A PVSK legyőzésével döntősök vagyunk a Ferdi tornán!

Atomerőmű SE – PVSK-Veolia
102 – 71
(31-16, 27-23, 22-9, 22-23)

Chandler 26/9, Benke 20/3, Dukes 14/3, Lake 11, Lockett 9/3, Révész 9, Kékesi 6/6, Dorogi 5/3, Eilingsfeld 2, Halmai -, Géringer -, Kucsora -

Jay Jay Chandler szerezte meg a találkozó első pontjait, majd Benke Szilárd is betalált a triplavonal mögül. A vendégeknél Payton két büntetőből csak egyet értékesített, majd Dukes lecsorgó dobását követően Ognjen triplázott. Benke és Chandler pontjainak köszönhetően nem tudott meglépni a PVSK, Eilingsfeld visszapöcizett labdája után 15-10-es állásnál kért először időt Srecko mester. Payton hatalmas zsákolásával folytatódott a találkozó, majd a tóloldalon Lake szerezte meg az első pontjait. Remek iramban folytattuk a találkozót, Révész 2+1-es akciója után már 15 pont volt az előnyünk, ezt Chandler újabb pontjai követték. Frank Áron és Antóni Csanád játszottak össze a túloldalon, aminek az eredménye egy gyönyörű kosár lett, végül a negyedet 31-16-os eredménnyel zártuk.

Frank Áron hárompontosával indult a második etap, erre Révész válaszolt, majd Antóni Csanád duplázott, amit Németh András triplája követett, a 2-8-as pécsi rohanás után időt kértünk. (33-24) Lockett utolsó másodperces duplája jókor jött, mint ahogyan Chandler középtávolija is. Archibald hárompontosára Chandler három büntetővel válaszolt, így ismét 10 pont fölé kerültünk. (40-27) Chandler újabb pontjaival már 17-nél járt, szinte megállíthatatlan volt ma este az amerikai légiósunk. Archibald gyorsan „berámolt” négy pontot, de nem tudott komolyabb momentumhoz jutni a vendég gárda, a mérkőzést továbbra is mi kontrolláltuk, végül a félidőre 58-39-es állással mehettünk.

Lake két pontjával indult a harmadik felvonás, Archibald hármassal reagált, majd Dukes 2+1-es akcióból volt eredményes, ezt Dzeletovic trilpája követte. Benke és Chandler kosaraival tovább növeltük az előnyünket és gyakorlatilag nem hagytuk szóhoz jutni a PVSK csapatát. (80-48)

Halmai remek passzából az eddig 100%-os mutatóval rendelkező Lake volt először eredményes a záró etapban, ezt követően Dzeletovic büntetőzött, majd Halmai asszisztált Lockett zsákolásához, amit Dukes triplája követett. Gyakorlatilag ott folytattuk, ahol az előző negyedben abbahagytuk. (87-52) Az utolsó 5 percre teljes magyar ötössel álltunk fel, lehetőséget kaptak a fiatalok is, amit jó teljesítménnyel köszöntek meg Flevarakis mesternek. Végül -re nyertük meg a találkozót, így a péntek esti döntőben az Eszék csapatával fogunk megmérkőzni.