása, beszámoló elkészítése; h.) a nem saját rendezésű rádióamatőr versenyek kivételével a rendezvényfelelősök kijelölése; i.) a rendezvénytervek elfogadása; j.) a rádió adó-vevő berendezések, kiegészítő és egyéb eszközök rendeltetésszerű használata (üzemeltetése), szükség szerinti beszerzése, karbantartásának biztosítása, felújítása; k.) a rádióklub összejövetelek megszervezése; l.) a Működési Rendben és mellékleteiben nem szabályozott esetekben határozat hozatala; m.) a szakbizottságok vezetőinek megbízása, felmentése; n.) az előírt feltételeknek eleget tett kérelmezők taggá, pártoló taggá nyilvánítása, a tagsági viszony szüneteltetési javaslat elfogadása/továbbítása; p.) a doppingtilalom érvényesítése; p.) a Rádiórendelet előírásai betartásának ellenőrzése; q.) a tagok jogainak, tevékenységének részleges vagy teljes felfüggesztése, és egyidejűleg eljárás kezdeményezése az ASE Szabadidősport Szakosztály elnökségén keresztül az ASE Fegyelmi Bizottságánál; r.) károkozás, kötelezettség elmulasztás esetén eljárás kezdeményezése a Szabadidősport Szakosztály Elnökén keresztül az ASE elnökségnél. 5.5. Ellenőrző Bizottság 5.5.1. Az EB tagok a megválasztásukat követően a tagjaik sorából választják meg az EB Elnökét. Az EB tagok egyidejűleg más Atomerőmű Sportegyesületi tisztséget nem tölthetnek be. 5.5.2. Az EB feladata a Szakcsoport rádióamatőr tevékenységének, pénzügyeinek, a használatba adott tárgyi eszközeinek éves ellenőrzése. 5.5.3. Az EB a Szakcsoport tevékenységét „Éves Ellenőrzési Terv” alapján végzi, melyet az EB többségi elv alapján hagy jóvá. 5.5.4. Az EB saját tapasztalatai alapján vagy bármely szakcsoport tag írásbeli kérésére - mindhárom tagjának részvételével - többségi vélemény alapján, ajánlásokat készíthet, melyeket elektronikus levelezés formájában tesz közzé. 5.5.5. Az EB ellenőrzési feladatai: a.) a Szakcsoport tevékenységének ellenőrzése az éves ellenőrzési terv alapján tervszerűen, írásos bejelentés alapján történik. Az éves ellenőrzési tervben minimálisan az alábbi ellenőrzéseket kell előirányozni: - évi egy vezetőségi ülés ellenőrzése; - évi egy rádióklub ellenőrzés; - évi Szakcsoport Ülés ellenőrzés; - évi egy alkalommal a leltározás ellenőrzése; - évi egy alkalommal egy szakág vezető tevékenységének ellenőrzése; - évi egy rendezvény ellenőrzése. b.) az ellenőrzéseknek az alábbiakra kell kiterjedniük: - az ellenőrzés tárgyát képező személyek a Működési Rend illetve mellékleteinek előírásai alapján, továbbá a Szakcsoport vagy a Vezetőség hozott határozatainak megfelelően tevékenykednek-e? - a rendezvények a fenti előírásoknak megfelelően kerülnek-e lebonyolításra? - a Szakcsoport testületei, fórumai az írásos szabályok szerint működnek-e? c.) a Szakcsoport pénzügyeinek ellenőrzése az éves ellenőrzési terv alapján tervszerűen, írásos bejelentésre történik. A pénzügyi ellenőrzés az alábbiakra kell, hogy kiterjedjen: - az éves pénztári nyilvántartás naprakészségének ellenőrzése; - a pénzügyi nyilvántartás tételes ellenőrzése; - az éves pénzügyi teljesítésről szóló beszámoló számszaki ellenőrzése. d.) Az ellenőrzéseket az EB három tagjából legalább kettő részvételével kell elvégezni. Az ellenőrzésekről jegyzőkönyvet kell felvenni, melyet az ellenőrzött esemény felelőse vagy az ellenőrzött személy, és az EB ellenőrzésben résztvevő tagjai írnak alá. f.) A tárgyévi ellenőrzésekről az EB a tárgyév november 30.-ig írásos beszámolót készít, amely alapján az éves Szakcsoport Ülés tájékoztatót hallgat meg. 5.6. AZ ASE RSC Rádióállomás vezető Az állomásvezetőt a Szabadidősport Szakosztály Elnökének előterjesztése alapján az ASE Elnöksége bízza meg négy év időtartamra. A megbízott személy csak olyan CEPT fokozatú egyéni rádióengedéllyel rendelkező rádióamatőr lehet, aki egyúttal a rádióállomás többkezelős rádióengedélyének irányító kezelője, és a rádióállomáson folytatható tevékenység követelményrendszerének megfelelő, átfogó jogi és szakmai ismeretekkel rendelkezik. 5.7. Szakbizottság vezetők – szükség szerint kerülnek kijelölésre 5.7.1. Az ASE RSC vezetőség a különböző rádióamatőr tevékenységek feladatainak végzésére, támogatására szakcsoport vezetőket jelölhet ki az alábbiaknak megfelelően: a.) versenyeken kívül napi szabadidős rádióforgalmi tevékenység; b.) műszaki, konstruktőr tevékenység; c.) rádióforgalmi szabadidősport versenytevékenység; d.) rádióforgalmi minősítő versenytevékenység. 5.7.2. Az a.) és b.), valamint a c.) és d.) pontok szakbizottságai összevonhatók. 5.7.3. A szakcsoportok vezetői elkészítik a szakterületükre vonatkozóan az adott évben preferált szabadidős rádióforgalmi tevékenységre, szabadidős versenyekre, minősített rádióamatőr sportversenyekre, a preferált versenyzőikre és a versenyévad rádióállomás használatára vonatkozó beosztások javaslatait. 5.7.4. A szakbizottságok vezetői elkészítik a rádióamatőr versenyzőkre vonatkozó rangsort és értékelést. 5.7.5. A rádióamatőr tevékenységgel kapcsolatosan bármely ügyben javaslattételi jog illeti meg. 5.7.6. Az adott szakbizottság vezetői jogosultak javaslatot tenni a karbantartási igényeket fontossági sorrendbe rendezéséhez. 5.8. A Rádióklub, a virtuális Rádióklub 5.8.1. A Rádióklub a Szakcsoport demokratikus működését elősegítő fórum. Két Szakcsoport Ülés között lehetőséget teremt arra, hogy a tagság a Szakcsoport működésével, a Vezetőség tevékenységével kapcsolatos kérdésekben információt kapjon, a Vezetőség pedig megismerje a tagság véleményét. 5.8.2 A Rádióklub összejövetelek megszervezése, a helyiség biztosítása a Vezetőség feladata. Időpontja általában minden hónap szerdai munkanapján 17: 00 óra, helyszíne az ürgemezei Rádióállomás. Az ettől eltérő időpontról, vagy helyről a Vezetőség tájékoztatja a tagságot. Június, július, augusztus hónapban a Rádióklub a „Rádióállomáson” csak versenyeken üzemel. 5.8.3 A Virtuális Rádióklub a tagság belső információ cseréjét elősegítő elektronikus levelező rendszer, melynek a tisztségviselők automatikusan, bármely más tag kérelemre lehet címzettje. Elérhetősége: ha3dx.klub@gmail.com 6. TAGDÍJAK, HASZNÁLATI ÉS RÉSZVÉTELI DÍJAK 6.1. Tagdíjak 6.1.1 Az Atomerőmű Sportegyesület éves tagdíját az Atomerőmű Sportegyesület Elnöksége állapítja meg. Az Atomerőmű Sportegyesületi tagdíjfizetési kötelezettségnek a belépéskor, illetve tárgyév március 31-ig történő, egyösszegű megfizetésével lehet eleget tenni (átutalással, közvetlen pénztári befizetés útján vagy a szakbizottságok megbízottjain keresztül). 6.1.2. A szakcsoporti tagdíjak az ASE tagdíjak, típusaik a következők: - tagok és pártoló tagok: egységes, - illetve kedvezményes tagsági díj. A kedvezményes tagsági díjra jogosultak a tanulók és a nyugdíjasok. 6.1.3. A tagdíjak tárgyévre érvényes összegét évente az ASE Elnökség (ASE Közgyűlés) állapítja meg. 6.1.4. A tagdíjak befizetésének időpontja tárgyév március 31. 6.1.5. Az év közbeni belépőknek a teljes évi tagdíjat a Szakcsoport tagsági jelentkezést megelőzően kell befizetni. 6.1.6. A Szakcsoport tagsági jelentkezés esetleges elutasítása esetén a befizetett tagdíj és a belépési díj az érintett részére haladéktalanul visszafizetésre kerül. 6.2 Használati díjak, melyeket az arra jogosult CEPT, valamint felügyelettel a CEPT Novice fokozatú Szakcsoport tagoknak (egyéni engedéllyel rendelkező rádióamatőröknek) saját hívójelükkel történő forgalmazás esetén kell megfizetni ASE RSC támogatás címen. 6.2.1 A Szakcsoport üzemeltetésében lévő rádióamatőr berendezések használatáért fizetendő díj érvényes összegét a tárgyévi Szakcsoport Ülés állapítja meg. 6.2.2. A díj mértéke az igénybe venni kívánt berendezés típusa és az igénybe vett napok száma alapján történik. Minden megkezdett nap egész napnak számít. 6.2.3. A CEPT fokozatú engedélyesek HA3DX vagy HG3O hívójellel történő használata elsődleges és díjmentes! 6.2.4. A CEPT és CEPT Novice fokozatú engedélyesek saját hívójellel történő szabadidősport forgalmazása ASE RSC tulajdonú berendezések használata esetén díjköteles. 6.2.5. A díj befizetésének határideje: a használat kezdőnapját megelőző utolsó munkanap, de legkésőbb a használat utolsó napját követő munkanap. 6.2.6. Kiegészítő rendelkezések: a.) e pont alkalmazásában rádióállomás igénybevételének minősül a rádióamatőr forgalmazásban történő részvétel; b.) a rádióállomást igénybe vevő nevét a használónak a „rádióforgalmi igény és használati engedély”-en az igényléskor kell megadnia; c.) a használat során a tevékenységet a rádióállomás belépési naplóban nyomon követhetően folyamatosan rögzítenie kell. 6.3. Részvételi díjak Az ASE RSC rádióforgalmi forgalmazáshoz történő berendezés-igénybevételen kívüli rendezvényeken a részvétel a tagok számára díjmentes. 6.4. Díjfizetések 6.4.1. A tag- és használati díjfizetések helye és módja: Az Atomerőmű Sportegyesület Pénztárában. (ATOMIX Kft., Atomerőmű 309 épület. Pénztári órák hétfőtől csütörtökig 8:00-11:30). Közvetlen banki átutalással az OTP BANK NYRT Paksi Fiókjánál vezetett 1174601220003043 számú számlára. A bizonylatokon fel kell tüntetni az „ASE RSC” megjelölést és a befizető nevét. 6.4.2. A befizetések nyilvántartását az Atomerőmű Sportegyesület Pénztárosa közvetlenül az ASE RSC „rádióállomás igénylő adatbázisban” végzi. 7. A RÁDIÓAMATŐR SZAKCSOPORT KÖLTSÉGGAZDÁLKODÁSÁNAK RENDJE 7.1. Az ASE RSC önálló gazdasági és pénzügyi tevékenységet nem folytat, ezért a tevékenységhez szükséges pénzfelhasználást az ASE koordinálásával az ATOMIX KFT látja el. 7.2. Az ASE RSC pénzfelhasználásának szabályszerűségét az Ügyvezető Elnök, az Ellenőrző Bizottság, a Szabadidősport Szakosztály Elnöke ellenőrzi, az Atomerőmű Sportegyesület ügyvezető igazgatója, valamint gazdasági vezetője felügyeli. 7.3. Az ASE RSC által üzemeltetett eszközökhöz kapcsolódó anyagbeszerzések és szolgáltatások éves megrendelése minden esetben az ASE RSC Vezetőségének javaslatára, az ASE ügyvezetőjének jóváhagyásával történhet. 7.4. 250 EFt-t meghaladó összértékű anyag és eszköz beszerzés, illetve szolgáltatás esetén írásos megrendelést kell készíteni, melyet a Szabadidősport Szakosztály Elnökkel történő ellenjegyzést követően az ASE ügyvezető igazgatójával kell aláíratni. 7.5. A Rendezvényterv 7.5.1. Egyetlen rádióamatőrt érintő rendezvény esetén a Rendezvénytervet az igénylő által legkésőbb az elszámolással egyidejűleg kell benyújtani, melyet a költség elszámolás helyettesíthet. 7.5.2. Egynél több rádióamatőrt és berendezést érintő rendezvény esetén a Rendezvénytervet a rendezvényfelelős, ill. a Rádióállomás vezető előterjesztése alapján a Vezetőség fogadja el, a rendezvényt megelőzően. 7.5.3. A Rendezvénytervet legkésőbb a rendezvényt megelőző tárgyévben, a rendezvényterv illetve a tervezett költségvetés teljesüléséről szóló rövid, írásos beszámolót általában a rendezvényt követő vezetőségi ülésre kell benyújtani. 8. A LELTÁRFELELŐSSÉG 8.1. Az ASE RSC tulajdonú berendezések felett e felelős eszközgazdálkodás érdekében a Vezetőség leltárfelelősi rendszert működtet. A leltárfelelős a Rádióállomás vezetője. 8.2. A leltárfelelős tevékenysége az ASE által üzemeltetett, Rádióamatőr Szakcsoportja használatába adott rádió adó-vevő készülékekre és a hozzájuk kapcsolódó berendezésekre terjed ki. A leltárfelvételi egységek tekintetében az átvételtől a visszavételig teljes körű, személyes anyagi felelősséggel tartozik a megbízást adó aláíró felé. Az eszközöket használók közötti, évközi átadás-átvételt a leltárfelelős figyelemmel kíséri, esetenként ellenőrzi. 8.3. A rádióállomás berendezéseinek átadás-átvétele, vagy a leltárellenőrzés során feltárt leltárhiány a pótlási, javítási érték 50%-val megegyező mértékben térítésköteles. A térítés konkrét mértékére az Ügyvezető Elnök tesz javaslatot, mely alapján Az ASE Elnök/Ügyvezető, illetve az ASE Elnökség határoz. 8.4. A berendezések leltárellenőrzését a Vezetőség az ASE RSC EB bevonásával évente egyszer, a rádióállomás helyiségei (beleértve a raktár is) leltárellenőrzését évente egyszer, május közepén végzi. 9. A VERSENYZÉS A Rádióállomáson a rádióamatőr sportág versenyein csak az ASE színeiben történő részvételre van lehetőség. 9.1. A versenyzők kategóriákba sorolása I. Kategória: A MRASZ versenyosztályai által szabályozott módon kiemelt minősítést adó versenyeken indulási jogot szerzett "nemzetközi" besorolású versenyzők. II. kategória: Országos minősítő vagy meghívásos versenyeken indulni szándékozó "I. o." besorolású versenyző. III. kategória: Országos minősítő vagy egyéb versenyeken indulni szándékozó versenyző. 9.2. Versenyzés támogatása 9.2.1. Az ASE RSC a kitelepüléses és kedvtelési célú rádióamatőr tevékenység elsődlegességének biztosítása mellett a Szakbizottságok közötti egyensúly fenntartása, valamint a rendszeres testedzés biztosítása érdekében tagjainak legfeljebb az alábbi versenyzési lehetőségeit támogatja az I. II. és III. kategóriákban: a.) Rádióállomás többkezelős hívójellel (HA3DX vagy HG3O) a MRASZ által megállapított minősítő versenyek közül 20 verseny – MRASZ melléklet szerint. b.) CEPT fokozatú egyéni hívójellel nem a MRASZ által megállapított kiemelt versenyek közül 20 verseny – melléklet szerint. c.) az a.) és b.) pontok alá nem tartozó, nemzetközi versenynaptárban feltüntetett minden egyéb szabadidősport verseny. 9.3. Az ASE RSC színeiben történő indulás feltétele a rádióállomás önálló kezelésére jogosító irat és versenyzési jogosultság megszerzésének követelmény rendszere: - CEPT osztályú egyéni rádióengedély, valamint az adott versenyt megelőző évben rádióforgalmi versenyen egykezelős kategóriában való eredményes nemzetközi részvétel, - CEPT osztályú egyéni rádióengedély, a többkezelős rádióengedély irányító kezelőjének jelenléte, valamint az adott versenyt megelőző évben rádióforgalmi versenyen többkezelős kategóriában való eredményes nemzetközi részvétel, - CEPT osztályú egyéni rádióengedély hiányában, sikeres HAREC vizsga megléte esetén a többkezelős rádióengedély irányító kezelőjének jelenlétében történő versenyzés HA3DX vagy HG3O hívójellel többkezelős kategóriában. 10. A RÁDIÓAMATŐR SZAKCSOPORT ESZKÖZEINEK HASZNÁLATA 10.1 A Rádióállomáson a Szakcsoport által üzemeltetett berendezések használata azon Szakcsoport tagnak engedélyezhető, aki a tagdíjfizetési kötelezettségeinek a 6.1.4. pontban foglalt határidőig eleget tett. 10.2 A rádióforgalmi tevékenység végzésére alkalmas berendezések használata a Működési Rend 6.2. pontjában található díjak előírt határidőre történő megfizetéséhez kötött. 10.3. A Rádióállomáson a Szakcsoport tagjai által üzemeltetett berendezések használatát a 6. pont, valamint a Rádióállomás Üzemeltetési Rend (külön melléklet) szabályozza. 10.4. Az igények elbírálásánál előnyt élveznek a teljes hétvégére (48 órás verseny) vagy a hosszabb időszakra szóló igények a rövidebb időszakra vonatkozó igényekkel szemben. A versenyidőszakokon kívül elsősorban a hétköznapokra szervezett programok és csoportos igények kielégítése történik. 10.5. A Szakcsoport által üzemeltetett Rádióállomás és a rádióforgalmi tevékenység végzésére alkalmas berendezések használati igényének ütközése esetén az Ügyvezető Elnök a rádióállomás vezetőjének a véleménye alapján dönt, egyeztetetve az érintettek bevonásával. Ennek eredménytelensége esetén azt a tagot kell előnyben részesíteni, aki a versenyszezonban régebben vette igénybe az adott szolgáltatást – ide nem értve a versenyterv alapján történő használatot. Azonosság esetén a régebbi tagsági viszonnyal rendelkező tag élvez előnyt. 10.6. A versenyek és versenyzők beosztása kizárólag a rádióállomás vezetőjének és a többkezelős rádióengedély irányító kezelőjének a jogköre. 10.7. Kizárólagos rádióállomás használati jog illeti meg a CEPT fokozatú engedéllyel rendelkező nemzetközi osztályú versenyzőket a kiemelt (ARRL, EB, VB, CQ WPX, CQ WW) versenyeken. 10.8. Nem ASE RSC tagok számára versenyeken a Szakcsoport által üzemeltetett Rádióbázis és rádióforgalmi tevékenység végzésére alkalmas berendezéseinek használata nem engedélyezhető. 10.9. A Szakcsoport által üzemeltetett Rádióbázis és rádióforgalmi tevékenység végzésére alkalmas berendezéseinek használata más, az iparágban érdekelt, vagy az MVM tagvállalatok bázisán működő rádióamatőr sportegyesületek CEPT osztályú rádióengedéllyel rendelkező tagjai számára viszonossági alapon, versenyen kívül oly módon engedélyezhető, hogy az MVM PA ZRT ill. ASE tulajdonú berendezések esetében az ASE RSC tagok élveznek előnyt. 11. ASE RSK RÁDIÓÁLLOMÁS ÜZEMELTETÉSI REND Az üzemeltetés rendjét önálló melléklet tartalmazza. ZÁRADÉK Jelen Működési Rend az ASE Szabadidő Szakosztály Elnökének jóváhagyásával 2014. június 1.-től hatályos. Felhasznált irodalom: ASE Alapszabály. ASE Szabadidősport Szakosztály Működési Rend. ASE Szabadidősport Szakosztály Vitorlás Szakcsoport Működési Rend. NMHH Rádiórendelet. MRASZ Alapszabály. ARSK Alapszabály.
ElolvasomAz első kilométerek megszerzése után hazai edzőtáborok vártak az ASE utánpótlás válogatott kajak-kenusaira. Vajda Bence a kajakosokkal Dunavarsányban, míg a kenus Hodován Dávid és Kollár Kristóf Szolnokon töltötte a hetet.
ElolvasomHajba Antal – vagy ahogyan a kajak-kenu berkekben ismerik: Tonió – Budapesten nőtt fel, még kisgyerek volt, amikor Mikosszéplakról a család elköltözött. Sportpályafutása 1957-ben kezdődött: a Kossuth Kajak Klubban próbálta elsajátítani a kenuzás fortélyait. Kitartását bizonyítja, hogy a szervezeti átalakítások miatt egy ideig edző nélkül kellett készülnie. 1960-ban már a válogatott keret tagja lett, s 22 évesen – 1961-ben – a poznani Európa-bajnokságon C-1 1000 m-en a 7. helyen végzett. Ezután sikert sikerre halmozott: sorra nyerte az országos bajnokságokat. 1963-ban a jajcei világ- és Európa-bajnokságon 4. helyen végzett. Ebben az időben őt tekintették az első számú kenusnak, aki Parti Jánostól vette át a képzeletbeli stafétabotot. Külföldi versenyszerepléseit segítette nyelvtudása is: angolul, németül, spanyolul és oroszul is kitűnően beszélt. A nemzetközi megmérettetésben hátráltatta az a körülmény, hogy egyes hajóban azért nem tudta kiharcolni az olimpiai indulás jogát, mert egy válogató versenyen indulásnál visszafogták a hajóját. Elhivatottságát, sportszerűségét tanúsítja, hogy mindezek ellenére még nagyobb elánnal készült a páros versenyre Soltész Árpáddal, akivel az 1964-es tokiói olimpián C-2 1000 m-en a IV. helyezést érte el. Hajba Antal pályafutása csúcsára 1966-ban ért fel, ekkor Berlinben C-1 10.000 m-en világbajnokságot nyert. A snagovi (1965) és az 1967-es duisburgi EB-n egy-egy 4. helyet tudhatott magáénak. Magától értetődő volt, hogy sikeres versenyzői pályafutását versenyzők felkészítésével folytatja. 1969-ben az Egyetértésben kezdett edzősködni. 1972-ben a Testnevelési Főiskolán szakedzői diplomát szerzett. 1977-ben edzői munkásságát mesteredzői oklevéllel ismerték el. 1982 óta Pakson dolgozott, ahol szinte a nulláról indulva sikerült eredményeket elérnie az atomváros kenusaival. A fadd-dombori kajak-kenu pálya megálmodója volt. 5 év múlva, 1987-ben paksi tanítványa, Hoffman Ervin háromszoros ifjúsági világbajnok lett. Emellett számos ifjúsági válogatott versenyzője ért el kiemelkedő helyezéseket. A ’80-as, ’90-es években – felkérésre – szakmai tudása és a világban is elismert munkássága alapján a kínai, koreai, majd a hongkongi kajak-kenu válogatott edzői tisztét vállalta el. A városi sport helyzetének jobbításán fáradozott a közéletben is: 1998-tól 2002-ig önkormányzati képviselőként az oktatási és sportbizottság vezetői feladatait látta el. Azt követően is számos nemzetközi edzőtanfolyam meghívott előadója volt a világ legkülönbözőbb országaiban. Munkásságának értékét bizonyítják a pályafutása során kapott állami és helyi díjai, kitüntetései is. Kiváló és Érdemes Sportoló. 1977-ben megkapta a Magyar Újságírók Díját, 1986-ban elnyerte a Kiváló Utánpótlás-nevelő Edző címet. 2004-ben Paks város a Pro Urbe-díjjal tüntette ki. 70. születésnapja alkalmából 2007-ben a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjét adományozták részére. 2008 óta az Atomerőmű SE Örökös tagja. 2005. december 31-ig látta el az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztályának vezetőedzői tisztét, ezt követően a szakosztály szakmai tanácsadójaként tevékenykedett. Egykori tanítványok családtagjaiból, a baráti körből vízitúracsapatot szervezett, amely a mestertől kapott lelkesedéstől hajtva még ma is működő közösség. Végezetül hangozzék el sokatmondó edzői hitvallása: „Fontos dolog egy-két olimpiai bajnokot nevelni, de nagyobb tett száz emberrel megszerettetni a sportot, akik így egészséges életmódon élnek!” Nyugodj békében Tonió! Búcsúztatásáról később adunk tájékoztatást.
ElolvasomÁprilis utolsó szombatján az utánpótlás korosztálynak is megkezdődött a versenyszezon. Az ASE-s kajak-kenusok a tolnai maratonról és az Újpesti-öbölben rendezett Hídépítő Kupáról is érmekkel tértek haza.
ElolvasomHab a tortán Az Atomerőmű SE Kajak-Kenu Szakosztálya nyerte el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapította „A hónap műhelye”-díjat.
ElolvasomPupp Noémi lett a hétvége sztárja három egyéni arannyal a kajak-kenusok ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságán, amely egyben az utánpótlás Európa-bajnokságra is válogatott. A hat paksi elsőségből még Horányi Benjámin 200 kajak egyes győzelme ér kontinensbajnoki szereplést.
ElolvasomSzombaton a 9 évesektől a 18 évesekig összesen 500 kajak-kenus vetélkedett egymással Pakson, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség égisze alatt megrendezett Héraklész fizikai felmérő bajnokságon. A régiós versenyben az ASE sportolói több korosztályban is az élen zártak, és a Paks mellett Győrben és Tiszaújvárosban megrendezett, több mint 1500 fiatalt megmozgató viadalon is kitűnt, hogy jó utánpótlásbázissal rendelkezik a sportág.
ElolvasomAz utánpótláskorú kajak-kenusok legnagyobb téli megmérettetésének színhelye lesz Paks Győr és Tiszaújváros mellett. Ezen a három helyszínen rendezik meg február 14-én, szombaton azt az országos fizikai felmérő versenyt, amelynek először lesz házigazdája Paks, ahová több mint 600 fiatalt várnak.
ElolvasomFantasztikusan szerepelt, 36 arany-, 24 ezüst- és 13 bronzérmet szerzett az utánpótlás kajak-kenu válogatott a pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén, amelyen az ASE-s versenyzők négy első és egy második hellyel járultak hozzá ahhoz, hogy a magyar csapat toronymagasan nyerje meg a pontversenyt, az éremtáblázat élén zárjon és elhódítsa a legjobb nemzetnek járó különdíjat is.
ElolvasomA Velencei-tavon, a sukorói versenypályán rendezték meg a kajak-kenus utánpótlás országos bajnokságát. A gyermektől a serdülő korosztályig sok száz gyerek állt rajthoz, a paksi versenyzők négy arany mellett öt ezüstöt és egy bronzot is szereztek.
ElolvasomBEDECS FERENC Születési hely, idő: Vác, 1975.02.07. Pozicíó: Vezetőedző és az ifjúsági szakág edzője Civil foglalkozás: testnevelőtanár Sport múlt: 1984 - 1990: ASE 1990 - 1995: Központi Sportiskola 1995 - Szeged: Juhász Gyula Tanárképző Főiskola 1999 - edző az ASE-nél 2006 - vezetőedző Nyelvtudás: angol FEIL IMRE Születési hely, idő: Paks, 1978.02.17. Pozíció: Kenu-szakág, utánpótlás edző Civil foglalkozás: PART- diagnosztika Sportmúlt: Európabajnok, világbajnoki helyezett Nyelvtudás: alapfokú angol TÓTH MÁRTON Születési hely, idő: Budapest, 1984.10.13. Pozíció: Kajak-szakág, utánpótlás edző Civil foglalkozás: Kommunikációs szakember Sportmúlt: 18 év kenu, 12 év válogatottság VB 3. hely (2010.), EB 1., 2., 3., hely (2011., 2009., 2012.) Nyelvtudás: angol, német MECZKER ANDRÁS Születési hely, idő: Paks, 1978.05.11. Pozicíó: kajak-szakág, utánpótlás edző Sport múlt: ifjúsági válogatott: 1995, 1996 Nyelvtudás: angol, német
ElolvasomBemutatkozás Hivatalos név: Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu SzakosztályLevelezési cím: 7030 Paks, Gesztenyés u. 2.Telefon: (36) 75 311-000Telefon: (Csónakház): (36) 75 50-76-46e-mail cím: iroda@ase.hu Az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztálya történetének rövid áttekintése A Szakosztályt Tímár Géza és Kováts Balázs alapították 1979-ben, azzal a céllal, hogy az atomerőművet építő majd üzemeltető dolgozók kipihenhessék magukat szabadidejükben és éljenek a Duna közelségéből adódó lehetőségekkel. A hajótárolót az ERBE mai csónakház területén álló egykori raktárépületéből alakították ki. Az atomerőmű végig meghatározó szerepet játszott – illetve játszik jelenleg is – a működési feltételek biztosításában. Szabó Tamás kezdeményezésének és edzői munkájának köszönhetően a tömegsport mellett szinte már a kezdetektől megjelent a versenysport is. A Szakosztály 1980-ban bekapcsolódott a Magyar Kajak-Kenu Szövetség versenyrendszerébe, és 1982-ben letette névjegyét az Országos Bajnokságon, a Balczer – Szabó serdülő kenupáros 500 méteren elért győzelmével. A kezdeti eredmények között kell még említeni Komlósi Péter, valamint két egység (Szabó- Balczer-Makai_ Haaz, majd a Hoffman – Haaz – Makai – Cseszárik) úttörő olimpiai aranyát is. Az Egyesület 1982 őszén leszerződtette Hajba Antal mesteredzőt, volt kenus világbajnokot a Szakosztály vezetőedzőjének. Az elkövetkező években fokozatosan fejlődött a sportolói gárda. A gyereklétszám több mint háromszorosára nőtt. Az országos egyesületi rangsorban a 62. helyről a 28.-ra sikerült előrelépni. Az edzők száma is bővült. Ebben az időszakban Szalontai Károly látta el a kajak-, Papp Gábor pedig az utánpótlásedzői feladatokat. Az infrastrukturális feltételek terén szintén jelentős fejlesztés valósult meg. A tágas hajótároló, a korszerű tanmedence, konditerem, öltözők, vizesblokk és a kényelmes lakószobák kialakításával a vízitelep elnyerte mai arculatát; bentlakásos edzőtáborozásra és vendégsportolók fogadására is alkalmassá vált. A mindinkább sokasodó hazai sporteredmények nyomában idővel a nemzetközi sikerek is megjelentek. Az útnyitást az 1986-ban Kubában rendezett Ifjúsági Barátság Verseny (IBV) jelentette, amelyen Hoffmann Ervin kenuegyesben és -párosban 2 arany- és 1 ezüstérmet szerzett. Az 1987-es belgrádi Ifjúsági Világbajnokságon Hoffmann már mindhárom számát megnyerte, sőt, ugyanebben az évben – még ifiként – elindulhatott a szöuli előolimpián is, és a 4. helyen futott be. Felnőttként az első komoly sikerét 1989-ben, a plovdivi világbajnokságon érte el, ahol az ekkor debütáló kenunégyesek számában ezüstöt szerzett a magyar egység tagjaként 500 és 1000 méteren is. Bár Hoffmann 1991-től a Budapesti Honvédnál folytatta pályafutását – melynek során többször felállhatott a világbajnoki dobogó legfelső fokára –, anyaegyesületében számos versenyző lépett a nyomába, és jutott el a nemzetközi eredmények szintjéig. A „hőskor” áttekintése során kell megemlíteni azokat a sikereket, amelyeket az 1990-es évek közepétől értek el a Szakosztály sportolói. Siebel Lajos és Hermesz Éva kajakban, Kozmann György és Feil Imre kenuban szerzett aranyérmeket és számos további értékes helyezést az ifjúsági Európa- és világbajnokságokon, illetve a síkvízi és maratoni világkupákon. Ennek a tehetségét a későbbiekben is fényesen kamatoztató paksi versenyzőgenerációnak fiatal tagjaiként nőtt fel a nemzetközi szinten majd csak felnőttként beérő Gyökös Lajos és Boros Gergely is. Mindemellett a nemzetközi eredmények tekintetében fontos állomást képvisel a Szakosztály történetében a Viktor Endre – Fehér Imre kenupáros 1999. évi világkupa győzelme, amit amatőr felnőtt versenyzőkként értek el. Több világ- és Európa-bajnoki cím mellett Kozmann György révén 2 olimpiai bronzérem (2004, 2008, C2-1000 méter) is az egyesület neve mellé került. Boros Gergely is világ- és Európa-bajnoknak mondhatja magát, míg Somorácz Tamás 2015-ben világbajnoki bronzérmet szerzett kajak kettes 500 méteren. Jelenleg a serdülőtől kezdve minden korosztály válogatottjában szerepel paksi kajak-kenus, ráadásul 2015 szeptemberében a legeredményesebb utánpótlás-szakosztályának is megválasztották az ASE Kajak-Kenu Szakosztályát, köszönhetően az összesen hét, nemzetközi mezőnyben elért aranyéremnek. A csónakházban a kajak-kenun túl egyre több embert vonz a sárkányhajó, amelyet a vízi alapokat nélkülözők is élvezhetnek, s akár versenyeken is részt tudnak venni. Időközben az edzői állomány is megváltozott. 1987-től 2003-ig a kenu szakágban Sziklenka László, 1992-től 1999-ig a kajak szakágban Makrai Csaba tevékenykedett a Szakosztálynál, az utánpótlás-nevelés pedig Pruzsina István felügyelete alá tartozott. Őket váltotta azután a ma is- egy személycserével- működő garnitúra. Bedecs Ferenc, miután segédedzőként megszerezte a szükséges szakmai tapasztalatot, vezető edzői kinevezést kapott Hajba Antal nyugdíjba vonulásakor. Munkatársai: Feil Imre (kenu utánpótlás), Meczker András (kajak) és Gutai Dániel, majd helyette 2014-től Tóth Márton (kajak utánpótlás). A Szakosztály történetének nagyrészt már az ő nevükkel fémjelezhető legutóbbi szakasza is bővelkedik hazai és nemzetközi sikerekben (a legfontosabb eredményeket lásd tételesen felsorolva). Az edzésfeltételek fizikai hátterének mind jobb biztosítása – úgy a vízitelep épületeinek kisebb-nagyobb méretű fejlesztése, mint a hajó- és eszközpark bővítése illetve megújítása – az utóbbi években is folytatódott. 2012-ben egy minden igényt kielégítő konditerem került kialakításra, majd 2015-ben a megújult tanmedencét is birtokba vehették a sportolók. Összefoglalóan elmondható, hogy az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztályának az az egyik meghatározó vonása, egyben a sikerekhez vezető ars poeticája, hogy elsősorban a mozgást, a természetet, a vizet akarja megszerettetni a gyerekekkel, minél nagyobb létszámban érve el őket, de ugyanakkor biztosítani kívánja a feltételeket a tehetségek kiválasztódásához és a professzionális élsportbeli felkészüléshez is. A Szakosztály eddigi története visszaigazolta ezt a szemléletet: a sportolói csapatot kizárólag paksi versenyzők alkotják, akik itt fogtak először lapátot a kezükbe, s akik az itteni lehetőségeknek köszönhetően értek el mind a hazai, mind a nemzetközi porondon kimagasló eredményeket.
ElolvasomHárom a Bor igazság!Újra Európa-bajnok a paksi cselgáncsozó!A hétvégén zágráb adott otthont a 23 éven aluliak Európa-bajnokságának. Két Atomos cselgáncsozó is a magyar csapat tagja volt. Csoknyai László a hetedik helyen végzett, Bor Barnának nem volt ellenfele. Szombaton a 81 kilósok között Csoknyai László kezdte meg a paksi különítmény szereplését. Ekkor már két arannyal volt gazdagabb a magyar küldöttség. Hiszen Csernoviczki Éva és Baczkó Bernadett is első lett a kontinens viadalon. Laci bolgár ellenfelét legyőzte az első fordulóban, de a francia Clerget-tel nem bírt, így maradt a vigasz ág. A török Halil Ibrahim Ozeler nem okozot gondott a az Atomerőmű SE versenyzőjének, később az orosz Murat Kabacsirov is meghajolt. Grúz vetélytársa azonban megálljt parancsolt a „kis döntőbe” kerülésről döntő összecsapáson Csoknyainak. Hetedikként zárt. 81 KG. 1. forduló: Csoknyai László–Ilijan Emanuilov (bolgár) 5–0. 2. forduló: Csoknyai László–Axel Clerget (francia) 0–10. A vigaszágon: Csoknyai László–Halil Ibrahim Ozerler (török) 5–0; Csoknyai László–Murat Kabacsirov (orosz) 10–0; Csoknyai László–Giga Ciklauri (grúz) 0–1081 KG (31 induló)1. Alekszandr Sztasenko (fehérorosz)2. Sven Maresch (német)3. Axel Clerget (francia)3. Giga Ciklauri (grúz)5. Aleksander Marmeljuk (észt)5. Antti Virta (finn)7. CSOKNYAI LÁSZLÓ (Paksi Atomerőmű SE)7. Petr Kominek (cseh)Az egykori atomos cselgáncsozó Mészáros Anett egy bronz éremmel gazdagította a piros-fehér-zöld csapat medálgyűjteményét. Bor Barna az utolsó napon lépett tatamira. A verseny előtt edzői várták a jó szereplést Barnától, nemcsak azért mert már kétszer a dobogó legfelső fokára állhatott az ifjú dzsudoka, hanem mert kiváló formába került a viadal előtti hetekben. A +100 kg-sok versenyében a paksi fiatal mind az öt győzelmét iponnal szerezte meg. Az ellenfelek nem találtak fogást a paksi óriáson aki Moszkva és Salzburg után Zárgrábot is meghódította. Háromszoros Európa-bajnokként int búcsút az utánpótlás versenyeknek, jövőre már a felnőttek versenyében bizonyíthat. Gratulálunk a felkészítő edzőknek, és Barnának.A Magyar Cselgáncs válogatott 3 arany- és egy bronz éremmel az éremtáblázat élén végzett a horvátországi Európa-bajnokságon. +100 KG. 1. forduló: Bor Barna–Christoffer Johansson (svéd) 10–0. 2. forduló: Bor Barna–Marko Radulovics (montenegrói) 10–0. Negyeddöntő: Bor Barna–Marius Labalaukis (litván) 10–0. Elődöntő: Bor Barna–Adam Okroasvili (grúz) 10–0. Döntő: Bor Barna–Sztanyiszlav Bondarenko (ukrán) 10–0+100 KG (20 induló)1. BOR BARNA (Paksi Atomerőmű SE)2. Sztanyiszlav Bondarenko (ukrán)3. Marko Radulovics (montenegrói)3. Andrej Volkov (orosz)5. Adam Okroasvili (grúz)5. Luuk Verbiij (holland)7. Piotr Deka (lengyel)7. Mitja Jenus (szlovén)Forrás: Fortuna RádióWebszemle:Bor Barna harmadszor is Európa-bajnok! –
ElolvasomAz ifik kevésbé, a juniorok remekül szerepeltek a hétvégénAz előzetesen jelzett két versenyző helyett öten utaztak a zágrábi A-kategórias ifjúsági cselgáncs versenyre. Hangyási László olcsó szálláslehetőséget tudott szerezni a horvát fővárosban, így úgy döntöttek az Atomerőmű SE edzői Őri Felícián és Kovács Botond mellett kipróbálhatja a nemzetközi "ízeket" Ádám Attila, Zsók Attila és Ömböli Renátó. Az öt fiú közül a +90 kilóban induló Ömböli érte el a legjobb helyezést, de ze is csak a hetedik helyre volt elég. Zsók a kilencedik, a többiek helyezetlenül zárták a versenyt. Jól harcoltak a fiúk, volt, hogy nüanszok döntöttek, de a végeredmény miatt el volt keseredve Kanczler István edző.Kanczler István, edző{mp3}090309_kancler_zagrab{/mp3}A juniorok a diákolimpián a horvátországi szereplés jóval felülmúlták. Három arany egy-egy ezüst- és bronz érmet hoztak az atomos dzsudokák. - mondta el Kanczler István utánpótlás edző.Forrás: Fortuna Rádió
ElolvasomBor Barna búcsúzik az utánpótlás korosztálytól 2008.11.28.Bor Barna háromszoros európa-bajnokként int búcsút az utánpótlás korosztálynak. Egyedülálló, amit a paksi cselgáncsozó véghez vitt. Sorozatban háromszor lett a kontinens legjobbja a +100 kg-sok versenyében. A 2006-os EB-n Moszkvában, az akkor 19 éves dzsúdós mindenkit legyőzött csakúgy, mint egy évvel később Salzburgban és az idén Zágrábban. Az idei év csúcspontja a pekingi ötkarikás játékok voltak. Decemberben még csak a 22. életévét betöltő Barna, nem értékeli kudarcnak a hetedik helyet, hiszen az olimpiai minden sportoló álma. Bor Barna olimpikon cselgáncsozó{mp3}81127_1_Barna_olimpiarol{/mp3}Beszélgetésünk alkalmával elmondta a "Dino" becenévre hallgató ifjú, örül, hogy ott lehetett Kínában és bár maradt benne némi hiányérzet, néha már gondol Londonra. Felnőtt Európa-bajnokságon volt már ötödik, az akkor még junior korú versenyző, Horvátországban a múlt hétvégén mind az öt ellenfelén iponnal túllépő klasszis elmondta érzett egy kis stresszt a horvát viadal előtt. Bor Barna olimpikon cselgáncsozó{mp3}81127_2_Barna_eb{/mp3}Felkészültnek érzi magát a továbblépésre, és szeretne Világ- és Euróba-bajnok lenni az idősebbek között is, sőt a négyévente rendezett világesemény első helyét sem tartja álomszerűnek, de egyenlőre a párizsi Open világbajnokságra fókuszál. December huszadikán a francia főváros ad otthont az eseménynek, szóval nincs megállás. Barna ezt nem bánja, hiszen, mint mondta a dzsudónak él. Az olimpiai után sem ért rá pihenni. Felnőtt magyar- és román csapatbajnok lett. Bor Barna olimpikon cselgáncsozó{mp3}81127_3_Barna_parizs{/mp3}A versenyek mellett a Pécsi Egyetemen is helyt kell állnia a Bajnoknak, hiszen a felkészüléssel párhuzamosan diplomamunkáján is dolgozik. Pakson nagyon jól érzi magát, jó közegbe került. Örül, hogy olyan egyéniségekkel edzhet együtt, mint Kovács Antal vagy Braun Ákos, akik sok mindenben segítenek neki. Véleménye szerint szükség van példaképekre, ha így folytatja tovább ő is azzá válhat, vagy a feltételes mód használata már nem is szükséges....? Forrás: Fortuna Rádió
ElolvasomMészáros Anett kapta a Héraklész-fődíjat! A dzsúdós Mészáros Anett és a birkózó Lőrincz Tamás kapta a fődíjat a Héraklész-program hétvégi díjkiosztó gáláján, amelyet óriási sportshow keretében rendeztek meg a Papp László Sportarénában. A Héraklész bajnokprogramot évek óta a magyar sport sikertörténeteként emlegetik, hiszen a legtehetségesebb utánpótláskorú fiatalokat és edzőiket támogatja. A közel teltházas Papp László Budapest Sportarénában megrendezett ünnepségen nemcsak az egyes sportágak – így például a vívás, a birkózás, az úszás, a kézilabda – legjobb női és férfi versenyzőit díjazták, hanem abszolút kategóriában is győztest hirdettek.Nem lett meglepetés, hogy a férfiaknál a birkózó Lőrincz Tamás kapta a fődíjat, hiszen tavaly juniorként lett aranyérmes a moszkvai felnőtt birkózó Eb-n, a kötöttfogás 66 kilogrammos súlycsoportjában.A nőknél a dzsúdós Mészáros Anettre esett a választás, aki megnyerte a junior Európa-bajnokságot, a junior világbajnokságon és az U23-as Eb-n pedig ezüstérmes lett. „Azt tudtam, hogy kapok valamilyen díjat, ám hatalmas meglepetés volt számomra, hogy utána még lesz egy finálé a sportági győztesek között, és a fődíjat is nekem ítélik” – mondta el a paksi Atomerőmű SE dzsúdósa, aki vasárnap reggel a válogatottal ausztriai edzőtáborba indult.A bajnokok nemcsak kupát és ajándékot kaptak sportágaik olimpiai bajnokaitól (Mészáros Anettnak természetesen a dzsúdó eddigi egyetlen olimpiai aranyérmese, a barcelonai győztes Kovács Antal gratulált személyesen), továbbá magas rangú sportvezetőktől, így a MOB-elnökétől Schmitt Páltól, hanem az abszolút kategória győzteseit égből érkező babérkoszorúval is megkoronázták, mialatt a Back II Black együttes énekelt.Forrás: Judoinfo.hu
ElolvasomHárom a Bor igazság!Újra Európa-bajnok a paksi cselgáncsozó!A hétvégén zágráb adott otthont a 23 éven aluliak Európa-bajnokságának. Két Atomos cselgáncsozó is a magyar csapat tagja volt. Csoknyai László a hetedik helyen végzett, Bor Barnának nem volt ellenfele. Szombaton a 81 kilósok között Csoknyai László kezdte meg a paksi különítmény szereplését. Ekkor már két arannyal volt gazdagabb a magyar küldöttség. Hiszen Csernoviczki Éva és Baczkó Bernadett is első lett a kontinens viadalon. Laci bolgár ellenfelét legyőzte az első fordulóban, de a francia Clerget-tel nem bírt, így maradt a vigasz ág. A török Halil Ibrahim Ozeler nem okozot gondott a az Atomerőmű SE versenyzőjének, később az orosz Murat Kabacsirov is meghajolt. Grúz vetélytársa azonban megálljt parancsolt a „kis döntőbe” kerülésről döntő összecsapáson Csoknyainak. Hetedikként zárt. 81 KG. 1. forduló: Csoknyai László–Ilijan Emanuilov (bolgár) 5–0. 2. forduló: Csoknyai László–Axel Clerget (francia) 0–10. A vigaszágon: Csoknyai László–Halil Ibrahim Ozerler (török) 5–0; Csoknyai László–Murat Kabacsirov (orosz) 10–0; Csoknyai László–Giga Ciklauri (grúz) 0–1081 KG (31 induló)1. Alekszandr Sztasenko (fehérorosz)2. Sven Maresch (német)3. Axel Clerget (francia)3. Giga Ciklauri (grúz)5. Aleksander Marmeljuk (észt)5. Antti Virta (finn)7. CSOKNYAI LÁSZLÓ (Paksi Atomerőmű SE)7. Petr Kominek (cseh)Az egykori atomos cselgáncsozó Mészáros Anett egy bronz éremmel gazdagította a piros-fehér-zöld csapat medálgyűjteményét. Bor Barna az utolsó napon lépett tatamira. A verseny előtt edzői várták a jó szereplést Barnától, nemcsak azért mert már kétszer a dobogó legfelső fokára állhatott az ifjú dzsudoka, hanem mert kiváló formába került a viadal előtti hetekben. A +100 kg-sok versenyében a paksi fiatal mind az öt győzelmét iponnal szerezte meg. Az ellenfelek nem találtak fogást a paksi óriáson aki Moszkva és Salzburg után Zárgrábot is meghódította. Háromszoros Európa-bajnokként int búcsút az utánpótlás versenyeknek, jövőre már a felnőttek versenyében bizonyíthat. Gratulálunk a felkészítő edzőknek, és Barnának.A Magyar Cselgáncs válogatott 3 arany- és egy bronz éremmel az éremtáblázat élén végzett a horvátországi Európa-bajnokságon. +100 KG. 1. forduló: Bor Barna–Christoffer Johansson (svéd) 10–0. 2. forduló: Bor Barna–Marko Radulovics (montenegrói) 10–0. Negyeddöntő: Bor Barna–Marius Labalaukis (litván) 10–0. Elődöntő: Bor Barna–Adam Okroasvili (grúz) 10–0. Döntő: Bor Barna–Sztanyiszlav Bondarenko (ukrán) 10–0+100 KG (20 induló)1. BOR BARNA (Paksi Atomerőmű SE)2. Sztanyiszlav Bondarenko (ukrán)3. Marko Radulovics (montenegrói)3. Andrej Volkov (orosz)5. Adam Okroasvili (grúz)5. Luuk Verbiij (holland)7. Piotr Deka (lengyel)7. Mitja Jenus (szlovén)Forrás: Fortuna RádióWebszemle:Bor Barna harmadszor is Európa-bajnok! –
ElolvasomFényképek Kanczler István utánpótlásnevelő szakedző edzéséről, Paks
ElolvasomKét győzelemmel rajtolt az ASE sakkcsapata a Maróczy Géza első osztályú sakkcsapatbajnokságban. A bronzérmes paksi gárda két fiatal idegenlégióssal erősödve vágott a szezonnak, igaz egyelőre csak papíron szerepel a holland Stellwagen Daniel és a bosnyák Predojevic Borki, az első fordulókban még nem jutottak szerephez a rangadó mérkőzésekre szerződtetett profik. Amint arról már a legtöbb hírforrás beszámolt a bajnoki címre aspiráló kanizsaiak - mint utóbb kiderült – az újdonsült világbajnokkal, az indiai Ananddal, és a világbajnokjelölt spanyol Shirovval igazi nagyágyúkat állított csatasorba. Az élen tehát nagy küzdelem várható a Zala-megyeiek között és a megszokott koreográfia szerint, az utánpótlás-nevelésre építő atomos gárda leginkább a bronzéremért szállhat majd ringbe. Az első fordulóra a Statisztika - új nevén MLTC – otthonában utazott a tartalékos Duna-parti legénység. Berkes Ferenc távollétében Ács Péter kapta az első táblát, ami jó döntésnek bizonyult, mert a kiegyenlített találkozón ő aratta az egyetlen győzelmet, míg a többi játszma szokatlan módon kivétel nélkül döntetlenül végződött. Nagyobb arányú győzelem is benne volt az állásokban, de a két utolsó táblán játszó fiatal Balázs Gábor és Lizák Péter nem tudta érvényesíteni előnyét, így maradt a sovány 6,5-5,5 arányú győzelem.A második fordulóban a Kazincbarcika együttesét fogadták a paksiak, a tavalyi rossz emlékű mérkőzés után a hazaiak felkészülten fogadták az ellenfelet és Papp Gábor, Szabó Krisztián valamint Vidéki Sándor győzelmének köszönhetően 7,5-4,5 arányban visszavágtak a tavalyi vereségért.A harmadik játéknapon győzelmi reményekkel a Makó otthonába utaznak majd az ASE sakkozói.A Hungaropharma Decs gárdája - ahogy a névváltásból kiderül – a fővárosi gyógyszergyár támogatását élvezi az idei szezontól. A sárközi csapat a szerb Sedlak Nikola és két szlovák Jan Markos és Jan Plachetka nagymesterrel erősítette sorait és szintén győzelemmel vette az első akadályt a bajnokság kezdetén. Hazai pályán a Tabáni Spartacust fogadták a legendás Fekete Ló sakk-klubban és Roganovic, Taskovits, Papp Tamás valamint az ifjúsági Amstadt Áron győzelmével 6,5-5,5 arányban nyerték a találkozót. A második fordulóban a Szombathely otthonába meglehetősen tartalékosan utazott a csapat és 7,5-4,5-re vereséget szenvedtek az ideglégiósokkal megtűzdelt vasi legénységgel szemben. Ezen a találkozón Tóth Ervin és Amstadt Áron volt a csapat nyerő embere. A harmadik fordulóban a két győzelemmel rajtoló MTK csapatát fogadják majd.Molnár Béla
Elolvasom2006.04.05. Bátaszéki rekord a Diákolimpián Az elmúlt hétvégén Miskolcon zajlott a sakksport diákolimpiai országos döntője. A Tolna-megyei sakkozók hagyományosan kiemelkedően szerepelnek ezen a megmérettetésen, idén sem történt ez másként, dacára annak, hogy három abszolút favoritunk Szabó Krisztián, Pap Gyula és Fodor Tamás más versenyprogramok miatt, nem kívánt élni a győztesnek kijáró indulási joggal. Az idei mérleg az érmes helyezéseket tekintve; két arany, egy ezüst. Rudolf Anna a Decs KSE versenyzője a szekszárdi Garay János Gimnázium érettségi előtt álló nemzetközi mesteri címmel büszkélkedő növendéke, megvédte bajnoki címét és páratlan sorozattal búcsúzott a diákversenyektől. Az egyéni diákolimpiák története tudvalevően 2001-től íródik, ez volt a hatodik döntő. A bátaszéki Rudolf Anna mind a hat alkalommal az élen végzett (egyszer ugyan holtversenyben, de veretlenül 1-2 helyezéssel) ami kiemelkedő rekord eredmény. Anna a nyolc forduló során 6,5 pontot szerzett, csapattársa Dobrovitz Piroska ugyanebben a korcsoportban 4.0 ponttal a13. helyen végzett. A bátaszéki lány sakkozás utánpótlását Werner Anna a tíz éven aluli lányok csoportjában képviselte, a tehetséges kislány néhány hónap sakkozás után már az országos döntőben mutatta meg magát és bíztató játékot mutatva 3.5 pontot ért el és a középmezőnyben végzett. A másik bajnoki aranyérmet Szabó Krisztián testvére Szabó Noémi érte el a 14 éven aluli lányok korosztályában. Az ASE székesfehérvári sakkozója a nyolc forduló során 7 pontot ért el és egyedül végzett az élen. A paksiak legújabb felfedezettje Genda Károly a nagykanizsai és a fővárosi Rubicon Kupa megnyerése után a diákolimpián is kimagaslóan szerepelt. A 10 év alatti fiúk korcsoportjában Károly 6,5 ponttal ezüstérmet nyert. Ebben a korcsoportban a decsiek tehetsége Szívós János első országos versenyén 4,5 ponttal 8. helyezéssel mutatkozott be. A Tolna-megyei helyezettek között pásztázva kiemelhető Straubinger Dániel 5. helyezése, a szekszárdi tanuló az F14 mezőnyben végig az éltáblákon játszva öt pontot szerzett. További helyezések; L16 Papp Kata Decs 7. Rudolf Kata Bátaszék 15.helyezett. F16 Papp Tamás 8. F16 Szabó Richárd Szekszárd 10. F18 Nyárádi Gábor Dombóvár 10. helyezést ért el. A dombóvári sakkozás féltett gyöngyszeme a 12 éves lányok korcsoportjában szerepelt Juharos Adrienn, aki szintén első ízben mutatkozott be az országos mezőnyben, ahol 4 ponttal a 16. helyen végzett. --- Molnár Béla ---
Elolvasom2006.01.01. Ifjúsági Sakk csapatbajnokság Egy arany-egy bronz A hagyományos két ünnep közötti időpontban (december 27-30.) Harkányban zajlott az ifjúsági sakkcsapatbajnokság, amelyen idén rekord létszámot regisztráltak, összesen 74 csapat közel 450 versenyzője ült asztalhoz. Tolna megyét három egyesület Paks, Decs és Dombovár képviselte. Az egyes sorszámmal rangsorolt Atomerőmű SE hétszeres bajnokként és a papírforma szerint abszolút esélyesként indult, ám megyebeli vetélytársa a Decs KSE csapata jelentős erősítéssel igyekezett a tavalyi ezüstérem után ismét versenyben lenni a bajnoki címért folyó csatában, így ők a kettes rajtszámot kapták. Dombóváron az utóbbi évben szervezett utánpótlás-nevelés kezdődött, a 28-as sorszámmal asztalhoz ülő csapat szintén a mezőny első feléhez tartozott. A lebonyolítás - rendhagyó módon - hat fordulós egyenes kieséses rendszerben történt, ahol a vesztes csapatok egy párhuzamos nyílt versenyen folytatták a játékot. Az ASE gárdája a könnyebbik ágon ellenállás nélkül jutott a döntőig, úgy hogy a harminc játszma során csupán három döntetlent engedélyeztek az ellenfeleknek. A másik oldalon - az addig szintén hibátlanul menetelő - Decs a hármas sorszámmal rangsorolt, tavalyi bronzérmes Makóval került össze az elődöntőben. Az éltáblán két régi ismerős csapott össze Erdős Viktor (Makó) korosztályos világbajnok és Gonda László (Decs) világbajnoki ezüst- és bronzérmes versenyző. 2000-ben a spanyol Oropesa del Mar-ban a világbajnoki címért mérkőztek egymással a 12 éves korosztályban, ugyan akkor is és most is döntetlenül végződött a találkozó, ám ismét a makói versenyző örülhetett a pontosztozkodásnak. A feszült és időzavaroktól sem mentes háromesélyes összecsapásból ezúttal a Makóiak kerültek ki győztesen, 4-2 arányú sikerükkel a döntőbe jutottak, míg Decs a Szombathelyi Haladással mérkőzött a bronzért. A bronzmérkőzés kezdete előtt került sor a Lindner László Emlékdíj átadására amelyet az Év Ifjúsági Sakkozója vehetett át. A legeredményesebb serdülő versenyző díját, az ez évi kiemelkedő nemzetközi szereplésért, a decsi Pap Gyula vehette át. A bronzérem megszerzése nem okozott gondot a sárközieknek 4,5-1,5 arányban győztek a kicsit enerváltnak tűnő szombathelyiek ellen. A decsi csapat legjobb pontszerzője a Papp Tamás 100%-os teljesítményével tábladíjat nyert a 4. táblán. Miután a tolna-megyei álomdöntőre (Paks-Decs) nem kerülhetett sor, a döntőben a Makó együttesével mérkőztek a paksiak. A találkozó első két órája után egyre inkább felülkerekedtek a bajnokcsapat versenyzői és a lélektanilag döntő első gólt Szabó Krisztián lőtte be, majd ezt követően Fodor Tamás a harmadik táblán fokozta az előnyt. Papp Gábor az élen sötéttel is könnyedén került előnybe, ám a fokozatosan leegyszerűsödő állásban nem maradt elegendő lehetőség a győzelemre így találkozójuk döntetlenre végződött Erdős ellen. Az időzavaros szakasz aztán felborzolta a kedélyeket, miután két táblán is előnyösebb állást rontottak az atomosok, ezért az utolsó játszmában Balázs Gábor gyalogelőnyös állásban nem kockáztatott, rutinos döntetlennel biztosította a paksiak nyolcadik aranyát. A találkozó 3-3 arányú döntetlennel végződött, a holtversenyt a magasabb táblán elért győzelem döntötte el, így Szabó Krisztián győzelme a 2. táblán döntőnek bizonyult. A bajnokcsapat táblánkénti eredménye:1. Papp Gábor 4,5/5 2. Szabó Krisztián 4,5/5 3. Fodor Tamás 6/6 4. Ignácz Mária 4,5/6 5. Balázs Gábor 5,5/6 6. Szabó Noémi 4,5/6 7. Fodor Ádám 1/1 8. Tóth Gergely 1/1 Fodor Tamás a legjobb 3. táblás különdíját nyerte el. Tizedik alkalommal szerepelt a paksi csapat az ifjúsági csapatbajnokságon. Az eddigi mérleg egyrészt tekintélyt parancsoló – nyolc arany, két ezüst – másrészt minden korábbi sikeres egyesület teljesítményét is felülmúlja.Végredmény: 1 Atomerőmű SE Paks 2 Makói SVSE 3 Decs 1 4 Haladás VSE Szombathely 5 Budapesti EAC 1 6 Köszolg SC Kiskunhalas 7 Tapolca VSE 8 Barcza Gedeon SC 2 9 Hűvösvölgyi SC Budapest 10 Maróczy Géza SE 2 Szeged 22. Decs 2 28. Dombóvár --- Molnár Béla ---
Elolvasom2006.11.29. A Tenkes Kapitánya címszerepben: Berkes Ferenc Jubíleumához érkezett az Ózdi Lajos által a hetvenes években útjára indított Tenkes Kupa nyílt verseny Harkányban. A harmincadik évét ünneplő torna napjainkban a Baranya-Sakk Utánpótlásnevelő és Versenyszervező Egyesület szervezésében zajlik és az egykori ötletgazdára emlékezve Ózdi Lajos emlékversenyként is hirdeti magát. Maga a verseny és körülményei épp annyira ellentmondásosak voltak, mint napjaink sakkozása, minden szélsőség megjelent benne. Mindezek dacára jelentős létszám szavazott bizalmat a versenyre, az A csoportban 107, míg a B-ben 68 résztvevő ült asztalhoz. A tolna-megyei sakkozók szép számban képviseltették magukat, a Mattolna Sakkiskola 10 tagja mellett, Berkes Ferenc, Gonda László, Papp Gábor és Fekete Béla nevezett a jubíleumi tornára. Berkes Feri elmondása szerint középiskolai vizsgái és egy szerencsésen sikeredett gépjármű vezetői vizsgát követően, egyszerű sakkéhségből ült asztalhoz. Bár eleinte úgy tűnt, hogy az enyhén szólva szélsőséges versenykörülményekhez nehezen fog alkalmazkodni, túl jutott azonban a holtponton és egy kiváló hajrával Faragó Iván és Varga Zoltán társaságában a holtversenyes első helyet is megszerezte. A verseny talán legnagyobb vesztese Erdős Viktor volt, aki a nyolcadik fordulóig az élen állt, amikor világossal ült asztalhoz Berkes ellen, aki ellentmondást nem tűrő játékkal térdre kényszerítette fiatal riválisát, Viktor számára komoly vigaszt jelentett, hogy veresége ellenére nagymesteri normát teljesített. A decsiek éltáblása Gonda László 5. helyezése és 10 élőpont növekménye szintén sikeres teljesítmény, mint ahogy Vidéki Sándor 12. helyezése és főként az ukrán nagymester Chernyshov elleni biztos győzelme is. Fiataljaink közül Balázs Gábor 5,5 Haszon Dávid, Lizák Péter 5,0 – 5,0 pont. Tóth Gergely 4.0 pont Straubinger Dániel és Amstadt Áron 3,5-3,5 ponttal és jócskán pozitív élőpont nyereménnyel zárták a versenyt. Fekete Béla az A csoportban szerzett 3.0 pontjával 1861 élővel iratkozhat a FIDE-listára. Ugyan a szervezők igyekeztek a szerény körülmények ellenére, ünnepi hangulatot kölcsönözni a tornának, - a hagyományos fürdőbelépők mellett, egy-egy dísztányért is kaptak a részvevők a világhírű Zsolnay procelánból - a jubíleumhoz meglehetősen méltatlan állapotban lévő harkányi művelődési ház adottságai erre nem igazán voltak alkalmasak. A nem oly rég még menekülteknek otthont adó Otthon, már rég kikopott a művelődés házának lenni, ami ugyan a hazai kultúra helyzetét és a hasonló lélekszámú települések infrastruktúráját tekintve normálisnak is mondható, azért a szakadt drapériák, szocreál design-ja meglehetősen morbid képet nyújtott egy ilyen alkalomhoz. Mielőtt még a sznobság vádja érne, el kell, hogy mondjam, hogy a B csoport a zajos előtérben összezsúfolva állandó hangzavarban játszott és a cirka kétszáz résztvevő számára mindössze két darab kétszemélyes mellékhelyiség nyújtott megkönnyebbülési lehetőséget. Az előtérben felállított kivetítőn ugyan figyelemmel lehetett kísérni az első négy tábla történéseit, de az internetes közvetítés és a honlapon történő informálás már nem jött össze, a verseny végeredményét egy hét elteltével sem lehet sehol fellelni. A gyógyfürdő varázsa sok külföldit is vonzott és miután a zsírosabb díjakat ezúttal kissé rendhagyó módon a magyar résztvevők vihették haza, a pénzdíjra ácsingózó külföldiek számára valóban csak a gyógyfürdő élménye maradt – ha igénybe vették! Végeredmény A csoport: 1. Berkes Ferenc 7.0 51.5 GM +0.24 2. Faragó Iván 7.0 51.0 GM +1.20 3. Varga Zoltán 7.0 48.5 GM +0.59 4. Erdős Viktor 6,5 52.0 IM +1.28 5. Gonda László 6,5 52.0 IM +1.02 6. Sulskis Sarunas 6.5 50,5 GM +0.15 7. Chernyshov A. 6.5 50.0 GM - 0.14 8. Sedlak Nikola 6.5 50.0 GM +0.22 9. Dovzik Juri 6.0 55.0 IM +1.69 10. Popovics Dusan 6.0 51.0 GM - 0.27 11. Bokros Albert 6.0 50.5 IM +0.64 12. Vidéki Sándor 6.0 50.5 IM +1.04 13. Horváth Ádám 6.0 50.0 GM - 0.01 14. Bánusz, Tamás 6.0 49.5 IM +0.71 15. Váradi Viktor 6.0 48.5 IM +0.98 16. Czebe Attila 6.0 47.5 GM +0.98 17. Ianov Viktor 6.0 47.0 IM +0.73 18. Varga Csaba 6.0 47.0 +1.18 19. Papp Gábor 6.0 46.5 IM -0.17 20. Kahn Evart 6.0 45.0 IM +1.12 --- Molnár Béla ---
ElolvasomA Tenkes Kapitánya címszerepben: Berkes Ferenc Jubíleumához érkezett az Ózdi Lajos által a hetvenes években útjára indított Tenkes Kupa nyílt verseny Harkányban. A harmincadik évét ünneplő torna napjainkban a Baranya-Sakk Utánpótlásnevelő és Versenyszervező Egyesület szervezésében zajlik és az egykori ötletgazdára emlékezve Ózdi Lajos emlékversenyként is hirdeti magát. Maga a verseny és körülményei épp annyira ellentmondásosak voltak, mint napjaink sakkozása, minden szélsőség megjelent benne. Mindezek dacára jelentős létszám szavazott bizalmat a versenyre, az A csoportban 107, míg a B-ben 68 résztvevő ült asztalhoz. A tolna-megyei sakkozók szép számban képviseltették magukat, a Mattolna Sakkiskola 10 tagja mellett, Berkes Ferenc, Gonda László, Papp Gábor és Fekete Béla nevezett a jubíleumi tornára. Berkes Feri elmondása szerint középiskolai vizsgái és egy szerencsésen sikeredett gépjármű vezetői vizsgát követően, egyszerű sakkéhségből ült asztalhoz. Bár eleinte úgy tűnt, hogy az enyhén szólva szélsőséges versenykörülményekhez nehezen fog alkalmazkodni, túl jutott azonban a holtponton és egy kiváló hajrával Faragó Iván és Varga Zoltán társaságában a holtversenyes első helyet is megszerezte. A verseny talán legnagyobb vesztese Erdős Viktor volt, aki a nyolcadik fordulóig az élen állt, amikor világossal ült asztalhoz Berkes ellen, aki ellentmondást nem tűrő játékkal térdre kényszerítette fiatal riválisát, Viktor számára komoly vigaszt jelentett, hogy veresége ellenére nagymesteri normát teljesített. A decsiek éltáblása Gonda László 5. helyezése és 10 élőpont növekménye szintén sikeres teljesítmény, mint ahogy Vidéki Sándor 12. helyezése és főként az ukrán nagymester Chernyshov elleni biztos győzelme is. Fiataljaink közül Balázs Gábor 5,5 Haszon Dávid, Lizák Péter 5,0 – 5,0 pont. Tóth Gergely 4.0 pont Straubinger Dániel és Amstadt Áron 3,5-3,5 ponttal és jócskán pozitív élőpont nyereménnyel zárták a versenyt. Fekete Béla az A csoportban szerzett 3.0 pontjával 1861 élővel iratkozhat a FIDE-listára. Ugyan a szervezők igyekeztek a szerény körülmények ellenére, ünnepi hangulatot kölcsönözni a tornának, - a hagyományos fürdőbelépők mellett, egy-egy dísztányért is kaptak a részvevők a világhírű Zsolnay procelánból - a jubíleumhoz meglehetősen méltatlan állapotban lévő harkányi művelődési ház adottságai erre nem igazán voltak alkalmasak. A nem oly rég még menekülteknek otthont adó Otthon, már rég kikopott a művelődés házának lenni, ami ugyan a hazai kultúra helyzetét és a hasonló lélekszámú települések infrastruktúráját tekintve normálisnak is mondható, azért a szakadt drapériák, szocreál design-ja meglehetősen morbid képet nyújtott egy ilyen alkalomhoz. Mielőtt még a sznobság vádja érne, el kell, hogy mondjam, hogy a B csoport a zajos előtérben összezsúfolva állandó hangzavarban játszott és a cirka kétszáz résztvevő számára mindössze két darab kétszemélyes mellékhelyiség nyújtott megkönnyebbülési lehetőséget. Az előtérben felállított kivetítőn ugyan figyelemmel lehetett kísérni az első négy tábla történéseit, de az internetes közvetítés és a honlapon történő informálás már nem jött össze, a verseny végeredményét egy hét elteltével sem lehet sehol fellelni. A gyógyfürdő varázsa sok külföldit is vonzott és miután a zsírosabb díjakat ezúttal kissé rendhagyó módon a magyar résztvevők vihették haza, a pénzdíjra ácsingózó külföldiek számára valóban csak a gyógyfürdő élménye maradt – ha igénybe vették! Végeredmény A csoport: 1. Berkes Ferenc 7.0 51.5 GM +0.24 2. Faragó Iván 7.0 51.0 GM +1.20 3. Varga Zoltán 7.0 48.5 GM +0.59 4. Erdős Viktor 6,5 52.0 IM +1.28 5. Gonda László 6,5 52.0 IM +1.02 6. Sulskis Sarunas 6.5 50,5 GM +0.15 7. Chernyshov A. 6.5 50.0 GM - 0.14 8. Sedlak Nikola 6.5 50.0 GM +0.22 9. Dovzik Juri 6.0 55.0 IM +1.69 10. Popovics Dusan 6.0 51.0 GM - 0.27 11. Bokros Albert 6.0 50.5 IM +0.64 12. Vidéki Sándor 6.0 50.5 IM +1.04 13. Horváth Ádám 6.0 50.0 GM - 0.01 14. Bánusz, Tamás 6.0 49.5 IM +0.71 15. Váradi Viktor 6.0 48.5 IM +0.98 16. Czebe Attila 6.0 47.5 GM +0.98 17. Ianov Viktor 6.0 47.0 IM +0.73 18. Varga Csaba 6.0 47.0 +1.18 19. Papp Gábor 6.0 46.5 IM -0.17 20. Kahn Evart 6.0 45.0 IM +1.12 --- Molnár Béla ---
ElolvasomKettős kupagyőzelem a Régiós Kupán Kiemelkedő Tolna-megyei sikerrel zárult a tavaszi szünetben megrendezésre kerülő Régiós Kupa ifjúsági csapatverseny, amely Faddon a Duna-holtág Volent-öbölként ismert horgászparadicsomában zajlott. Az ország hét régiójából érkeztek a versenyzők, hogy a nyolc táblás csapatversenyen összemérjék utánpótlás-nevelésük sikerét. A program első részében a Régiós Kupa megszerzésért versenyzett két csoportban a nevező nyolc csapat, amelyben a hazaiak két együttessel is szerepeltek. A Mattolna Sakkiskola csapata a csoport mérkőzések megnyerését követően az elődöntőben 6-2 arányban diadalmaskodott a Szombathely ellen. A folytatásban a kupavédő Szeged gárdájával játszottak egy vérbeli, feszültséggel teli döntőt, ahol nagy izgalmak után 4-4-es eredmény alakult ki. A holtversenyt a magasabb táblán elért győzelem döntötte el, ebben köszönhetően Veszprémi Andrásnak, aki a Mattolna éltáblásaként száz százalékos teljesítménnyel segítette csapatát, a Tolna-megyeiek bizonyultak jobbnak. A Régiós Kupa programját a Szuperkupáért folyó küzdelem koronázta meg, ahol a Régiós Kupa győztese a Maróczy Központi Sakkiskola csapatával mérkőzött. A tavalyi nagysikerű Sakkcsillagok Háborúja rendezvény után tehát ismét egymással ülhetett szemben a két iskola. A Tolna-megyeieket fűtötte a visszavágás lehetősége és ennek megfelelően motiváltan készülődtek a mérkőzésre. A nagy összecsapás - ragaszkodva a filmtörténeti előzményhez - a Birodalom Visszavág fejezettel folytatódott. A Mattolna Régiós Kupa győztes csapata 6-2 arányban fölényes győzelmet aratott a találkozón, megszerezve ezzel a Szuperkupát. A Régiós Kupa csapatverseny végeredménye: 1. Mattolna-I. 2. Szeged 3. Szombathely 4. Miskolc 5. Budapest 6. Nyíregyháza 7. Mattolna-II. 8. Bács-Kiskun A győztes csapat tagjai: 1. Veszprémi András 2. Amstadt Áron 3. Straubinger Dániel 4. Szabó Richárd 5. Vince Andrea 6. Eltigani Omár 7. Genda Károly 8. Reményi Szilárd 9. Dankházi András 10. Kaczúr Flórián edzők: Takovits István, Balázs Imre, Molnár Béla A Szuperkupa végeredménye: MATTOLNA – MGKSI 6-2 1. Veszprémi András – Lóránd Norbert 1-0 2. Amstadt Áron – Szabó Bence 1-0 3. Straubinger Dániel - Fehér Ádám remi 4. Szabó Richárd - Tanács Anna remi 5. Vince Andrea – Surinya Tibor 1-0 6. Eltigani Omár – Csonka Balázs 1-0 7. Kaczúr Flórián – Korpa Bence 0-1 8. Dankházi András – Egri László 1-0 A házigazdák számára fontos eredményt jelent a kettős győzelem, hiszen egy rendkívül sikeres generációt követően (Ács Péter, Berkes Ferenc, Papp Gábor, Szabó Krisztián, Papp Gyula, Fodor Tamás, Rudolf Anna) az elmúlt két évben az újabb nagymester palánták útba indításának alapjain dolgoznak, amely munka sikerének első állomása ez az eredmény. Az elmúlt időszakban a számos nehézség dacára sikeres volt a szakmai munka kereteinek kialakítása Tolna-megyében. A Mattolna Talentum Program által útba indított Tehetségkutató Tábor idén augusztusban a negyedik alkalommal verbuválja a 8-10-12 éves korosztály versenyzőit, akik az ország egyre több részéből látogatnak el a Tolna-megyei sakk sikerek fellegvárába Fadd-Domboriba. A továbblépés külső feltételeit a bejegyzés előtt álló Mattolna Tehetségkutató Alapítvány révén kívánják megteremteni, ami hosszútávon lehetővé teheti majd a tehetség-gondozás feladatainak ellátását is. - Molnár Béla - Rudolf Anna a legfiatalabb női nagymester Amint arról a Chessdom internetes sakkportál a napokban beszámolt, a FIDE Törökországban rendezett rendkívüli kongresszusán döntött a legújabb nemzetközi címek megítéléséről. Az ötven díjazott között öt női nagymesteri cím adományozásáról árulkodik a hivatalos okirat, közöttük egyetlen magyarként Rudolf Anna a DECS 1990 versenyzőjének nevét láthattuk a az újdonsült címviselők között. Molnár Béla tanítványa a tavalyi év során előbb Drezdában a felnőtt női EB-én teljesítette a nagymesteri normát, majd ezt követően az év végén a francia Vandoeuvre-ben ismételte meg a címszerzéshez szükséges teljesítményt. A bátaszéki hölgyversenyző ezzel immár hivatalosan is hazánk legfiatalabb női nagymestere. - Molnár Béla -
ElolvasomTolna-megye sakkozói az élen Ifjúsági Csapatbajnokság A decsi sakkszakosztály 15 évesen elhunyt sakktehetségére Pap Mihályra emlékezve egy perces gyászszünettel vette kezdetét az ifjúsági csapatbajnokság Miskolcon. A versenyteremben fotókkal, gyertyákkal kialakított kis emlékhelyen búcsúztatták országos bajnok csapattársukat a decsi sakkozók és valamennyi sakkbarát. A fekete szalaggal karjukon asztalhoz ülő Tolna-megyeiek négy csapattal vettek részt az eseményen, a bajnoki cím védője a Decs 1990 és az ezüstérmes ASE egyaránt két gárdával szerepelt az 59 nevező csapat között. A hat táblán zajló küzdelemben - az élőpontszám átlagot tekintve - az ASE fiataljai számítottak a fő esélyesnek, a legnagyobb riválisnak pedig a több ponton igazolásokkal erősítő és első bajnoki címére aspiráló nagykanizsai csapatot ígérte a papírforma. A bajnok Decs esélye a körülmények ismeretében – az utolsó pillanatig kérdéses volt éltáblásuk Pap Gyula részvétele – kisebbnek tűnt, így a bajnoki címért folyó versenyfutásban elsősorban Kanizsa-Paks párharc ígérkezett. A verseny feléig mindhárom csapat jól teljesített, és a csapatgyőzelmeket illetően holtversenyben haladtak, ám a kanizsai gőzős nagyobb fordulatszámon vette az akadályokat. Az első négy fordulót követően három 6-0-s eredmény mellett egyetlen pontot vesztettek csupán, ami holtverseny esetén döntő előnyt jelentett volna. Az első komoly párharcra az ötödik fordulóban került sor, ami Tolna-megyei rangadót és atomos sikert hozott. A paksiak 3,5-2,5 arányú győzelmet értek el a bajnok Decs ellen, amivel az élre álltak, majd másnap reggel holtversenyes ellenfelük a bravúrosan menetelő Nagykanizsa ellen ültek asztalhoz. A sorsdöntőnek ígérkező találkozó érdekessége, hogy minden táblán eldőlt a küzdelem és mindkét gárda megnyerte a világos tábláit. A 3-3-as eredmény – az olimpiai pontszámítást tekintve - természetesen lépéselőnyt jelentett az Aquaprofit csapatának, de az utolsó nagyobb akadály még hátra volt, hiszen a bajnok Decs várta őket a délutáni fordulóban. A kanizsai remények szertefoszlatásában Pap Gyula nyitotta meg a sort az éltáblán. A verseny szépségdíjjal jutalmazott támadó játszmájában, vezéráldozattal fektette két vállra az addig 100%-os teljesítményt nyújtó Bánusz Tamást. A vezérevezős veresége demoralizálta a csapattársakat és sorra hibázták el a játszmáikat, az eredmény kiütéses decsi győzelem lett, játszmavesztés nélkül 4,5-1,5 arányban. Az utolsó fordulóban mindhárom csapat hozta a kötelező győzelmet. Az ASE fiataljai éltek a lehetőséggel és 6-0 arányban lépték le a négyes rajtszámmal rangsorolt Szombathely gárdáját, ami az egyedüli elsőséget jelentette a csapat számára. A decsiek 4,5-1,5-re végeztek a BEAC ellen, míg a Nagykanizsa 4-2-re tudott nyerni a Maróczy SE Szegeddel szemben. A bajnok Atomerőmű SE csapatának tagjai és eredményük: 1.Szabó Krisztián 4,5(6), 2.Fodor Tamás 5,5 (8), 3.Balázs Gábor 6,0 (8), 4.Lizák Péter 5,0 (6), 5.Szabó Bence 2,0 (4), 6.Dudás Eszter 5,5 (8), 7.Antal Kende 6 (8) Az ASE második csapata hét csapatponttal a 40. helyen végzett. A Decs 1990 csapatának teljesítménye: 1.Pap Gyula 5,5 (8), 2. Papp Tamás 5,5 (8), 3. Maródi Mátyás 4,0 (8), 4. Veszprémi András 6,5 (8), 5. Amstadt Áron 7,0 (8), 6. Vince Andrea 6,5 (8), Tábladíjas: Veszprémi András. A Decs 2 csapata kilenc csapatponttal 21. helyen zárta a versenyt. A hazai ifjúsági sakkozás legnagyobb létszámú eseményén a Tolna-megyei utánpótlás nevelés újabb szép fejezetét írta. A paksiak - szakosztályuk fennállásának 25. évfordulóján - egyedülálló sorozatot tudhatnak maguk mögött; idén a kilencedik országos bajnoki kupának örülhettek. Végeredmény (1-10): (59 induló) + = - pont 1 ASE Paks 8 7 1 0 15 34,5 241,5 2 Decs 1990 8 7 0 1 14 35,0 234,5 3 Aquaprofit-Nagykanizsa 8 6 1 1 13 36,0 236,5 4 Maróczy SE 2-Szeged 8 6 0 2 12 30,5 201,0 5 Maróczy SE 1-Szeged 8 5 1 2 11 30,5 235,0 6 BEAC 8 5 1 2 11 29,5 228,0 7 Haladás VSE-Szombathely 8 5 1 2 11 28,5 223,5 8 Dési HI STE-Szombathely 8 5 0 3 10 30,0 216,0 9 Kazincbarcika 8 4 2 2 10 30,0 199,5 10 Hüsi SC-Budapest 8 4 2 2 10 30,0 193,5 --- Molnár Béla ---
ElolvasomRövid hírek 2007 -2008 NB I. Szabó László csoport (2007/2008) ASE Paks csapatmérkőzései 1. forduló 2007. október 14. - Postás-MTK. 4.5- 7.5 ASE Paks ... Budapest, VII. Erzsébet körút 24. I. em. Kettős győzelem a sakkcsapatbajnoki rajton Az Atomerőmű csapata a Postás-MTK otthonában 7,5-4,5 arányú győzelemmel indult, míg az első osztályban debütáló decsi gárda meglepő magabiztossággal 7-5 arányban verte a borsodiak újoncát, Kazincbarcikát. A sakkcsapatbajnokság első osztályában az idei szezontól az ASE mellett, a feljutó Decs KSE-nek is szoríthatnak a sakkbarátok. A két Tolna-megyei gárda hasonló csapatépítésre rendezkedett be, tekintve, hogy mindkét csapat kitűnő ifjúsági nevelő munkával dicsekedhet és csapataik szerkezetében meghatározó szerepet játszanak a sajátnevelésű fiatalok, illetve edzőik. A paksi csapat már megvetette magát az első osztályban, annak is az élmezőnyében, míg a községi csapat számára nehéz küzdelemnek ígérkezik a bennmaradás kiharcolása. Papp Csaba a decsiek csapatvezetője, szervezője, szponzora nehéz évadra ám ennek ellenére bennmaradásra számít, amihez a hétvégi fordulóban az első nagy lépést pedig már meg is tette csapata. A nyolc ifjúsági versenyzővel asztalhoz ülő sárköziek bravúros győzelemmel rúgták el magukat a startkockáról. A csapat önbizalmát a találkozón Adzic Slobodan gyors győzelme hozta meg. Ezt követően az éltáblákon taktikus döntetlenek születtek Gonda László, Pap Gyula, Galyas Miklós, Papp Tamás révén, majd az újabb győzelmet Taskovits István a csapat ifjúsági edzője harcolta ki. A két pont előnnyel álló csapattal szemben Sebestyén Balázs és Maródi Mátyás taktikus döntetlenje után a hazaiak ugyan még egyenlíteni tudtak, de Amstadt Áron és Vince Andrea az utolsó táblákon kitűnően élt a beugró szereppel és győzelemmel hálálta meg a csapatba állítást. A fiatal csapat fontos győzelmet ért a bemutatkozó mérkőzésén, ami önbizalmat adhat a további találkozókra. A tavalyi bronzérmes ASE győzelmi reményekkel utazott a fővárosba a Postás-MTK csapatához. A paksiak háza táján a nyáron történt egysmás, egyrészt a Zalaegerszegtől igazolt Grószpéter Attila személyében újabb nagymesterrel erősítették soraikat, valamint a női táblán is cseréltek, a Nagykanizsa női játékosa Vajda Szidónia váltotta Ignácz Máriát, aki pedig a kanizsaiaknál folytatja szereplését. Az első forduló mérkőzésén pikáns összecsapásának ígérkezett a Pintér-Berkes párharc az éltáblán, a parti a döntetlen végződés ellenére nem okozott csalódást; fordulatos küzdelemben, két királyig folyó csatára került sor a szövetségi kapitány és játékosa között. Meglepetésre a hazaiak számára indult jobban a találkozó. A Marx György verseny győztesét, Ács Pétert két kézzel cserélve, szemtelenül kiremizte a fiatal Varga Csaba és az első győzelem is az MTK utódcsapatának nevéhez került, miután a rutinos Grószpéter elfogódottan játszotta első paksi meccsét; egy remi ajánlatra vesztő lépéssel válaszolt Lukács Péter nagymesternek. A folytatásban az ASE lerázta magáról az idény eleji forma rémképét, Györkös Lajos szép győzelme lökést adott a csapatgépezetnek. A továbbiakban ugyan még egy vereség becsúszott a paksiaknál, de összességében Szabó Krisztián, Vidéki Sándor, Fodor Tamás és Tóth Lili győzelmével, Berkes, Ács, Papp, Csom, Molnár döntetlenje mellett 7,5-4,5 arányú sikerrel, jó rajtot vett az atomos csapat. A folytatásban a paksiak Kazincbarcikát fogadják, míg a decsi csapat a bajnok Nagykanizsa otthonában utazik. 2. forduló 2007. nov. 11. - ASE Paks 5.5- 6.5 Kazincbarcikai VSC. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. NB I. csapatbajnokság 2. fordulója Első hazai mérkőzésén az újonc Kazincbarcika ellen vereséget szenvedett az ASE, így két forduló után a harmadik helyen áll a nemzeti bajnokság első osztályában. A DECS 1990 csapata a bajnok Nagykanizsa otthonából rabolt négy pontot, így elkerülve a kieső zónát a kilencedik helyen várhatja a folytatást. Hazai mérkőzésén szoros küzdelemben 6,5-5,5 arányban alulmaradt az ASE az erre a találkozóra alaposan felkészült Kazincbarcika ellen. Az atomosoknak egyedül az éltáblán sikerült győzelmet elérni, a közelmúltban befejeződött csapat EB legeredményesebb magyar versenyzője Berkes Ferenc ezen a találkozón sötét színnel is nyerésre játszott az ukrán Sikula ellen és gyors győzelme jó előjelnek látszott. A találkozón sok óvatos döntetlen született és az időzavarban pedig a vendégek kerekedtek felül, két mérkőzést is nyerni tudtak, míg a paksi csapat néhány előnyösebb állása döntetlenre oldódott. Ács, Papp, Grószpéter, Csom, Fodor, Györkös, Pataky és Molnár döntetlenjével alakult ki a végeredmény. A decsi csapat a balszerencsés sorsolási szám jóvoltából ismét idegenben szerepelt és a bajnok csapat otthonába történő látogatás nem ígért pontözönt a vendégeknek. A fiatal sárközi gárda az esélytelenek nyugalmával ült asztalhoz és nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyult. Az éltáblán Gonda László szép győzelmet ért el a görög Kotronias nagymester ellen, Veszprémi András és a 11 éves Amstadt Áron pedig a hátsó táblákon vezette győzelemre figuráit. Galyas Miklós és Roganovic Milos döntetlenjével értékes négy ponttal utazhatott haza a bennmaradást célul kitűző újonc. A bajnokság harmadik fordulójában november 25-én a két Tolna-megyei csapat találkozójára kerül sor. 2. forduló eredményei: Aquaprofit NTSK. 8 - 4 Decs 1990 ASE Paks 5.5 - 6.5 Kazincbarcikai VSC. BEAC I. 4.5 - 7.5 Postás-MTK. Statisztika PSC. 4 - 8 Z. Csuti-Hydrocomp Honvéd Auróra 5.5 - 6.5 Vasas SC. Haladás VSE. 6 - 6 Makói SVSE. 3. forduló 2007. november 25. - Decs 1990 5.5- 6.5 ASE Paks ... Fekete Ló Sakk Klub Decs, Béke utca 5. Paksi győzelem – decsi öröm A Tolna-megyei csapatok első NB-I-es találkozóján az Atomerőmű SE 6,5-5,5 arányban győzött Decsen. A paksiak a harmadik, Decs a 7-9. helyről várhatja a folytatást. Baráti hangulatú, de a mérkőzés képe alapján annál kevésbé volt békés az összecsapás a két Tolna-megyei csapat találkozóján az első osztályú bajnokság harmadik fordulójában. Az Atomerőmű SE erősen tartalékos összeállításban ült asztalhoz, miután Berkes és Ács a Bundes-ligában játszott, Fodor Tamás pedig a Török-országban zajló korcsoportos VB miatt volt kénytelen kihagyni a mérkőzést. A decsiek éltábláján Popovics Dusan szerb nagymester ezen a találkozón mutatkozott be és így a bennmaradást célul kitűző sárközi csapat a legerősebb összeállításban és meglehetősen elszántan vette fel a küzdelmet. A paksi csapatban szintén akadt debütáns, mindjárt kettő is. Vajda Szidónia a kanizsai csapattól érkezett és most játszotta első mérkőzését paksi mezben, valamint az ifjúsági korú Lizák Péter, aki győzelemmel mutatkozott be az első osztályban. A találkozó a paksiak vezetésével kezdődött, Balázs Gábor gyorsan előnybe került és a második óra végén besöpörte a teljes pontot. Decsi részről Sebestyén Balázs viszonozta a „tüzet”, váratlan vezérnyeréssel fektette két vállra rutinos ellenfelét. A továbbiakban kiegyenlített küzdelem jellemezte a mérkőzést, a Hazai - Nagyhegyesi, Grószpéter – Popovics és a Gonda – Szabó összecsapás is döntetlent hozott. A rendkívül hangulatos, ám kis légterű helyiségben a még játszók is tisztán hallották az izgatott nézői suttogást - Csom elnézte a bástyáját! Valóban drámai fordulat történt, a paksiak olimpiai bajnoka előbb visszautasította ellenfele Galyas Miklós korrekt döntetlen ajánlatát, majd a következő lépésben elnézett egy huszár kettős-támadást. Ám a szerencse nem csak a decsieknek kedvezett ezen a napon, Taskovits István nyert végjátékban egy könnyelmű lépéssel fél pontot ajándékozott a paksiak női játékosának Vajda Szidóniának, aki a játszma nagy részében a rossz megnyitás után gyaloghátrányban játszott. Döntetlenül végződött még a Papp Gábor - Pap Gyula, a Papp Tamás – Györkös Lajos és a Pataki Győző – Rudolf Anna mérkőzés is. Az atomosok a találkozót végeredményben szoros küzdelemben 6,5-5,5 arányban, az utolsó három táblán – Molnár Béla, Balázs Gábor és Lizák Péter – elért győzelmeikkel tudták megnyerni. A bajnokság első negyedét követően elmondható, hogy mindkét Tolna-megyei csapat az általa kitűzött célnak megfelelően áll a táblázatban. Az atomosok a kicsit mérsékeltebb kezdés ellenére egy pont előnnyel a harmadik helyen, míg a kiesés elkerülését megcélzó sárköziek, kitűnő rajt után a kieső helyet szintén egy teljes ponttal elkerülve a 7-9. helyet foglalták el a tabellán. A folytatásban december 9-én a paksiak a bajnok Nagykanizsa otthonába látogatnak, míg a Decs 1990 csapata az utolsó helyen álló BEAC-hoz utazik majd. A harmadik forduló eredményei: Makói SVSE. 5 - 7 Aquaprofit NTSK. Vasas SC. 4 - 8 Haladás VSE. Z. Csuti-Hydrocomp 9 - 3 Honvéd Auróra Postás-MTK. 6.5 - 5.5 Statisztika PSC. Kazincbarcikai VSC. 6.5 - 5.5 BEAC I. Decs 1990 5.5 - 6.5 ASE Paks 4. forduló 2007. december 09. - Aquaprofit NTSK. 5 - 7 ASE Paks .. Halis István Városi Könyvtár Nagykanizsa, Kálvin tér 5. Bajnokverés Kanizsán Bravúros vendég győzelmet hozott a Nagykanizsa - ASE összecsapás a sakkcsapatbajnokság első osztályában. A paksiak 7-5 arányban múlták felül a Polgár Judittal asztalhoz ülő kanizsát. A negyedik fordulóban fontos mérkőzésen az eddig kiválóan szereplő Decs KSE 7-5 arányban vesztett a BEAC ellen. A paksiak behúzták a vészféket a kanizsa expresszen, bravúros játékkal idegenben győzték le a bajnokot. Az éltáblákon ugyan jobbnak bizonyult a bajnokcsapat, ám a további csapatrészben négy táblán is a paksiak fogadhatták a gratulációt. Az első meccsét paksi színekben játszó Berescu ugyan – a hagyományokhoz hűen – vereséggel debütált, ellenben a szintén friss erőt képviselő Grószpéter Attila szép győzelme bizonyítja, hogy a beilleszkedése sikeres. Csom István nagymester és Vidéki Sándor is fontos győzelemmel javította legutóbbi botlását, míg Papp Gábor korosztályos riválisát Bánusz Tamást fektette kétvállra. Az atomosok egy pontra közelítették meg a második helyet, esélyüket növeli, hogy a következő fordulóban a tabella utolsó BEAC lesz az ellenfelük. Meglepetésre az élen álló Zalaegerszeg is botlott Szombathelyen, így az előnyük fokozásához kínálkozó nagy esélyt szalasztották el. A decsi csapat a jó rajt után fellelkesülve győzelmi reményekkel látogatott a BEAC otthonába, ám a találkozó rossz előjelekkel indult, miután a csapat szerb idegenlégiósai negyven perces késéssel érkeztek a mérkőzésre. Papp Tamás szép győzelmével ugyan a sárköziek jutottak vezetéshez, de több táblán is sorra hibáztak amit csak részben tudott szépíteni győzelmével az éltáblás Popovics Dusan és a női táblán Rudolf Anna. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a jól alakult eredményeknek köszönhetően a decsi csapat a megszerzett öt pontjával is tovább távolodott a kieső zónától és a nyolcadik helyet foglalta el a táblázatban. A folytatásban a Statisztika PSC elleni találkozóra kerül sor a decsi Fekete Ló sakk-klubban. A 4. forduló eredményei: Aquaprofit Nagykanizsa Tungsram SK - Atomerőmű SE. 5 – 7 Polgár Judit (2708) - Berkes Ferenc (2606) döntetlen Andrei Istratescu (2631) - Ács Péter (2548) 1 - 0 Robert Markus (2586) - Vladiszlav Nevednichy (2531) döntetlen Piotr Bobras (2564) - Alin Berescu (2508) 1 - 0 Constatntin Lupulescu (2562) - Grószpéter Attila (2540) 0 - 1 Luka Lenic (2531) - Szabó Krisztián (2492) döntetlen Bánusz Tamás (2491) - Papp Gábor (2489) 0 - 1 Faragó Iván (2504) - Csom István (2455) 0 - 1 Bokros Albert (2445) - Fodor Tamás (2422) döntetlen Szabó Gergely (2518) - Vajda Szidónia (2407) döntetlen Krizsány László (2456) - Vidéki Sándor (2420) 0 - 1 Mihók Olivér (2371) - Györkös Lajos (2389) döntetlen BEAC - Decs 1990 7 - 5 Statisztika - Kazincbarcika 4,5 - 7,5 Honvéd - Postás - MTK 5,5 - 6,5 Haladás Szhely - Zalaegerszeg SK 6,5 - 5,5 Makói SVSE. - Vasas SC. 8 - 4 5. forduló 2007. december 16. - ASE Paks 7.5- 4.5 BEAC I. ... Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. Kettős Tolna-megyei siker a sakk csapatbajnokságban A bajnokság harmadik helyén álló ASE 7,5-4,5 arányban nyert a tabella végén álló BEAC ellen, míg a DECS KSE fiataljai kitűnő játékkal 7-5-re verték a nagy múltú Statisztika PSC gárdáját. Az atomerőmű sakkozói a bajnokverés után nagy reményekkel ültek asztalhoz a hét végi ötödik fordulóban. A kieső helyen tanyázó BEAC csapata verhető ellenfélnek tűnt, (nagyon is) ezért az optimistábbak már két számjegyű győzelmet rebesgettek. Ám a fővárosiaknak a Decsiek elleni első és egyetlen győzelme úgy tűnik visszaadta a reményt a bennmaradásért folytatott küzdelemben és az eddigi legerősebb összeállításban ültek asztalhoz Pakson. A kissé meglepett hazaiak helyzetét tovább nehezítette, hogy a lélektanilag fontos első „gólt” a vendégcsapat szerezte meg. Szerencsére a hazaiak egyenlítés sem váratott sokáig az idei bajnokságban a sikeres bemutatkozás után ismét játékhoz jutó fiatal, Balázs Gábor a világos színeket vezetve könnyedén győzött az utolsó táblán. Ács Péter győzelméhez a játék alapján nem nagyon fért kétség, az Angliából a mérkőzésre hazautazó Pintér Gábor nem tudott jelentős ellenállást tanúsítani. Ismét az utolsó három tábla bizonyult a nyerő csapatrésznek, sajnos csak itt sikerült a papírformának megfelelő eredményt elérni. Papp Gábor rosszabb állásban sem nyugodott bele a döntetlenbe és maratoni küzdelemben mentette a csapat becsületét. A 7,5-4,5 arányú győzelem alulmúlta a várakozást, az ezüstéremért folytatott csatában – tekintettel a Nagykanizsa nagy arányú győzelmére - romlottak a paksiak esélyei. Atomerőmű SE – BEAC 7,5-4,5 Berkes Ferenc (2606) – Antal Gergely (2456) remi Ács Péter (2548) – Pintér Gábor (2362) 1-0 Grószpéter Attila(2540) – Somlai László (2369) remi Szabó Krisztián (2492) – Torma Róbert (2337) remi Papp Gábor (2489) – To Nhat Minh (2281) 1-0 Tóth András (2410) – Szamosközi Gábor (2280) remi Fodor Tamás (2422) – Radnai Ádám (2279) 0-1 Vajda Szidónia (2407) – Kerek Krisztián (2304) remi Vidéki Sándor (2420) – Kerek Csaba (2289) 0-1 Györkös Lajos (2389) – Dombai István (2213) 1-0 Molnár Béla (2382) – Schneider Veronika (2247) 1-0 Balázs Gábor (2283) – Kormos Ádám (2146) 1-0 A DECS 1990 csapata a szebb időket is megélt, újabban a megszűnéssel küszködő ám még mindig erős játékosállománnyal bíró Statisztika otthonába utazott. A hazaiak három nagymesterrel és négy nemzetközi mesterrel biztos esélyesnek tűntek a fiatal decsi csapat ellen. Ugyanakkor a Tolna-megyeiek kisebbik csapata már az eddigiek során is fittyet hányt a papírformára és sorra írta át az esélyesek névsorát. Ebből ezúttal is jutott bőven. Veszprémi Andrásnak nem kellett sok mérkőzés ahhoz, hogy felvegye a ritmust az első osztályban, a legutóbbi találkozóhoz hasonlóan ismét elsőként fogadhatta ellenfele gratulációját. Pap Gyula a második táblán meglepetésre a szerb Ilincic nagymestert fektette kétvállra, Sebestyén Balázsnak pedig Medvegy Nóra női nagymester az olimpiai csapatunk oszlopos tagja volt kénytelen gratulálni. A csapat tanult az előző heti kudarcból és fegyelmezett játékot nyújtott, ha kellett megcsinálták a taktikai döntetleneket is. Ezzel a szép meglepetés győzelemmel zárták a bajnokság idei küzdelmét. A jelen állás szerint a 7-8. helyen áll a gárda, így tehát megalapozottak a remények a nyugodt folytatásra. A következő bajnoki fordulóra február 17-ig kell majd várni, amikor a Statisztika – Paks és a Honvéd – Decs mérkőzésekre kerül sor. DECS - STATISZTIKA Gonda László (2502) – Medvegy Zoltán (2512) remi Pap Gyula (2427) – Ilincic Zlatko (2545) 1-0 Galyas Miklós (2433) – Fogarasi Tibor (2428) remi Nagy Hegyesi Bálint (2380) – Danner Georg (2434) remi Roganovics Milos (2369) – Izsák Gyula (2427) remi Taskovits István (2336) – Zsinka László (2320) remi Sebestyén Balázs (2273) – dr. Medvegy Nóra (2369) 1-0 Papp Tamás (2300) – Lőrincz István (2315) remi Rudolf Anna (2273) – Horváth András (2312) remi Horváth Gábor (2276) – Glatt Gábor (2271) 0-1 Maródi Mátyás (2175) – dr. Füsthy Zsolt (2291) remi Veszprémi András (2156) – Szekeres Róbert (2238) 1-0 Az 5. forduló eredményei: ASE Paks 7.5 - 4.5 BEAC I. Decs 1990 7 - 5 Statisztika PSC. Vasas SC. 2.5 - 9.5 Aquaprofit NTSK. Zalaegerszeg 8 - 4 Makói SVSE. Postás-MTK. 5.5 - 6.5 Haladás VSE. Kazincbarcika 6 - 6 Honvéd Auróra 6. forduló 2008. február 17. - Statisztika PSC. 5.5- 6.5 ASE Paks ... Corvin Művelődési Ház Erzsébetligeti Színház 1165 Budapest, Hunyadvári utca 43/c. Szoros küzdelmekkel indult a sakk csapatbajnokság második szakasza Az ASE minimális arányú 6.5-5,5 győzelemmel vette az akadályt az első osztályú bajnokság 6. fordulójában a Statisztika ellen. Úgy tűnik képes a kieső zónától távol tartani magát a Decs 1990 gárdája, szoros találkozón 5,5 pontot raboltak a nagynevű budapesti Honvéd otthonából. Az ASE harmadik, a DECS 1990 csapata pedig a nyolcadik helyről folytathatja a bajnoki küzdelmeket. A táblázat harmadik helyén tanyázó atomosok az év eleji hagyományos füredi edzőtábort követően elszántan készülődtek a bajnokság második szakaszára. Az előttük álló Nagykanizsa bravúros legyőzését követően még az előrelépés lehetősége is adottnak látszott, ám az ehhez szükséges nagyarányú győzelmeknek továbbra is híján van a csapat. Hiába a bravúr a riválisokkal szemben, ha a mezőny hátsó felében lévő ellenfelek ellen nem jönnek a pontok, és míg a konkurensek nagyarányú győzelmekkel lépdelnek előre, addig Berkesék csupán szolid győzelmeket tudhatnak magukénak. A Statisztika elleni mérkőzés a lelkiismeretes felkészülés dacára sem hozta meg a várt átütő (nagy pontszámú) sikert, igaz ezúttal három alapemberét nélkülözve ült asztalhoz a paksi csapat. A találkozón Nevednichy és Grószpéter mellett Szabó Krisztián győzelmének örülhettek az atomosok, míg Berkes, Ács, Berescu, Csom, Fodor, Györkös és Molnár fél ponttal járult hozzá a csapatgyőzelemhez. A 6.5-5.5-es siker, izzadtságszagú győzelem - különösen a rivális Nagykanizsa kiütéses 11.5-0.5 arányú BEAC elleni diadala tükrében - és míg az ezüsthajó egyre távolodik, a hátralévő mérkőzések tétje a bronzérem megőrzése marad a paksiak számára. A decsiek kiegyensúlyozott mérkőzéseket vívnak és ennek eredményeként nincs okuk izgulni a bennmaradásért. A hétvégi találkozón szoros mérkőzésen szenvedtek minimális vereséget a sokszoros bajnok Honvéd otthonában. A sárközi fiatalok ismét kivették részüket a győzelmekből, Pap Gyula a rutinos Petrán Pál nemzetközi mester ellen, míg Vince Andrea a női táblán Ignácz Rózsa ellen kasszírozta a teljes pontot. A csapat további része Popovics, Gonda, Galyas, Sebestyén, Papp, Veszprémi és Amstadt döntetlent ért el. A kieső zónától 3,5 pontra áll a bajnokság egyetlen községi csapata és úgy tűnik szereplésük az első osztályban nem lesz tiszavirág életű, a kritikus első év - a jelen helyzet alapján - sikeresen zárulhat a fiatalokra építő lelkes kis csapat számára. A soron következő találkozót a harmadik helyre aspiráló Haladás Szombathely ellen játsszák, amelyet így kettős érdekeltséggel figyelhetnek majd a Tolna-megyei sakkrajongók. A bajnoki cím kérdésében is döntő összecsapást hoz majd a bajnokság hetedik játéknapja; a két élen álló találkozójára kerül sor. Március 2-án a Zalaegerszegiek otthonukban biztosíthatják be előnyüket a bajnok Nagykanizsával szemben. A 6. forduló eredményei: Aquaprofit NTSK. 11.5 - 0.5 BEAC I. Statisztika PSC. 5.5 - 6.5 ASE Paks Honvéd Auróra 6.5 - 5.5 Decs 1990 Haladás VSE. 6.5 - 5.5 Kazincbarcikai VSC. Makói SVSE. 5.5 - 6.5 MTK Vasas SC. 2.5 - 9.5 Z. Csuti-Hydrocomp 7. forduló 2008. március 02. - ASE Paks 7- 5 - Honvéd Auróra ... Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. Előnyös pozícióban a Tolna-megyei sakkcsapatok A csapatbajnokság hajrája előtt jó pozícióból várhatják a folytatást megyénk sakkozói az első osztályú bajnokságban. A hétvégi 7. fordulóban fontos mérkőzésekre került sor, amelyen mindkét csapat sikerrel szerepelt. Az ASE – Honvéd találkozó 7-5, míg a Decs – Szombathely mérkőzés meglepetésre 6,5-5,5 arányú hazai győzelemmel ért véget. A paksiak hazai pályán fogadták az előző fordulóban Decs ellen győztes Honvéd gárdáját. Almási Zoltán olimpikon nagymester a hagyományokhoz hűen ismét leült Pakson, ám Berkes Feri ellen ezúttal sem sikerült begyűjtenie a teljes pontot. A játszmájukban a paksi nagymester sötét színnel is bátran játszott, érdekes tisztáldozattal lepte meg ellenfelét. Almási sokat töprengett, majd az óvatos játék mellett döntött és visszaadta az előnyt, ami után rövidesen döntetlennel zárult a játszma. A találkozón ezúttal elmaradtak a békés és gyors döntetlenek, az atomosok minden táblán élesen, kezdeményezően játszottak, ennek ellenére csak Szabó Krisztiánnak és Vidéki Sándornak sikerült a teljes pont megszerzése. Fejlődést mutat, hogy a paksiak ezúttal játszmavesztés nélkül zárták a meccset. Berkes, Ács, Grószpéter, Papp, Csom, Fodor, Györkös, Pataky, Molnár és Tóth játszmája is pontosztozkodással ért véget. A tabellán őrzi a harmadik helyet az ASE, miután a forduló mérkőzésén az élen álló Zalaegerszeg legyőzte a bajnok Nagykanizsát hat pontra csökkent az atomosok hátránya. A Decs számára nehéz mérkőzésnek ígérkezett a dobogóra aspiráló Szombathely elleni találkozó. A vasi legénység néhány szlovák idegenlégióssal megerősödve érkezett a papírformának megfelelően győzelemi reményekkel. A találkozó ezzel ellentétben végig a sárköziek fölényével zajlott, igaz ehhez néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény kellett. A csapat legjobb pontszerzője Pap Gyula ezúttal is biztos pontnak bizonyult és Rudolf Anna bravúros győzelemmel fektette két vállra a többszörös olimpikon nagymesternőt Lakos Nikolettát. Veszprémi András ismét fontos pontszerzéssel igazolta helyét a csapatban. A csapat idegenlégiósa a szerb Roganovic eddig biztosan szállította a félpontokat, ezen a mérkőzésen első győzelmét is ünnepelhette. A 7. forduló eredményei: Z. Csuti-Hydrocomp 7 - 5 Aquaprofit NTSK. MTK 6.5 - 5.5 Vasas SC. Kazincbarcikai VSC. 6 - 6 Makói SVSE. Decs 1990 6.5 - 5.5 Haladás VSE. ASE Paks 7 - 5 Honvéd Auróra BEAC I. 6 - 6 Statisztika PSC. 8. forduló 2008. március 16. - Haladás VSE. 4.5- 7.5 ASE Paks ... Haladás Vasutas Sportegyesület sakkterme Szombathely, Rohonci utca 3. Idegenben aratta hetedik győzelmét az ASE Rangadó mérkőzést nyertek a paksiak a Szombathely otthonában. A vasiaknak nem sikerült megszorongatni az ASE sakkozóit az éremért folyó csatában, Berkesék 7,5-4,5 arányú győzelmét követően, három fordulóval a bajnokság vége előtt, aligha forog veszélyben az újabb paksi bronzérem. A Decs KSE szoros mérkőzésen 7-5 arányban maradt alul a Makó ellen, nyolcadik helyezettként a középmezőny biztos tagja. A paksi csapat elszántan készült a Haladás elleni találkozóra, az előzmények is kedvezően alakultak, a csapat idegenlégiósa Nevednichy Vladislav frissen szerzett román bajnoki címmel ült asztalhoz, Papp Gábor a napokban első nagymester normáját ünnepelte, míg Fodor Tamás személyében az aktuális Junior Bajnokot láthattuk az atomosok sorai között. Az ellenfél szlovák idegenlégiósait mozgósította a rangadóra, de ezúttal az erősítés is kevésnek bizonyult. Berkesék négy mérkőzést is nyertek; Nevednichy, Papp Gábor, Györkös Lajos és Molnár Béla jóvoltából. Berkes, Ács, Berescu, Grószpéter, Szabó, Csom és Fodor pedig döntetlent ért el. A decsiek éltáblásukat nélkülözték a Makó elleni találkozón, Popovics egészségügyi problémák miatt lemondta a mérkőzést. A tartalékos sárköziek ezen a találkozón többet hibáztak mint a korábbi mérkőzéseken és így nem sikerült elérniük a célul kitűzött hat pontot. Nagyhegyesi Bálint és Papp Tamás győzelme mellett, Gonda, Galyas, Roganovics, Sebestyén, Rudolf és Veszprémi döntetlenjével 5 pontot értek el ezen a fontos találkozón. Aggodalomra nincs oka Papp Csaba gárdájának, a kiesés réme már nem fenyeget, a nyolcadik helyről való előrelépésre is meg van az esélye a csapatnak. A következő fordulóban a sárköziek a bajnokság utolsó helyezettje ellen mérkőzik, míg a paksiak a makói csapatot fogadják. A 8. forduló eredményei: Aquaprofit NTSK. 7.5 - 4.5 Statisztika PSC. Honvéd Auróra 3.5 - 8.5 BEAC I. Haladás VSE. 4.5 - 7.5 ASE Paks Makói SVSE. 7 - 5 Decs 1990 Vasas SC. 4.5 - 7.5 Kazincbarcikai VSC. Z. Csuti-Hydrocomp 8.5 - 3.5 MTK 9. forduló 2008. március 30. - ASE Paks 9- 3 Makói SVSE. ... Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. Kettős hazai siker a hajrában Mindkét Tolna-megyei együttes sikerrel szerepelt otthonában a sakkcsapatbajnokság kilencedik fordulójában. A harmadik helyen álló Paks a szezon eddigi legnagyobb arányú győzelmével 9-3 arányban múlta felül a Makó együttesét, míg a Decs 1990 gárdája tartalékosan 6,5-5,5 tudott győzni a szebb időket is megért Vasas ellen. Ma KO. Akár így is fogalmazhatta volna a Makó elleni taktikát a csapatvezetés Pakson. Ezen a napon nem sokon múlott, hogy valóban sikerüljön padlóra küldeni a vendégcsapatot, miután az első öt táblán 5-0 arányban diadalmaskodtak a hazaiak. Ezen a napon nem volt gond a küzdőszellemmel sem, minden mérkőzést kijátszottak a paksiak és ennek jutalma az eddigi legnagyobb arányú győzelmük a bajnokságban. A decsi csapat a sereghajtó Vasast fogadta a Fekete Ló Sakk-klubban. A hazai csapat tartalékos erőkkel ült asztalhoz, a betegeskedő éltáblás Popovics helyettesítése mellett, egy váratlan nehézség az óraátállítás is gondot okozott. A késés miatt kikerülő játékos helyére a fiatal Straubinger Dániel állt a csatasorba, így személyében egy újabb ifjúsági játékos debütálására került sor ezen a napon. A nehézségek ellenére a decsiek eredményesen vették az akadályt és győzelmükkel az előkelő 6. helyre ugrottak a táblázatban. Az első osztályú sakkcsapat bajnokság a véghajrához közelít, de megyénk csapatai számára már kevesebb izgalmat tartogat a finis, ugyan mindkét csapatunknak jut majd szerep akár a végeredmény alakításában is, de ez aligha változtat a kitűzött célok elérésében. Az élen álló csapatok a Zalaegerszeg és a Nagykanizsa eredményével fordulóról-fordulóra fogalmazza újra a végső győzelemmel kapcsolatos esélylatolgatásokat – most a kanizsai gőzös kapcsolt rá, két számjegyű győzelme izgalmas véghajrát sejtet. A következő fordulóban a Zalaegerszeg – Decs mérkőzés nem sok jót ígér a sárközi pontok gyűjtögetőinek, igaz a lelkes fiatal gárda az esélytelenek nyugalmával néhány alkalommal már borsot tört a nagy csapatok orra alá, de ezen a találkozón még ennél is több kell majd. Az ASE pedig az utolsó fordulóban csap össze a tabella éllovasával, ami igazi rangadó mérkőzésnek ígérkezik és könnyen meglehet, hogy a bajnoki cím sorsát illetően döntő szereposztás lesz. Mindez aligha lesz befolyással az atomosok helyezését tekintve, hiszen a dobogó harmadik helyét az utóbbi két fordulóban elért győzelmeikkel már kibérelték maguknak. A 9. forduló eredményei: MTK 2 - 10 Aquaprofit NTSK. Kazincbarcikai VSC. 4.5 - 7.5 Z. Csuti-Hydrocomp Decs 1990 6.5 - 5.5 Vasas SC. ASE Paks 9 - 3 Makói SVSE. BEAC I. 4 - 8 Haladás VSE. Statisztika PSC. 6.5 - 5.5 Honvéd Auróra 10. forduló 2008. április 27. - Vasas SC. 6.5- 5.5 ASE Paks ... Magyar Sakkszövetség Budapest, V. Falk Miksa utca 10. II. emelet A végletek hétvégéje Meglepetésre 6,5-5,5 arányú vereséget szenvedett az ASE a táblázat utolsó helyén álló Vasas otthonában. A tartalékos Decs szintén idegenben, az éllovas Zalaegerszeg ellen ült asztalhoz, a bajnokaspiráns zalai csapat 9,5- 2,5 arányban hozta a mérkőzést, amivel az utolsó forduló előtt megerősítette vezető pozícióját. Az ASE számára a bajnokságban a harmadik hely elérése volt a kitűzött cél, a rivális Szombathely elleni győzelmet követően így már korán világossá vált a bronzérem sorsa, ezt követően jóllakott oroszlánként készülődött a csapat a könnyű zsákmánynak ígérkező, (több sebből vérző) Vasas elleni találkozóra. Sajnálatos tény, hogy a nagynevű klub kivéreztetésének újabb állomásaként megfosztották a Vasas Sporttelepen lévő klubhelyiségétől is (akik jártak ott tudják, hogy valódi sakktörténeti panteon volt a hely) így a felújítás alatt lévő Sakkszövetségben került sor a találkozóra. Káposztás Miklós a Vasas szakosztályvezetője (jövőre lesz hetven éves!??) életműként tekint gárdájára és a körülmények ellenére szívvel, lélekkel igyekszik egybe- és az NB egybe tartani lelkes csapatát. A mérkőzésen a paksi oldalról ugyan az egyéni EB küzdelmei miatt Szabó Krisztián és Vajda Szidónia mellett a csapat idegenlégiósai sem szerepeltek, a papírforma alapján így is nagyarányú atomos győzelem ígérkezett a forduló előtt még biztos kiesőként számon tartott Vasas ellen. A találkozó néhány óvatos döntetlennel indult, majd szinte egy időben két jobb állásban is tragikus elnézés történt és a paksi játékosok tiszthátrányos reménytelen pozícióba kerültek. Két pont hátrány! A pánik hangulat végig hullámzott a csapaton; itt még veszíteni is lehet! A továbbiakban az ismert koreográfia szerint zajlottak az események jött a jobb állások remire rontása, az erőlködés a döntetlen elkerülésére, az erőszakolt játék és az ezzel járó törvényszerű hibák. A nagyobb arányú vereség elkerülését Berkes Feri éltáblán aratott győzelmének köszönhettük, a Makó elleni mérkőzéshez hasonlóan ismét maratoni végjátékban értékesítette előnyét. A paksiak első táblás nagymestere kitűnő évet zárhat, hiszen eddig veretlenül három győzelemmel a csapat legeredményesebb pontszerzőinek egyike. Grószpéter Attila szintén szép játékkal mattolta ellenfelét Boguszlavszkijt, aki maga is támadójátékos, így nehezen viselte a védekező szerepkört, talán ennek köszönhető, hogy gyorsan összeomlott az állása. A csapatmérkőzés pontszerzői tehát Berkes Ferenc és Grószpéter Attila voltak, míg döntetlent Papp Gábor, Csom István, Vidéki Sándor, Pataki Győző, Molnár Béla, Balázs Gábor és Tóth Lili értek el. A kisiklás ellenére az ASE 8,5 pontos előnnyel őrzi a dobogót és a bajnok Kanizsa legyőzését követően a Zalaegerszeg sem lehet nyugodt 3 pontos előnye dacára, az utolsó fordulóban kemény rangadó mérkőzés ígérkezik, amelynek tétje nem kevesebb a zalaiak számára mint a bajnoki cím visszahódítása. A tartalékos Decs nehéz teherrel a vállán utazott idegenbe, hiszen éltáblásuk Popovics Dusan játéka - súlyos veseproblémái - miatt szóba sem jöhetett, csak remélni tudjuk, hogy a transzplantáció költségeire szervezett gyűjtés és az azt követő műtét eredményes lesz és a 26 éves szerb fiatalember egészségi állapota javulni fog. Rudolf Annát az EB miatt szintén nélkülözni volt kénytelen a sárközi csapat, így maradt a csodavárás. A zalaiak számára komoly tétje volt a találkozónak, hiszen a rivális Nagykanizsa előrehozott mérkőzésen 9-3 arányban múlta felül a Honvéd gárdáját. A mérkőzésen szép meglepetés győzelem született, Maródi Mátyás a decsiek versenyzője Horváth Csaba nagymestert fektette kétvállra. Gonda László az orosz Kosztantyin Landa (2678), Papp Tamás pedig Igor Stohl nagymester ellen ért el értékes döntetlent. A találkozó utolsó játszmájában Sebestyén Balázs harcolt ki értékes fél pontot Horváth Ádám nagymester ellen. A Decs úgy tűnik sikerrel veszi első évét az első osztályban, az utolsó fordulóban nem kell izgulniuk a bennmaradásért és még akár a 6. hely elérésére is lehetősége van a csapatnak. A 10. forduló eredményei: Haladás VSE - Statisztika PSC 5 - 7 Vasas S. - Atomerőmű SE Paks 6,5 - 5,5 Csuti Zalaegerszeg SK - Decs 1990 9,5 -2,5 MTK - Kazincbarcikai VSC 6- 6 Aquaprofit Nagykanizsai - Honvéd Auróra 9 - 3 Makói SVSE - BEAC 5,5 - 6,5Bronzérmes az ASE sakkcsapata Decs a kilencedikvégletek hétvégéje A bajnokság záró fordulójában a bajnok Zalaegerszeg ellen 8-4 arányú vereséget szenvedett az ASE, ám a bronzérem sorsát nem befolyásolta a mérkőzés, az atomosok két ezüstérmük mellé negyedik bronzukat gyűjtötték be a 2007/2008-as évadban. Sikerrel vizsgázott első bajnoki évéből a Decs 1990 csapata, ugyan az utolsó mérkőzésén az MTK ellen 7-5 arányban alulmaradt, de a fiatal csapat így is a 9. helyen zárt. Az utóbbi évek legizgalmasabb záró fordulójára került sor a Hotel Aquincumban, ahol az első osztályú bajnokság 12 csapata szerepelt az összevont fordulóban. Az izgalmakra mind a bajnoki, mind a kieső helyek körüli rendkívül szoros versenyhelyzet adott okot. A bajnoki tabella éllovasa a Zalaegerszeg csapata 3 pontos előnye dacára nagy teherrel ült asztalhoz, hiszen a bajnokság bronzérmese az ASE elleni összecsapásra került sor. A tavalyi bajnok Nagykanizsa a lényegesen kisebb erőt képviselő újonc Kazincbarcikával meccselt, ami nem csak matematikai esélyt jelentett számukra. Mindkét élcsapat biztosra ment és mozgósította idegenlégiósait, ebben az összecsapásban a kanizsaiak bizonyultak jobbnak, nyolc(!) külföldi játékossal ültek asztalhoz. Az erőfeszítésük eredménye 10,5-1,5 arányú kiütéses győzelem lett, ám balszerencséjükre ez is kevésnek bizonyult, miután a Zalaegerszeg játszmavesztés nélkül 8-4-re nyert a paksiak ellen. Ezzel a Csuti-Hydrocomp csapata visszaszerezte bajnoki címét és hatodik alkalommal végzett az élen. A kiesés elkerüléséért folyó csatában a BEAC-VASAS mérkőzés eredménye bizonyult döntőnek. A BEAC fiataljai bírták jobban a tétet és nagyarányban nyerték a fontos összecsapást, így a nagy múltú csapatok szomorú búcsúját jelenti a Vasas és a többszörös bajnok Honvéd kiesése az első vonalból. A Decs bemutatkozása jól sikerült, dacára annak, hogy a bajnokság során több alkalommal tartalékos összeállításban ültek asztalhoz. A kieső zónát messze elkerülve játszották a bajnokság nagy részét és szakmailag is jól oldották meg a gondokat, a beugró fiatalok várakozáson felül teljesítettek. A csapat legjobb pontszerzője Papp Tamás lett 11/6,5 ponttal, emellett a csapat húzóembere Pap Gyula volt, aki többségében a 2. táblán játszva 11/5,5 pontot szerzett. Az ASE hozta a reális célként kitűzött bronzérmet, a bravúros bajnokverés mellett, néhány váratlan és szakmailag nehezen érthető vereség (Kazincbarcika,Vasas) árnyékolta be a csapat ez évi teljesítményét. A csapat legjobb pontszerzője sokadszorra Papp Gábor lett, aki 10/7 pontot szerzett. A frissen igazolt Grószpéter Attila és Györkös Lajos 11/7, Szabó Krisztián 10/6,5, Molnár Béla 10/6 és az éltáblán szereplő Berkes Ferenc 11/6 pontszáma emelkedik ki a csapatban nyújtott teljesítmények közül. A táblázat pontszámai vizsgálva jól látható, hogy a két élcsapat „fegyverkezési versenyével” a paksiaknak nehéz lenne - és nem is volna okos - lépést tartani (költségvetésük sokszorosa a miénknek) és még ha meg is kísérelnék, az csak jelentős „arculatvesztés” árán volna lehetséges. Ez a minőségi utánpótlás-nevelés háttérbeszorítását feltételezné, ami aligha lehet cél a legsikeresebb nevelő klub számára. A bajnokságban történő előrelépést tekintve hitelesebb koncepcióként kínálkozik az eddig is sikerrel megvalósított nevelő munka erősítése, további tehetségek felfedezésével, a következő sikeres ifjúsági generáció kinevelésével, csapatba építésével. Erre a koncepcióra már most biztató jel, hogy az ifjúsági válogatottak mellett, már a Mitropa kupára készülő csapat nagy részét is megyénk sakkozói adják. 11. forduló 2008. május 18. - ASE Paks 4- 8 Z. Csuti-Hydrocomp Közös budapesti helyszín Bronzérmes az ASE sakkcsapata Decs a kilencedikvégletek hétvégéje A bajnokság záró fordulójában a bajnok Zalaegerszeg ellen 8-4 arányú vereséget szenvedett az ASE, ám a bronzérem sorsát nem befolyásolta a mérkőzés, az atomosok két ezüstérmük mellé negyedik bronzukat gyűjtötték be a 2007/2008-as évadban. Sikerrel vizsgázott első bajnoki évéből a Decs 1990 csapata, ugyan az utolsó mérkőzésén az MTK ellen 7-5 arányban alulmaradt, de a fiatal csapat így is a 9. helyen zárt. Az utóbbi évek legizgalmasabb záró fordulójára került sor a Hotel Aquincumban, ahol az első osztályú bajnokság 12 csapata szerepelt az összevont fordulóban. Az izgalmakra mind a bajnoki, mind a kieső helyek körüli rendkívül szoros versenyhelyzet adott okot. A bajnoki tabella éllovasa a Zalaegerszeg csapata 3 pontos előnye dacára nagy teherrel ült asztalhoz, hiszen a bajnokság bronzérmese az ASE elleni összecsapásra került sor. A tavalyi bajnok Nagykanizsa a lényegesen kisebb erőt képviselő újonc Kazincbarcikával meccselt, ami nem csak matematikai esélyt jelentett számukra. Mindkét élcsapat biztosra ment és mozgósította idegenlégiósait, ebben az összecsapásban a kanizsaiak bizonyultak jobbnak, nyolc(!) külföldi játékossal ültek asztalhoz. Az erőfeszítésük eredménye 10,5-1,5 arányú kiütéses győzelem lett, ám balszerencséjükre ez is kevésnek bizonyult, miután a Zalaegerszeg játszmavesztés nélkül 8-4-re nyert a paksiak ellen. Ezzel a Csuti-Hydrocomp csapata visszaszerezte bajnoki címét és hatodik alkalommal végzett az élen. A kiesés elkerüléséért folyó csatában a BEAC-VASAS mérkőzés eredménye bizonyult döntőnek. A BEAC fiataljai bírták jobban a tétet és nagyarányban nyerték a fontos összecsapást, így a nagy múltú csapatok szomorú búcsúját jelenti a Vasas és a többszörös bajnok Honvéd kiesése az első vonalból. A Decs bemutatkozása jól sikerült, dacára annak, hogy a bajnokság során több alkalommal tartalékos összeállításban ültek asztalhoz. A kieső zónát messze elkerülve játszották a bajnokság nagy részét és szakmailag is jól oldották meg a gondokat, a beugró fiatalok várakozáson felül teljesítettek. A csapat legjobb pontszerzője Papp Tamás lett 11/6,5 ponttal, emellett a csapat húzóembere Pap Gyula volt, aki többségében a 2. táblán játszva 11/5,5 pontot szerzett. Az ASE hozta a reális célként kitűzött bronzérmet, a bravúros bajnokverés mellett, néhány váratlan és szakmailag nehezen érthető vereség (Kazincbarcika,Vasas) árnyékolta be a csapat ez évi teljesítményét. A csapat legjobb pontszerzője sokadszorra Papp Gábor lett, aki 10/7 pontot szerzett. A frissen igazolt Grószpéter Attila és Györkös Lajos 11/7, Szabó Krisztián 10/6,5, Molnár Béla 10/6 és az éltáblán szereplő Berkes Ferenc 11/6 pontszáma emelkedik ki a csapatban nyújtott teljesítmények közül. A táblázat pontszámai vizsgálva jól látható, hogy a két élcsapat „fegyverkezési versenyével” a paksiaknak nehéz lenne - és nem is volna okos - lépést tartani (költségvetésük sokszorosa a miénknek) és még ha meg is kísérelnék, az csak jelentős „arculatvesztés” árán volna lehetséges. Ez a minőségi utánpótlás-nevelés háttérbeszorítását feltételezné, ami aligha lehet cél a legsikeresebb nevelő klub számára. A bajnokságban történő előrelépést tekintve hitelesebb koncepcióként kínálkozik az eddig is sikerrel megvalósított nevelő munka erősítése, további tehetségek felfedezésével, a következő sikeres ifjúsági generáció kinevelésével, csapatba építésével. Erre a koncepcióra már most biztató jel, hogy az ifjúsági válogatottak mellett, már a Mitropa kupára készülő csapat nagy részét is megyénk sakkozói adják. Az utolsó forduló eredményei: Kazincbarcikai VSC. 1.5 - 10.5 Aquaprofit NTSK. Decs 1990 5 - 7 MTK ASE Paks 4 - 8 Z. Csuti-Hydrocomp BEAC I. 9.5 - 2.5 Vasas SC. Statisztika-MLTC. 6 - 6 Makói SVSE. Honvéd Auróra 7 - 5 Haladás VSE. A bajnokság végeredménye: 1. Z. Csuti-Hydrocomp - 91 2. Aquaprofit NTSK. 90.5 3. ASE Paks 73.5 4. Haladás VSE. 66 5. Kazincbarcikai VSC. 62.5 6. MTK 62 7. Makói SVSE. 61.5 8. Statisztika-MLTC. 60.5 9. Decs 1990 59.5 10. BEAC I. 58 11. Honvéd Auróra 57 12. Vasas SC. 50 NB II. Asztalos csoport (2007/2008) ASE-II Paks csapatmérkőzései 1. forduló 2007. október 14. - Pannonpower SE. II. 2.5- 9.5 ASE II. Paks 41-es sportbarakk Erőmű Pécs, Edison utca 1. 2. forduló 2007. november 11. - ASE II. Paks 6 - 6 Nagyatádi VSK. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 3. forduló 2007. november 25. - Komlói Bányász 3 - 9 ASE II. Paks Komló, Kossuth Lajos utca 11. 4. forduló 2007. december 09. - Koppány SE. Tamási 3 - 9 ASE II. Paks Közútkezelő KHT. I. emeleti tanácsterme Tamási, Dózsa György utca 92. 5. forduló 2007. december 16. - ASE II. Paks 8.5- 3.5 MÁV Előre SC. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 6. forduló 2008. február 17. - Dombóvár 2004 SE. 4 - 8 ASE II. Paks Művelődési Ház Dombóvár, Hunyadi tér 25. 7. forduló 2008. március 02. - ASE II. Paks 9 - 3 Mohácsi TE. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 8. forduló 2008. március 16. - Szekszárd-Decs 5.5- 6.5 ASE II. Paks Fekete Ló Sakk Klub Decs, Béke utca 5. 9. forduló 2008. március 30. - ASE II. Paks 11.5- 0.5 Balatonberény SE. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. 10. forduló 2008. április 27. - Szenna Pack SC. II. 1 - 11 ASE II. Paks TIT Alapítványi Iskola Kaposvár, Dózsa György utca 16. 11. forduló 2008. május 18. - ASE II. Paks 8 - 4 Fehérvár SE. Energetikai Szakközépiskola Paks, Dózsa György utca 95. A bajnokság végeredménye: 1. ASE II Paks 96 2. Szekszárd-Decs 84 3. Nagyatádi VSK. 81.5 4. Komlói Bányász 71.5 5. Fehérvár SE. 69 6. MÁV Előre SC 66 7. Dombóvár 2004 SE. 65.5 8. Mohácsi TE. 61.5 9. Pannonpower SE. II. 55.5 10. Koppány SE. Tamási 53 11. Szenna Pack SC. II. 51 12. Balatonberény SE. 35.5 Mattolna Kupa 2007-2008 1. forduló - 2007. szeptember 30. vasárnap: Decs 1990 SE III. 7 - 3 Paksi Oroszlánok 2. forduló - 2007. október 28. vasárnap: Paksi Oroszlánok 10 - 0 Gyönki Hegyhát Sakk Club 3. forduló - 2007. november 4. vasárnap: Bonyhádi SSE 4 - 6 Paksi Oroszlánok 4. forduló - 2007. november 18. vasárnap: Paksi Oroszlánok - szabad! 5. forduló - 2008. ??? : Paksi Oroszlánok - Rendőr SE Szekszárd 6. forduló - 2008. ??? : Dombóvár 2004 SE II. - Paksi Oroszlánok 7. forduló - 2008. ??? : Paksi Oroszlánok - Szekszárdi SE
Elolvasom2007.11.05. Tolna-megye sakkozói az élen Ifjúsági Csapatbajnokság A decsi sakkszakosztály 15 évesen elhunyt sakktehetségére Pap Mihályra emlékezve egy perces gyászszünettel vette kezdetét az ifjúsági csapatbajnokság Miskolcon. A versenyteremben fotókkal, gyertyákkal kialakított kis emlékhelyen búcsúztatták országos bajnok csapattársukat a decsi sakkozók és valamennyi sakkbarát. A fekete szalaggal karjukon asztalhoz ülő Tolna-megyeiek négy csapattal vettek részt az eseményen, a bajnoki cím védője a Decs 1990 és az ezüstérmes ASE egyaránt két gárdával szerepelt az 59 nevező csapat között. A hat táblán zajló küzdelemben - az élőpontszám átlagot tekintve - az ASE fiataljai számítottak a fő esélyesnek, a legnagyobb riválisnak pedig a több ponton igazolásokkal erősítő és első bajnoki címére aspiráló nagykanizsai csapatot ígérte a papírforma. A bajnok Decs esélye a körülmények ismeretében – az utolsó pillanatig kérdéses volt éltáblásuk Pap Gyula részvétele – kisebbnek tűnt, így a bajnoki címért folyó versenyfutásban elsősorban Kanizsa-Paks párharc ígérkezett. A verseny feléig mindhárom csapat jól teljesített, és a csapatgyőzelmeket illetően holtversenyben haladtak, ám a kanizsai gőzős nagyobb fordulatszámon vette az akadályokat. Az első négy fordulót követően három 6-0-s eredmény mellett egyetlen pontot vesztettek csupán, ami holtverseny esetén döntő előnyt jelentett volna. Az első komoly párharcra az ötödik fordulóban került sor, ami Tolna-megyei rangadót és atomos sikert hozott. A paksiak 3,5-2,5 arányú győzelmet értek el a bajnok Decs ellen, amivel az élre álltak, majd másnap reggel holtversenyes ellenfelük a bravúrosan menetelő Nagykanizsa ellen ültek asztalhoz. A sorsdöntőnek ígérkező találkozó érdekessége, hogy minden táblán eldőlt a küzdelem és mindkét gárda megnyerte a világos tábláit. A 3-3-as eredmény – az olimpiai pontszámítást tekintve - természetesen lépéselőnyt jelentett az Aquaprofit csapatának, de az utolsó nagyobb akadály még hátra volt, hiszen a bajnok Decs várta őket a délutáni fordulóban. A kanizsai remények szertefoszlatásában Pap Gyula nyitotta meg a sort az éltáblán. A verseny szépségdíjjal jutalmazott támadó játszmájában, vezéráldozattal fektette két vállra az addig 100%-os teljesítményt nyújtó Bánusz Tamást. A vezérevezős veresége demoralizálta a csapattársakat és sorra hibázták el a játszmáikat, az eredmény kiütéses decsi győzelem lett, játszmavesztés nélkül 4,5-1,5 arányban. Az utolsó fordulóban mindhárom csapat hozta a kötelező győzelmet. Az ASE fiataljai éltek a lehetőséggel és 6-0 arányban lépték le a négyes rajtszámmal rangsorolt Szombathely gárdáját, ami az egyedüli elsőséget jelentette a csapat számára. A decsiek 4,5-1,5-re végeztek a BEAC ellen, míg a Nagykanizsa 4-2-re tudott nyerni a Maróczy SE Szegeddel szemben. A bajnok Atomerőmű SE csapatának tagjai és eredményük: 1.Szabó Krisztián 4,5(6), 2.Fodor Tamás 5,5 (8), 3.Balázs Gábor 6,0 (8), 4.Lizák Péter 5,0 (6), 5.Szabó Bence 2,0 (4), 6.Dudás Eszter 5,5 (8), 7.Antal Kende 6 (8) Az ASE második csapata hét csapatponttal a 40. helyen végzett. A Decs 1990 csapatának teljesítménye: 1.Pap Gyula 5,5 (8), 2. Papp Tamás 5,5 (8), 3. Maródi Mátyás 4,0 (8), 4. Veszprémi András 6,5 (8), 5. Amstadt Áron 7,0 (8), 6. Vince Andrea 6,5 (8), Tábladíjas: Veszprémi András. A Decs 2 csapata kilenc csapatponttal 21. helyen zárta a versenyt. A hazai ifjúsági sakkozás legnagyobb létszámú eseményén a Tolna-megyei utánpótlás nevelés újabb szép fejezetét írta. A paksiak - szakosztályuk fennállásának 25. évfordulóján - egyedülálló sorozatot tudhatnak maguk mögött; idén a kilencedik országos bajnoki kupának örülhettek. Végeredmény (1-10): (59 induló) + = - pont 1 ASE Paks 8 7 1 0 15 34,5 241,5 2 Decs 1990 8 7 0 1 14 35,0 234,5 3 Aquaprofit-Nagykanizsa 8 6 1 1 13 36,0 236,5 4 Maróczy SE 2-Szeged 8 6 0 2 12 30,5 201,0 5 Maróczy SE 1-Szeged 8 5 1 2 11 30,5 235,0 6 BEAC 8 5 1 2 11 29,5 228,0 7 Haladás VSE-Szombathely 8 5 1 2 11 28,5 223,5 8 Dési HI STE-Szombathely 8 5 0 3 10 30,0 216,0 9 Kazincbarcika 8 4 2 2 10 30,0 199,5 10 Hüsi SC-Budapest 8 4 2 2 10 30,0 193,5 --- Molnár Béla ---
ElolvasomA 2001-es ÉV SAKKOZÓI Tolna megyében Ács Péter (Atomerőmű SE Paks) 2001-ben a Tolna megyei sakkozás eddigi legnagyobb sikerét érte el Ács Péter nemzetközi nagymester a görög fővárosban: a magyar sakkozók közül elsőként ifjúsági világbajnoki (U 20) címet nyert. Teljesítménye minden bizonnyal aranybetükkel kerül sakktörténelmünk lapjaira. Az Atomerőmű SE 20 éves, saját nevelésű játékosa fantasztikus hajrával tört az élre, és 13 játszmából elért 10 pontjával érdemelte ki az aranyérmet. Papp Judit (Atomerőmű SE Paks) 2001-ben megnyerte a 18 és a 20 éven aluli lányok korcsoportjában az országos bajnokságot. Az Atomerőmű SE 17 éves játékosa az első magyar sakkozó, aki egy évben két különböző korcsoportban nyert országos bajnokságot. Az Atomerőmű SE versenyzőinek nemzetközi versenyeken elért eredményei Csapat világbajnokság (Jereván, 2001. október 10-20.) (9 induló, körmérkőzés) 5. Magyarország (Lékó Péter, Gyimesi Zoltán, Ruck Róbert, Varga Zoltán, Ács Péter) Női csapat Európa-bajnokság (, 2001. november 6-16.) (31 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 17. Magyarország (Mádl Ildikó, Dembo Yelena, Gara Tícia) Egyéni Európa-bajnokság (Ohrid, 2001. június 1-15.) (203 induló, 13 forduló, svájci rendszer) 152. Ács Péter nk. nm. ASE Paks 5,0 pont Senior világbajnokság (Arco, 2001. október 20-30.) (163 induló, 11 forduló, svájci rendszer) 2. Csom István nk. nm. ASE Paks 8,5 pont Első Szombat Nagymesterverseny (Budapest, 2001. január 3-16.) (14 induló, körmérközés, FIDE VII. kategória) 4. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 8,5 pont 8. Csom István nk. nm. ASE Paks 6,5 pont Szlovénia Open (Nova Gorica, 2001. január 25-február 7.) (85 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 9. Ács Péter nk. nm. ASE Paks 6,0 pont Első Szombat Nagymesterverseny (Budapest, 2001. április 7-20.) (14 induló, körmérkőzés, FIDE VIII. kategória) 1. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 8,5 pont 13. Lenk Open (Svájc, 2001. április 21-27.) (129 induló, 7 forduló, svájci rendszer) 1. Vidéki Sándor nk. m. ASE Paks 6,0 pont 4. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 5,5 pont Első Szombat Elekes Dezső-emlékverseny (Budapest, 2001. május 21-31.) (12 induló, körmérkőzés, FIDE IX. kategória) 6. Csom István nk. nm. ASE Paks 5,5 pont Első Szombat Nagymesterverseny (Budapest, 2001. június 2-14.) (14 induló, körmérkőzés, FIDE VI. kategória) 7. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 6,5 pont Kecskeméti Tavasz (Kecskemét, 2001. június 10-16.) Mester csoport (10 induló, körmérkőzés, FIDE II. kategória) 3. Molnár Béla nk. m. ASE Paks 5,5 pont 7. Papp Gábor mj. ASE Paks 4,5 pont Open (40 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 16. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 5,0 pont Hotel Lipa nemzetközi verseny (Szentgotthárd, 2001. június 13-23.) Nagymester csoport (12 induló, körmérkőzés, FIDE VII. kategória) 5. Csom István nk. nm. ASE Paks 6,5 pont Mester csoport (12 induló, körmérkozés, FIDE VII. kategória) 2. Györkös Lajos fm. ASE Paks 6,5 pont V. Paks Open (Paks, 2001. június 20-24.) (26 induló, 7 forduló, svájci rendszer) 1. Vidéki Sándor nk. m. ASE Paks 5,5 pont 2. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 5,0 pont 3. Mácsik Tamás mj. ASE Paks 5,0 pont 4. Papp Gábor mj. ASE Paks 4,5 pont 5. Berta Tibor mj. ASE Paks 4,5 pont 6. Molnár Béla nk. m. ASE Paks 4,0 pont 7. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 4,0 pont VI. Atom Kupa (Paks, 2001. augusztus 18-25.) Nagymester csoport (12 induló, körmérkőzés, FIDE VII. kategória) 1. Pataki Gyozomj. ASE Paks 3,5 pont Mester csoport (12 induló, körmérkozés, FIDE I. kategória) 1. Tóth András 2382 ASE Paks 8,5 pont 2. Tancsa Róbert 2205 ASE Paks 5,0 pont 3. Mácsik Tamás 2188 ASE Paks 4,0 pont 4. Szabó Krisztián 2191 ASE Paks 3,0 pont Szekszárdi Sakkfesztivál (Szekszárd, 2001. december 4-9.) FIDE csoport (31 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 1. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 7,0 pont 2. Papp Gábor mj. ASE Paks 7,0 pont XXV. Szekszárdi Kupa villámverseny (Szekszárd, 2001. december 8.) Egyéni (53 induló, 11 forduló, svájci rendszer) 1. Mészáros Gyula nk. m. ASE Paks 7,5 pont Csapatbajnokságok Az NB I. végeredménye: 1. Miskolci SSC 89,0 pont 2. Csuti SK Zalaegerszeg 80,0 pont 3. Nagykanizsai Izzó SK 79,5 pont 4. Postás MATÁV SE 75,0 pont 5. Atomerőmű SE Paks 72,0 pont 6. Honvéd Mediflóra 68,5 pont 7. Statisztika PSC 65,5 pont 8. HVSE Szombathely 63,5 pont 9. Hajdúböszörmény 58,0 pont 10. Sárospataki ESE 55,5 pont 11. Vasas-Infoland 50,5 pont 12. Pénzügyőr SE 35,0 pont Az NB II. Asztalos Lajos csoport végeredménye: 1. Atomerőmű SE Paks II. 86,0 pont 2. Decs 1990 SE 81,5 pont 3. Nagyatádi VSK 80,5 pont 4. Kármin SE Pécs 75,0 pont 5. Fehérvár SE 74,5 pont 6. Dunaújvárosi SSE 66,5 pont 7. Bajai Vízügy 63,0 pont 8. Kalocsai SE 61,5 pont 9. Tamási Koppány SE 54,0 pont 10. Komlói Bányász 53,5 pont 11. Sefag Kaposvár 49,5 pont 12. MÁV Előre Székesfehérvár 46,5 pont A Tolna Megyei Sakkszövetség nyilvántartása alapján az országos csapatbajnokságok különböző osztályaiban - NB I, NB I/B, NB II - 1985. január 1.-2001. december 31. között legtöbbször szerepelt ASE-sakkozók: 5. Gosztola István mj. ASE Paks 134 játszma 6. Kis József mj. ASE Paks 128 játszma Megyei csapatbajnokság végeredménye: 3. Atomerőmű SE Paks III. 7,5 pont Egyéb versenyek: X. Pintér István Emlékverseny (Tamási, 2001, augusztus 1-5.) "A" csoport (28 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 1. Mészáros Gyula 2372 ASE Paks 8,0 pont 2. Mácsik Tamás 2188 ASE Paks 7,0 pont Ifjúsági versenyek: Ifjúsági Csapat Európa-bajnokság (Balatonlelle, 2001. június 22-29.) 18 év alatti fiúk (14 induló, 7 forduló, svájci rendszer) 4. Magyarország (Berkes Ferenc, Szeberényi Ádám, Pintér Gábor, Flumbort András, Jakab Attila) 20 év alattiak világbajnoksága (Athén, 2001. Augusztus 16-29.) Fiúk (89 induló, 13 forduló, svájci rendszer) 1. Ács Péter nk. nm. ASE Paks 10,0 pont 35. Papp Gábor mj. ASE Paks 7,0 pont Lányok (60 induló, 13 forduló, svájci rendszer) 40. Papp Judit I. o. ASE Paks 6,0 pont Ifjúsági Európa-bajnokság (Khalitea, 2001. augusztus 31-szeptember 9.) (9 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (60 induló) 19. Pataki Győző mj. ASE Paks 5,0 pont Ifjúsági Világbajnokság (Oropesa del Mar, 2001. október 24-november 5.) (11 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (86 induló) 1. Fodor Tamás I. o. ASE Paks 8,5 pont 12 év alatti fiúk (117 induló) 5. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 8,0 pont 16 év alatti fiúk (101 induló) 24. Berkes Ferenc nk. m. ASE Paks 6,5 pont Ifjúsági Rapid és Villám Sakk Európa-bajnokság (Újvidék, november 20-25.) Egyéni rapidverseny 12 éven aluli fiúk (25 induló) 3. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 7,0 pont 14 éven aluli fiúk (57 induló) 7. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 6,0 pont 20 éven aluliak országos bajnoksága (Budapest 2001 április 5-14.) Fiúk (25 induló, 9 forduló, svájci rendszer) 1. Papp Gábor mj. ASE Paks 7,0 pont Lányok (11 induló, körmérkozés) 1. Papp Judit I. o. ASE Paks 8,0 pont Országos nyílt korcsoportos ifjúsági bajnokság (Balatonlelle, július 1-9.) (9 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (43 induló) 7. Fodor Tamás I. o. ASE Paks 5,5 pont 26. Fodor Ádám - ASE Paks 4,5 pont 12 év alatti fiúk (48 induló) 1. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 7,5 pont 14 év alatti fiúk (39 induló) 5. Papp Gábor mj. ASE Paks 5,5 pont 16 év alatti fiúk (37 induló) 1. Berkes Ferenc mj. ASE Paks 8,0 pont 18 év alatti lányok (7 induló) 1. Papp Judit I. o. ASE Paks 6,0 pont 4. Simon Zsuzsanna I. o. ASE Paks 4,5 pont 18 év alatti fiúk (19 induló) 1. Pataki Győző mj. ASE Paks 6,5 pont Az Országos Ifjúsági csapatbajnokságban, melyet 2001.12.27-30 között rendeztek Budapesten A Dembo Jelena, Pataki Győző, Papp Gábor, Mácsik Tamás, Szabó Krisztián, Papp Judit, Simon Zsuzsanna, Fodor Tamás Összeállítású csapatunk 32 ponttal (4 pont hátránnyal )a 2. Helyet szerezte meg a BEAC mögött. Országos ifjúsági rapid bajnokság (Szeged, 2001. május 18-20.) (9 forduló, svájci rendszer) 10 év alatti fiúk (48 induló) 1. Fodor Tamás I. o. ASE Paks 8,0 pont 12 év alatti fiúk (59 induló) 1. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 8,0 pont Visegrádi nemzetközi gyermekverseny (Visegrád, 2001. május 25-27.) (9 forduló, svájci rendszer) 12 év alatti fiúk (48 induló) 1. Szabó Krisztián mj. ASE Paks 9,0 pont Bátya Kupa (Bátya, 2001. június 2.) (7 forduló, svájci rendszer) Alsós fiúk 5. Fejes István ASE Paks 4,5 pont "Jó tanuló, jó sportoló" Megyénk sakk-utánpótlásának újabb elismeréseként Fodor Tamás (ASE Paks) és Szabó Krisztián (ASE Paks) december 12-én "A Magyar Köztársaság jó tanulója, jó sportolója" kitüntetést vehette át Budapesten Pálinkás József oktatási minisztertől.
ElolvasomA két válogatott játékos egyaránt két szezonra kötelezte el magát. Egy új csarnok építésének előkészítéséről is beszámolt a klubvezetés, melyet néhány éven belül birtokba vehet a csapat.
Elolvasom2006 és fiatalabb korosztályunk vereség nélkül nyerte meg a 2016/17-es Nyuszi kupát, ehhez nagy gratuláció jár nekik. Öröm volt a fiúkkal dolgozni, biztos vagyok benne, hogy ez a csapat sok sikert fog hozni országos szinten is. Csak így tovább!Nyuszi Kupa 8. forduló, Szekszárd2017. Május 14.Paksi Harcosok – PVSK Oroszlánok 74-29 (18:8, 14:5, B: 4:5, 16:7, 22:5)Paks: Buglyó Barna (14), Kékesi Kolos (5), Nagy Dániel (14), Ohmacht Dávid (6), Pach Péter (-), Pavlik Benjamin (7), Pavlik Botond (23), Somodi András (-), Somogyi Bálint (-), Somogyi Péter (-), Szili Lajos (5)Paksi Harcosok – Fürge Nyuszik 62:45 (13:7, 11:8, B: 6:7, 16:6, 16:17)Paks: Buglyó Barna (20), Kékesi Kolos (3), Nagy Dániel (13), Ohmacht Dávid (1), Pach Péter (5), Pavlik Benjamin (3), Pavlik Botond (12), Somodi András (-), Somogyi Bálint (-), Somogyi Péter (5), Szili Lajos (-)
ElolvasomFiatal játékosaink számára jó tapasztalatszerzés volt.
ElolvasomBár egy rendkívül hasznos mérkőzést játszottunk a Szolnokkal azonban a fizikális fölénnyel még mindig nem sikerült mit kezdenünk. A 4. negyedben sajnos akarati tényezőkkel is voltak problémák és ez megmutatkozott a lepattanók arányában is (ASE 33 - Szolnok 55).ASE - Szolnok 64:84Csobán 4, Pupp 17, Plézer 13 Varga -, Major 7, Bérces 2, Dorogi 3, Kalmár 2, Kling 3, Szalai 8, Krasznai 52017.03.02. Paks ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomBár Tiszaújvárosban 12 pontos vereséget szenvedtünk a kiemelt bajnokságban, hazai pályán sikerült győznünk 91-79-re. Ez volt talán az első mérkőzés mikor is teljes kerettel tudtunk kiállni. Bár az első negyedben még kicsit álmosan kezdtünk de miután keményebb lett a védekezésünk már is változott a játék képe.ASE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 95:74Csobán 3, Pupp 13, Plézer 34, Varga -, Major -, Dorogi 3, Kalmár 25, Kling 2, Szalai 10, Krasznai 52017.03.12. Paks ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomA regionális bajnoki cím után a Szeged legyőzésével jutott főtáblára a csapat.
ElolvasomNagyon meggyőző játékkal végig kontrollálva a mérkőzést vertük a zalaiakat az U20-as bajnokságban.Zalakerámia ZTE KK - ASE 83 : 100Plézer 11, Gulyás 16, Bagó 14, Kalmár 9, Illés 39, Szalai 8, Krasznai 3 ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomA csehországi túra után kicsit fáradtan kezdtünk a Kecskemét ellen de az U20 alapemberei tartották a lépést ellenfelünkkel. A második félidőben aztán mindenki magára talált és a hosszabbításban megérdemelten nyertünk a jó erőkkel felálló Kecskemét ellen.ASE - KTE-Duna Aszfalt 94:91ASE: Pupp 8, Plézer 19, Illés 19, Gulyás 19, Bagó 25, Szalai -, Krasznai 42017.01.07. ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomAz első negyedben jól játszottunk mind védekezésben mind támadásban, a második negyedben azonban sok eladott labdánk volt és miután mezőny poszton nem tudtuk tartani a körmendieket váltottunk zona védekezésre. Pár percig tudtunk csak ebből előnyt kovácsolni és visszajönni a meccsbe mert a 3. negyedben extrán dobott a Körmend és a kialakult 15-20 pontos különbséget a meccs végéig meg tudta tartani.Egis Körmend - ASE 84:67Csobán -, Pupp -, Plézer 14, Gulyás -, Bagó 27, Kalmár 10, Fazekas -, Illés 13, Szalai 3, Krasznai -1016.12.10. Körmend ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomBaján 1 ponttal kaptunk ki bő egy hónapja ezért nagyon szerettünk volna győzni itthon.A bajaiak közül hiányzott 2 játékos mi pedig teljes kerettel tudtunk kiállni. Végig vezetve - bár védekezésben elég sok hibával játszva - magabiztosan győztünk hazai pályán.ASE - Bajai Bácska 123:65 ifj. Morgen Frigyes 2016.12.06.
ElolvasomHazai pályán 11 pontos győzelemmel utaztunk Kaposvár otthonába - kedd este 19:00 órai mérkőzésre - ami Pakson is rangadó meccsnek számított. Sajnos a játékunk nem azt a képet mutatta amit szerettünk volna. Egész mérkőzésen futottunk az eredmény után. Voltak nagyon jó periódusaink leginkább egyénileg de csapatként sem a támadásunk sem a védekezésünk nem állt össze. Tisztán látszik, hogy bár egyének sok energiát mozgósítva jó mutatókkal rendelkeznek azonban 5:5 elleni minőségi edzésmunka nélkül nehezen tudunk továbblépni.A különbség ezen a napon abból is adódott, hogy míg a hazaiak 14 alkalommal voltak sikeresek a 3 pontos vonal mögül addig mi mindösszesen 2 alkalommal találtunk be. Kaposvári KK SE - ASE 90:722016.11.29. ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomA mérkőzéstől azt kaptuk amire számítottunk sajnos a védekezésben igen sok hibát vétettünk de így is örülünk, hogy győztünk és, hogy sok játékperchez jutott mindenki Ase - Bonyhád KSE 138:53 Csobán 10, Pupp 28, Plézer 25, Varga 15, Bérces 25, Veisz 3, Dorogi 6, Zántó 2, Szalai 16, Krasznai 8 2016.11.22. ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomAz első félidőben még végig vezettünk a mérkőzésen, de sajnos a 3. negyedtől a Szeged átvette az irányítást és a mérkőzés végéig meg is tartotta azt. Sajnálatos, hogy szerkezeti fölényünket nem tudtuk kihasználni kellőképpen.ASE - Naturtex-SZTE-Szedeák 54:60Csobán -, Pupp -, Plézer 6, Major -,Illés 16, Bagó 20, Kalmár 7, Fazekas 0, Szalai 3, Krasznai 22016.12.03. ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomNagy energiákat mozgósítva játszottunk Szolnokon U20 mérkőzést azonban a hazaiak más szinten mozogtak a fizikai felépítést tekintve. A lepattanó statisztika igen beszédes (66:31) úgy, hogy az akarati tényezőkkel és a technikai végrehajtással nem volt különösebb problémánk.Szolnoki Olaj KK - ASE 78:55ASE: Csobán -, Pupp -, Plézer 3, Gulyás 8, Bagó 14, Kalmár 4, Fazekas 6, Illés 15, Szalai 5, Krasznai -2016.11.19
ElolvasomA 3. fordulójához ért a kiemelt serdülő bajnokság. Az egész csapattal együtt nagy reménységeket fűztünk ehhez a találkozóhoz. Sajnos fordítva sült el. Első meccsünket a Bajai Bácska csapata ellen játszottuk. Eléggé álmosan kezdtük a mérkőzést. Az első és a második negyedet is fölényesen nyerte a bajai csapat amit a meccs végére sajnos nem tudtunk visszahozni. Azonban a hibák mellett voltak nagyon szép akcióink is. ASE – Bajai Bácska FKE : 71-98 ASE: Gárdai 2, Ritter 8, Pintér 8, Kozma 8, Sánta 16, Berka 21, Kuti 4, Strasszer , Magyar 4, Vajda , Tengölics , Farkas , A PVSK Panthers B ellen se volt a legjobb a kezdésünk, igaz itt az ellenfél nem tudott nagyon meglógni. Voltak jobb és kritikusabb pillanataink azonban a végére sikerült rendet tennünk a fejekben, Így a második meccset egy győzelemmel tudhattuk le. PVSK Panthers B – ASE : 62-78 ASE: Gárdai 4, Tengölics 8, Ritter , Pintér 8, Kozma 10, Sánta 12, Berka 14, Kuti 4, Strasszer 10, Magyar , Vajda 6, Farkas , A mérkőzés végén megbeszéltük a hibáinkat és hogy sokkal keményebben kell dolgoznunk az edzéseken. Az eladott labdák számát csökkentenünk kell.
ElolvasomA Pest megyei bajnokság szezon nyitója számunkra Dunaújvárosban kezdődött. Az első meccset a Dunaújvárosi Főiskola DSE csapata ellen játszottunk, az első negyedből egy kisebb hátránnyal jöttünk ki, majd a második negyedet nyerve átvettük a vezetést. Sajnos a védekezésünk nem úgy működött ahogy azt szerettük volna. Viszont az eredményes támadásainkkal és az 5–ös poszton lévő előnyünkkel sikerült megnyerni a meccset. Dunaújvárosi Főiskola DSE – ASE: 98 : 113 ASE: Gárdai 4, Pesztericz, Sánta 10, Pintér 6, Gárdai M 22, Magyar 8, Németh 2, Berka 20, Kuti 2, Strasszer 2, Renkecz 31, Nagy 6, A második mérkőzést egy meccses pihenővel kezdtük, az ellenfél a Szekszárd ALISCA Sólymok csapata volt. Sajnos ezen a mérkőzésen még annyira se működött a védekezésünk mint az előzőn. Elkéstünk a besegítésekkel. Az ellenfél nagyon mentálisan állt fel a pályára, sajnos ez rólunk nem volt elmondható. Voltak ugyan pillanatok amikor jobban ment és csapatként játszottunk de ez nem tartott sokáig. Szekszárd ALISCA Sólymok – ASE: 107 : 54 ASE: Gárdai 2, Pesztericz, Sánta 6, Pintér 4,Gárdai M 3, Magyar 3, Németh 3/3, Berka, Kuti 13, Strasszer 2, Renkecz 18, Nagy, A meccs végén a fiúkkal az öltözőben megbeszéltük a hibáinkat, reméljük hogy a következő mérkőzésen erre már figyelni fognak, és a pályára is 100%-os koncentrációval mennek fel. A következő fordulóig van lehetőségünk javítani ezeken a hibákon.
ElolvasomEgy győzelem és egy vereség volt az első hétvége mérlege.
ElolvasomPálfi Katalin utánpótlás edző 2007-2008-2009-2010-es születésű kosárpalántáinak a többsége idén szeptemberben kezdett el a kosárlabda sportág alapjaival ismerkedni. Életük első tétmérkőzésén szépen küzdött minden Manócska, melyért dicséret illeti őket.
ElolvasomAz első félidőben meggyőző játékkal 10pontos előnyre tettünk szert majd érthetetlen módon a 3. negyedet egy 5 percig tartó rövidzárlat követte.Mentálisan teljesen szétesett a csapat és már megnyert mérkőzést buktunk el, a bajai csapat pedig teljesen megérdemelten nyert a végjátékban 1 ponttal. 2016.10.25.Baja - ASE 89:88ASE: Csobán 10/6, Pupp 18/9, Plézer 16/6, Major 11/6, Bérces -, Zántó 2, Kalmár 13, Kling 2, Szalai 16/6
ElolvasomKét győzelemmel zártuk az első hétvégét-
ElolvasomA héten két mérkőzést is játszott az U20, szerdán Szombathelyen vasárnap Pakson. Szombathelyen sajnos nem voltunk egyenrangú ellenfelei a Falconak. Minden labdafelhozatalért, passzért, dobóhelyzetért vért izzadtunk a Falco pedig rendre megbüntette a hibáinkat. Ezen a napon ráadásul extra dobóformát is mutattak.2016.10.19.Falco - ASE 109:65ASE: Csobán -, Pupp 7, Plézer 2, Major -, Gulyás 14, Kling 2, Fazekas 8, Illés 14, Szalai 8, Krasznai 10Hazai pályán sikerült azonban javítani és a mérkőzésen végig vezetve, Gulyás Milán vezérletével győztünk a Jaszberény ellen.2016.10.22.ASE - Jászberény 86:75ASE: Pupp 8, Plézer 16, Major 6, Gulyás 31, Bagó 19, Kling -, Fazekas 6, Szalai -
ElolvasomAz ASE színeiben 26. szezonját kezdő „Dongóval” tettünk negyedszázadot felölelő utazást, mely során a legemlékezetesebb pillanatok felidézése mellett arra is alkalmunk nyílott, hogy a jól ismert név mögött rejlő embert is megismerjük.
ElolvasomMég mindig sérüléssel bajlódott Kalmár Viktor, így nem teljes kerettel vártuk a mérkőzést. Hazai pályán azonban végig vezetve, magabiztosan nyertünk Kaposvár ellen. Nagy küzdés volt , gratuláció a teljes csapatnak!2016.10.18.Atomerőmű SE - Kaposvári KK 87:76ASE. Csobán 5/3, Pupp 11, Plézer 32/18, Major 6/6, Dorogi 6, Kling 5, Szalai 6, Krasznai 14/3, Bérces -
ElolvasomVégig fej-fej mellett haladt a két csapat és nagyon összeszedetten játszottak a mieink. A MAFC fizikálisabb csapat benyomását keltette de a fiatalabb játékosaink is felvették velük a párharcokat. Igazi csapatként funkcionáltunk ezen a napon azonban a szerencse a végjátékban nem nekünk kedvezett így hazai pályán egy pontos vereséget szenvedtünk. ASE - MAFC 77:78ASE: Csobán 3, Pupp 7, Plézer 21, Major 3, Gulyás 14, Bagó 12, Fazekas 2, Illés 15, Szalai -, Krasznai - Kép: bb1.hu
ElolvasomKedd este Bonyhádon győzte le az ASE U18 a Bonyhádi KSE csapatát. Mindenki pályára lépett és kivette a részét a viszonylag sima győzelemből.Bonyhádi KSE - ASE 42:96ASE: Csobán 8/3, Pupp 6, Plézer 16, Major 13/3, Kling -, Varga 11/3, Veisz 3/3, Dorogi 15/3, Rausch 2, Szalai 3, Krasznai 4, Bérces 12
ElolvasomElső hazai mérkőzését nyerte az U18 még úgy is, hogy Kalmár Viktor sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Érződött a csapaton, hogy ez még szezon eleji forma de küzdésből jelesre vizsgáztak a játékosok ami ezen a napon elég volt a győzelemhezASE - Dombóvár 63:48ASE: Csobán 5, Pupp 25/9, Plézer 13, Major 7/3, Varga -, Dorogi 4, Veisz -, Kling 2, Szalai 5/3, Krasznai 2
ElolvasomVégig dominálva, olykor-olykor igen okosan kosárlabdázva megszerezte az U20-as csapat első győzelmét rögtön az első fordulóban. Nagy öröm, hogy a felnőtt keret játékosain kívül az U18-as játékosok is nagyszerűen szálltak be a meccsbe és meggyőzően játszottak.Sopron KC - ASE 64-99ASE: Pupp 11, Csobán -, Plézer 8, Major -, Gulyás 22, Krasznai 3, Bagó 19, Fazekas 3, Kling 7, Illés 24, Szalai 2
ElolvasomNagy küzdelemben végül negyedik helyre futottak be a srácok.
ElolvasomHétvégén Oroszlányban lépett pályára az U18-as csapat.
ElolvasomA 31 éves Gediminas Petrauskas lett a vezetőedző, sorozatban három Balti-liga győzelemmel a zsebében érkezik. Will Tamás és Ryan Watkins hosszabbítottak, a következő idényben is Pakson játszanak majd.
ElolvasomMájus 22-én vasárnap a döntőjéhez érkezett az októberben induló Nyuszi Kupa Szekszárdon.
ElolvasomA sikernek köszönhetően az ország 17. legjobb kadett csapata lettünk idén. Szép volt srácok!
ElolvasomUtolsó hétvégén játszott az ASE kadett csapat regionális döntőt, a tornát Pakson rendeztük. Tavasszal elég erős csoportban játszottunk, kemény meccseink voltak, főleg Pécs és Baja ellen. Sikerült a csoportot megnyerni, ezzel készülhetünk a regionális bajnokok döntőjére.
ElolvasomNem sikerült bejutni az "A" döntőbe, de a tesztes helytállással nem volt gond.
ElolvasomSzékesfehérváron arattunk kettős győzelmet, ezzel harcoltuk ki a részvételt.
ElolvasomCsak a döntőben veszítettünk mérkőzést a cseh fővárosban.
ElolvasomKét győzelemmel zártuk a hétvégét.
ElolvasomFebruár 28. vasárnapMányoki Sasok – Atom Manók 27:21(4:7; 8:0; félidei büntetők:4:5, 4:2; 7:7)Pavlik Benjamin 11, Somodi András 2, Ohmach Dávid 2, Szabó Barnabás 1, Lacza Milán 1, Bartos András, Nagy Dániel, Buglyó Janka 3, Benkő Réka, Bíró Redmond 1, Bernáth Máté, Bencze RebekaAtom Manók – Vörösmarty Kobrák 24:21(3:4; 2:8; félidei büntetők: 5:3; 8:0; 6:6)Pavlik Benjamin 10, Somodi András, Ohmach Dávid 2, Szabó Barnabás 1, Lacza Milán, Bartos András 7, Nagy Dániel 4, Buglyó Janka 3, Benkő Réka 1, Bíró Redmond 1, Bernáth Máté, Bencze Rebeka
ElolvasomWatkins édesapja jobban van, ha minden igaz vasárnap vissza is érkezik Paksra, de a Pécs ellenit még kihagyja. A két napja igazolt Nikola Siladji játékengedélyével azonban minden rendben, így ő bemutatkozhat paksi színekben.
ElolvasomA Dávid Kornél Akadémia csapatait sikerült két vállra fektetni a Pakson rendezett fordulóban.
ElolvasomDecember 12. rendezték Szekszárdon a Nyuszi kupa fordulóját. Paksi Harcosok is részt vették, Szekszárdi csapatokkal, Törpördögökkel és Babits Sólymocskákkal találkoztak. Első meccsen erősebb csapattal, Törpördögökkel játszottunk, meccs eleje óta keményen harcoltunk, de mivel pár alap játékosunk hiányzott, sajnos nem sikerült vissza vágni és 20 ponttal alul maradtunk. Második meccsen mindenkinek jutott sok játékidő, fiúk élvezték a játékot és megérdemelten nyertek.A mérlegünk tehát 1-1 volt, de meg kell a fiúkat dicsérni, mert egy pillanatra se adták fel és végig harcoltak és csapat játékot produkáltak. Csak így tovább!Törpördögök : Paksi Harcosok 50:30ASE : Pavlík 1, Kajári 2, Peszteric 2, Buglyó 9, Nagy 1, Kékesi 7, Sándor, Géringer 4, Tengölics 1, Takács 3Paksi Harcosok : Babits Sólymocskák 72:7 ASE : Pavlík 11, Kajári 5, Peszteric 10, Buglyó 10, nagy 2, Kékesi 15, Sándor 4, Takács, Géringer 10, Tengölics 5Jan Pavlik
ElolvasomKönnyű fordulón vagyunk túl az U18-as bajnokságban hiszen mind a két mérkőzést könnyedén nyertük, szinte a mi U16-os korosztályunkkal. ASE - Bonyhád 86 : 32 Bonyhád - ASE 27 : 110
ElolvasomMeixner Márk is megsérült a vereséggel záruló találkozón. Szalagavató utáni reggelen indultunk Sopronba így nem voltak kipihenve a játékosok ettől függetlenül jó mérkőzést játszottunk egészen a 3. negyed elejéig amikor is a sok sérült mellé Meixner Márk is csatlakozott miután kiment a bokája. Küzdés-hajtás volt de ebben a napban nem volt több a 40 percen át zónát védekező Sopron ellen. Sopron KC - Atomerőmű SE 91-55(27-18, 29-7, 20-13, 15-17) ASE:Gombos 16, Gulyás 16/, Fazekas 8, Kollár 7, Meixner 5/3, Csobán 3, Kling 2, Plézer -, Tálasi -, Major -.
ElolvasomSajnos sok hiányzó volt a Kaposvár elleni mérkőzésen mind sérülések mind betegségekből kifolyólag így igen nehéz feladat várt a csapatra. Az U16 csapatból igyekeztünk létszámban megoldani ezt a fordulót ami őszintén megvallva sikeresnek bizonyult hiszen nagy akarással és jól játszottak a fiatalok! Reálisan nézve taktikai csatát nem várhattunk a mérkőzéstől hiszen nem összeszokott csapat volt így a mienk. Szerkezetileg is és fizikálisan is más dimenzió volt a Kaposvár de küzdésből jelesre vizsgázott minden játékos. ASE - Kaposvár 47 : 79 ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomNégy hét gipsz vár irányítónkra, utána kezdheti meg a gyógytornát.
ElolvasomEgy magabiztos győzelem mellett egy szoros vereség is becsúszott.
ElolvasomEz a szezon maximálisan az építkezésről fog szólni hiszen a csapat igen nagy részét a tavalyi U16-os csapat alkotja és a továbbtanulás miatt sok játékos befejezte a versenyszerű kosárlabdát Pakson.A nyár elején az is eldőlt, hogy ebben az évben nem igazol a klub fiatal tehetséget (utánpótlás válogatott kaliberű játékost), így valóban csak paksi nevelésű gyerekekkel futunk neki ennek a szezonnak.Nem vagyunk könnyű helyzetben, de nagyon pozitív az eddigi tapasztalat annak ellenére is, hogy mindhárom mérkőzésünket nagy arányban elveszítettük. A fegyelmezettség megvan, az akarás megvan, az edzéseken való munka azt gondolom nagyon pozitív, így ha ez a szezon még nem is ezekről a játékosokról szól, én biztos vagyok benne, hogy a jövőben már sok csapat kellemetlen ellenfélként számol velünk. Hangsúlyozva azon dolgozunk, hogy játékost képezzünk, néhányan közülük pedig valóban a felnőtt magyar kosárlabda aktív játékosai lehessenek. ifj. Morgen Frigyes Atomerőmű SE - Kaposvári KK 54-74 (13-24, 17-10, 18-16, 6-24) ASE: Gulyás 18, Dávid 9/3, Gombor 9/3, Kollár 7/3, Fazekas 6, Szántó 4, Szalai 1, Lenger -, Plézer -, Major -, Csobán -. PVSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE 99-38 (26-13, 23-6, 21-4, 29-15) ASE: Gombos 17/3, Gulyás 8, Dávid 4, Fazekas 3, Kling 2, Plézer -, Csobán -, Szalai -, Szántó -, Lenger -. Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 56-100 (13-32, 17-23, 5-24, 21-21) ASE: Gombos 16/9, Gulyás 16, Kling 12, Kollár 5, Fazekas 3, Lenger 3/3, Csobán 1, Dávid -, Szalai -, Plézer -, Falco KC - Atomerőmű SE 86-44 (32-13, 18-13, 18-12, 18-6) ASE: Kollár 13/3, Gombos 12, Dávid 7, Plézer 5/3, Csobán 3/3, Kling 2, Fazekas 2, Meixner -, Major -, Szalai -, Lenger -, Tálasi -.
ElolvasomEgy győzelem és egy vereség az első forduló mérlege.
ElolvasomA Bonyhádról visszatérő Illés Mátéval is szerződét kötött a klub.
ElolvasomSchmidt Bélával szóban megegyezett a klub, a következő szezontól ő irányítja a csapatot. Magyar és külföldi játékosokkal egyaránt tárgyalunk a folytatásról, a nemzetközi szereplés viszont ebben az évben - gazdasági megfontolásból - kimarad. Tóth János szakosztályelnök számolt be a klubot érintő fejleményekről.
ElolvasomElolvasom
A Bonyháddal két másodosztályú bajnoki címet nyerő ifj. Morgen Frigyes lett Schmidt Béla jobb keze. Medve Máté újabb két évig ASE mezben pattogtat, Antóni Csanád a PVSK-ban folytatja.
ElolvasomÚjdonsült vezetőedzőnkkel játékos pályafutásáról, edzői karrierjéről, szakmai elképzeléseiről, valamint az előttünk álló szezonról beszélgettünk.
ElolvasomAz Atomerőmű SE legfiatalabb kosárlabdázói Székesfehérvárott a Vodafon Sportcsarnokban - ott ahol az NB1-es meccseket is rendezik - vett részt az országos Kosárpalánta program záró rendezvényén, azaz kosár-jamboreen.Több száz 6-11 éves fiatal gyakorolt, versenyzett és próbált ki új elemeket ezen a napon, melyre érkeztek Dunántúl több településeiről is a helyieken kivül. A programsorozaton résztvevő kicsik oklevéllel és sportkarkötővel tértek haza a jó hangulatú napról.
ElolvasomCsak a házigazda Szeged tudott kifogni az atomos ifjakon, akiket minden elismerés megillet idei teljesítményükért.
ElolvasomJól szerepeltek a fiatalok, egy szoros vereség mellett az egri csapatot sikerült elkapni a hazai pályán rendezett tornán.
ElolvasomHúsz ponttal vertük a PVSK csapatát a regionális döntőben, irány a bajnokok tornája!
ElolvasomA Szekszárdi Dínók és a DKKA Bikák is kifogott rajtunk.
ElolvasomHatból öt meccset nyerve hódították el a fiatalok a kupát
ElolvasomElolvasom
Rendkívül jó játékkal sikerült a PVSK csapatát vasárnapi napon legyőzni hazai pályán. Esélylatolgatás alapján nekünk állt a zászló, de sajnos sok hiányzónk volt ezen a napon, ezért egyáltalán nem tűnt lefutottnak a meccs.A játékosok azonban rendkívül energikusan játszottak, az első másodperctől kezdve esélyt sem adva a Pécsnek.Gratulálok a csapatomnak, ilyen hozzáállás kell minden mérkőzéshez!!! ASE - PVSK 132:51 ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomA kiemelt bajnokság egyik legjobb csapata a Pécs "A" gárdája, akik érdekes módon játszottak másfél hónapja a "B" csapatban is. Ez alkalommal viszont kevesebb meghatározó játékossal érkezett Paksra az Akadémia "B" csapata.Nem játszottunk egyáltalán jól viszont így is kézben tartottuk a mérkőzést és egy pillanatig sem forgott kockán a győzelem. ASE - Kosárlabda Akadémia Pécs "B" 88:68 ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomMegállapodást követően Bonyhádon játszottuk le a soron következő két meccsünket az U16 csapatunkkal. Két könnyű mérkőzésen vagyunk túl, ahol leginkább azok a játékosok kaptak sok lehetőséget, akik az elmúlt pár fordulón nem igazán léptek pályára. Bonyhádi KSE - ASE 20:79 ASE - Bonyhádi KSE 69:38
ElolvasomKiélezett mérkőzésen egy pontos sikert arattunk a somogyiak ellen.
ElolvasomEzúttal sem okozott gondot Siófokon győzni az U18 csapatnak, még úgy sem hogy valójában csak U16-os gyerekekkel léptünk pályára. Igyekeztünk a mérkőzésen egyéni feladatokat találni hogy értéke legyen ezen meccsnek is. Siófok Kosársuli - ASE 40 : 132
ElolvasomSzombaton Nagykanizsa ellen végig kézben tartva a mérkőzést, mindkét mérkőzést lejátszva győztesen hagyta el a pályát az ASE U16 csapata. Kanizsa KK - ASE 42:92ASE - Kanizsa KK 66:43 Ifj. Morgen Frigyes
ElolvasomMagabiztos győzelmet arattunk a baranyai megyeszékhelyen.
ElolvasomA végjátékban döntöttük el a meccset a papíron jóval erősebb bajai csapat ellen.
ElolvasomKét csapatunk is pályára lép a hazai rendezésű kupán
ElolvasomHazai pályán mindkét ellenfelünket magabiztosan fektettük két vállra.
ElolvasomMindkét meccsüket magabiztos különbséggel nyerték a lányok.
ElolvasomKét győzelemmel és két vereséggel zárták a fiatalok ezt a két fordulót.
ElolvasomAz országos Kenguru bajnokság 4. fordulóját hétvégén Dunaújvárosban rendezték meg a "D" csoport részére, melyen rossz napot fogtak ki az Atom Csajok.
ElolvasomVezetőedzőnk a nemzetközi kupáról, a magyar fiatalokról és a csapatunknál fennálló légióskérdésről is beszélt a Bb1.hu-nak.
ElolvasomKét mérkőzés, két csupa szív győzelem
ElolvasomHárom győzelem mellett egy papírforma vereség volt a mérleg, de így is meglett a továbbjutás. Molnár Gyula képgalériája is megtekinthető a cikkben.
ElolvasomA Komlót magabiztosan vertük, ám a Kaposvár az utolsó percekben meg tudta fordítani a meccset.
ElolvasomA harmadik fordulóban az „A” csoportban játszottunk Szekszárdon.
ElolvasomEzúttal nem sikerült győznünk.
ElolvasomMásodikak lettek a fiatalok a hazai rendezésű kupán
ElolvasomTámogassa adója 1 százalékával az Atomerőmű Sportegyesület fiataljait!
Atomerőmű Sportegyesület
Atomerőmű Sportegyesület Paks
Adószám: 19952259-2-17
Szakosztályaink által létrehozott alapítványok:
Atomerőmű Sportegyesület Kajak-kenu Szakosztály
Sporttal a Jövőért Alapítvány
Adószám: 18850831-1-17
Atomerőmű Sportegyesület Judo Szakosztály
Gyermek- és Diák Judoért Alapítvány
Adószám: 18860926-1-17
Atomerőmű Sportegyesület Női kosárlabda
Paksi Kosársuli Alapítvány
Adószám: 18858949-1-17