Győzelemmel indítottuk a 24/25-ös szezont!

Meggyőző játékkal nyertünk a Honvéd ellen.

Tippmix Férfi NB I. A-csoport – I. forduló
Endo Plus Service-Honvéd – Atomerőmű SE
60 – 91
(18-30, 19-18, 10-24, 13-19)

Budapesten léptünk pályára a 2024/25-ös szezon nyitányán az Endo Plus Service-Honvéd ellen. Benke és Chandler dobása is lecsorgott a gyűrűről az első offenzívánknál, végül az első pontjainkat Lake szerezte meg, ezt követően Balogh triplázott. Benke duplájára Hardrict Jr. válaszolt, Chandler triplája viszont szintén tűpontos volt a túloldalon, jól kezdtük a találkozót. Innentől gyakorlatilag beindult a gépezet, Chandler, Benke és Dukes termelték a pontokat szebbnél-szebb jelenetekkel kápráztatták a közönséget, viszont védekezésben is kiválóan teljesítettünk. (18-30)

Grubor triplájával vette kezdetét a második felvonás, amit előbb Gatling kettese, majd hármasa követett, ráadásul Lockett kihagyott dobását az ex-ASE játékos Milos Grubor „büntette meg” egy középtávolival. 0-10-es rohanással indítottak a hazaiak, időt kért Kostas mester. (28-30) Rengeteg kihagyott dobásunk volt, 4 perc telt el kosár nélkül, amikor Chandler értékesített egy büntetőt, ezt Lockett négy pontja követte, amivel ismét elkezdett „nyílni az olló”, de a fehér mezesek egyértelműen keményebben játszottak, mint az első 10 percben. Hardrict értékesített egy büntetőt, majd a túloldalon Chandler saroktriplájának örülhettünk, igaz nem sokáig, Grubor hármasával gyorsan szépített a Honvéd. (32-38) Kezdett kibontakozni a fizikalitás a pályán, mindkét térfélen sok volt a személyi hiba, a büntetőzésünk azonban közel sem volt tökéletes. Dukes és Lockett vették át az irányítást, a két amerikai légiósunk pontjaival a félidőre 37-48-as állással mehettünk.

Chandler és Benke találataival kezdődött a harmadik etap, a hazaiaknál Hajdú volt eredményes a vonalon túlról. Dukes sajnos a negyed 3. percében megsérült, így a találkozót nélküle kellett folytatnunk. A kis szünet után Benke triplájával folytatódott a találkozó, majd Halmai büntetői és Chandler pontjai is ültek, időt kért a Honvéd. (41-59) Benke újabb találata után már 20 pont volt az előnyünk, ekkor Grubor szépített egy ziccerrel. Folytattuk a menetelést előre, folyamatosan jöttek a pontok a festéken belül és kivülről is, ezt a 10 percet 14 ponttal nyertük meg. (47-72)

A záró etap nem hozott meglepetést, végig uraltuk a játékot, magabiztosan vertük meg a Honvédot a 24/25-ös szezonnyitón. (60-91)